Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 28 sierpnia 2026 23:47
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Do Jaczkowic bezpiecznie i wygodnie

Podziel się
Oceń

Po wielu perypetiach i politycznych przepychankach w Radzie Powiatu udało się zrealizować remont dużego odcinka drogi z Oławy do Jaczkowic

Powiat
Wreszcie! 

Do połowy listopada bezpieczne przejechanie półtorakilometrowego odcinka tej drogi było prawie niemożliwe. - Tam jezdnia po prostu się rozeszła, dziura pogania dziurę, a jeden przełom przechodzi w drugi! - żalili się gazecie, radnym oraz urzędnikom działkowcy i mieszkańcy Jaczkowic, prosząc władze miasta, gminy i powiatu o szybki remont tej arterii. Zadanie okazało się trudne do wykonania, bo żaden z oławskich samorządów z różnych powodów nie kwapił się do naprawy drogi. Pisaliśmy o tym szczegółowo kilka tygodni temu. Dziś mamy dobrą nowinę dla narzekających. Powiatowy Zarząd Drogowy oficjalnie odebrał na początku grudnia zakończoną inwestycję i oddał do użytku wyremontowaną drogę.
W wyniku przetargu, przeprowadzonego na początku października, wyłoniono wykonawcę którym było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych z Brzegu. Zadeklarowało wykonanie zadania za najniższą cenę - 466 tys. zł.
- Zgodnie ze specyfikacją zamówienia przebudowa ulicy Kilińskiego obejmowała odcinek o długości 1200 m i szerokości 5 m, od domu nr 59 w Jaczkowicach do budynku pogotowia energetycznego w Oławie - mówi Wojciech Drożdżal, szef PZD. - Polegała na zrecyklingowaniu na zimno istniejącej konstrukcji drogi, z dodatkiem cementu, emulsji i kruszywa kamiennego. Na to nałożono nową nawierzchnię o grubości 5 cm, z mieszanek mineralno–bitumicznych. Zadanie wykonano w bardzo krótkim czasie - od 5 do 7 listopada, dzięki współpracy głównego wykonawcy z oławską spółką Schmitt Asphalttechnik Polska, która jako jedna z niewielu w Polsce dysponuje odpowiednim sprzętem.

Krzysztof A. Trybulski
[email protected]


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Znający sprawę Treść komentarza: Starosta powinien teraz wymienić Hołyńskiego na kogoś innego. Głosuje za, a nawet przeciw, starosta powinien mieć pewnego przewodniczącego rady. Data dodania komentarza: 28.08.2026, 20:53 Źródło komentarza: Starosta Marek Szponar: - Trudno zrozumieć ostatnie wydarzenia... Autor komentarza: Jerzy Treść komentarza: Krytyka i wskazywanie błędów były wielokrotnie podnoszone podczas sesji rady .Kto jest zainteresowany lokalną polityką ten wie , co teraz się wydarzyło, i nie wymaga to "specjalnego" komentarza. Czasem problem nie leży w "braku zrozumienia ", ale w braku chęci przyjęcia tego do wiadomości. Data dodania komentarza: 28.08.2026, 17:15 Źródło komentarza: Starosta Marek Szponar: - Trudno zrozumieć ostatnie wydarzenia... Autor komentarza: jatoja Treść komentarza: Gdzie ten park miałby powstać? Data dodania komentarza: 28.08.2026, 15:26 Źródło komentarza: LIST: - Zapraszam do wsparcia i głosowania: Oławski Bike Park – Nowa przestrzeń aktywnego wypoczynku dla mieszkańców! (Projekt nr 2) Autor komentarza: kol Treść komentarza: jaki wniosek mieszka ok. 7600 cudzoziemców w 300 zameldowanych. Data dodania komentarza: 28.08.2026, 15:10 Źródło komentarza: Piotr Stajszczyk: - Spółka Jelcz ma swoje kolejne pięć minut Autor komentarza: Nata Treść komentarza: To mi się wydaje dziwaczne że człowiek rzadko choruje... Data dodania komentarza: 28.08.2026, 15:08 Źródło komentarza: Chorujemy rzadziej, ale bierzemy dłuższe zwolnienia Autor komentarza: Symetrysta Treść komentarza: Oławska KO, która utrzymuje pracownika ZWiK-u na stanowisko - jedna wielka kompromitacja. Oławski PiS - czy jeszcze bardziej można się skompromitować - jakikolwiek brak sprawczości i możliwości przekonywania - ale cóż i tu i tu rządzą ludzie nieprzygotowani do swoich ról - efekty widoczne… jeden wielki bałagan (choć cisną inne słowa na usta) Data dodania komentarza: 28.08.2026, 15:06 Źródło komentarza: Starosta Marek Szponar: - Trudno zrozumieć ostatnie wydarzenia...
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama