Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 marca 2026 15:24
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Derby ostatniej szansy

Podziel się
Oceń

Dla obydwu drużyn - Błękitnych Siedlce i Rzemieślnika Oława - zwycięstwo w derbowym pojedynku było bardzo ważne. Triumfator oddalał się od strefy spadkowej w IV grupie wrocławskiej klasy „A”

Oławianie specjalizują się w tym roku w pojedynkach derbowych. Zdobyli jesienią siedem punktów, z czego sześć za zwycięstwa nad Foto-Higienią II Osiek i Czarnymi Sobocisko. Rzemieślnik miał jednak tylko jedenastu zawodników, ponieważ zabrakło Szymona Standio i Szymona Szymańskiego, Piotra Bieleckiego i Daniela Wulczyńskiego. Natomiast siedlczanie mieli tylko rezerwowego bramkarza. Nie mogli zagrać Łukasz Romaniak, Jarosław Przystawski i Grzegorz Berezowski, a dla braci Rafała i Tomasza Kozinów był to pierwszy mecz po kontuzji.

Początek to wyrównana gra. Strzał Michała Wróblewskiego pewnie obronił Tomasz Kozina. Z drugiej strony uderzył Wojciech Suchojad, ale Adam Opoń był na posterunku. Chwilę później skapitulował po strzale Rafała Koziny, który huknął z 20 metrów w długi róg. Radość miejscowych nie trwała długo. Daniel Droździel otrzymał drugą żółtą kartkę i opuścił boisko. Goście nie potrafili wykorzystać przewagi, a Błękitni groźnie kotratakowali. Uderzenie Mateusza Rolki obronił Opoń, ale był bezradny wobec dobitki Rafała Bieleckiego.
W końcówce zaatakowali goście. Dwukrotnie bliski zdobycia bramki był Piotr Szlęg. Najpierw strzelił z 25 metrów, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Potem uderzył z linii pola karnego, ale piłkę wybił Tomasz Kozina.
Po przerwie nadal przeważali gospodarze. Po dośrodkowaniu Suchojada groźnie główkował Bielecki, ale Opoń instynktownie obronił. Następnie Suchojad w sytuacji podbramkowej trafił w rękę Krzysztofa Marka. Jedenastkę egzekwował skuteczni kapitan Błękitnych Marek Szołdra. Rzemieślnik szybko odpowiedział. W zamieszaniu podbramkowym trafił do siatki Bartłomiej Nikodem. Oławianie poszli za ciosem. Na polu karnym faulowany był Sebastian Matusiak, a jedenastkę wykorzystał kapitan przyjezdnych Bartosz Wodziński. W odpowiedzi Arkadiusz Burkiewicz próbował zaskoczyć Oponia, ale trafił w poprzeczkę. Z drugiej strony Sebastian Matusiak był w sytuacji sam na sam z Tomaszem Koziną, ale golkiper przyjezdnych był górą
i wynik nie uległ zmianie. - Goście nie potrafili wykorzystać przewagi jednego zawodnika, którą mieli przez 70 minut - mówi trener siedlczan Rafał Kozina. - My prowadziliśmy już 3:0
i dowieźliśmy zwycięstwo do końca.
 
Błękitni Siedlce - Rzemieślnik Oława 3:2
 
1:0 - Rafał Kozina (w 10 min.)
2:0 - Rafał Bielecki (28)
3:0 - Marek Szołdra (53, z karnego)
3:1 - Bartłomiej Nikodem (55)
3:2 - Bartosz Wodziński (65, z karnego)
 
Siedlce. Widzów około 100. Sędziował Jerzy Płochowski, na liniach asystowali Kamil Dłużeń i Michał Sojka.
 
Czerwona kartka: Daniel Droździel (w 21 min., po drugiej żółtej)
 
Żółte kartki: Tomasz Kozina (43) i Rafał Bielecki (46) - za grę na czas; Wojciech Suchojad (75), Bartosz Wodziński (78), Rafał Kozina (88) oraz Daniel Droździel (w 2 i 21 min.) - wszyscy za faule.
Błękitni: T.Kozina - Droździel, R.Kozina, Rudnicki, Ł.Rolka - Szołdra, A.Romaniak, Burkiewicz, Suchojad - Bielecki, M.Rolka
Rzemieślnik: A.Opoń - Waliczek, K.Marek, D.Marek - Wróblewski, Nikodem, Wodziński, Szlęg, Harabasz - Matusiak, Janicki.
 
 
Tekst i fot.:
Piotr Zalewski
 
 
 
 

Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: OlkaTreść komentarza: Przykre to ,że nieuczciwości się doszukują niektórzy. Wszystko jest tu uczciwe ! Dajcie spokój z sugerowaniem że coś jest nieuczciwe !Wszystko tu jest uczciwe!Data dodania komentarza: 19.03.2026, 15:00Źródło komentarza: Zrób badania podczas Oławskiej NiedzieliAutor komentarza: ZrównoważonyTreść komentarza: Ja tylko zasugeruję, jako starszy i doświadczony kolega, że jeśli chciałaś ze sobą dyskutować Gosiu, to najlepiej zmienić jeden z nicków.Data dodania komentarza: 19.03.2026, 14:31Źródło komentarza: Zrób badania podczas Oławskiej NiedzieliAutor komentarza: Filozof greckiTreść komentarza: Pseudo amatorzy zarządzają tymi drogami wojewódzkimi, tam się nie da jechać, zrobiono wszystko aby maksymalnie utrudnić ruch, progi, światła, ograniczenia prędkości i nie wiadomo co. Jeszcze tylko rowów brakuje w poprzek drogi. Tak to jest jak wiejscy sołtysi zarządzają drogą i grupka krzykaczy mieszkańców.Data dodania komentarza: 19.03.2026, 13:28Źródło komentarza: 20 kilometrów Trasy Swojczyckiej powiedzie z Wrocławia aż do Jelcza-LaskowicAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Lepiej późno, niż wcale! Cenna kontynuacja trafnej i koniecznej inwestycji. Powodzenia!Data dodania komentarza: 19.03.2026, 12:46Źródło komentarza: Nowa droga z Jelcza-Laskowic do Wrocławia? Porozumienie już podpisaneAutor komentarza: *Treść komentarza: Te przedszkolne riposty, są zabawne jak ktoś ma 6 lat, używanie ich przez dorosłych świadczy wyłącznie o brakach w edukacji.Data dodania komentarza: 19.03.2026, 12:23Źródło komentarza: Zrób badania podczas Oławskiej NiedzieliAutor komentarza: *Treść komentarza: Szkoda, że brak ci już słów i pomysłów, i zaczynasz cytować inne osoby.Data dodania komentarza: 19.03.2026, 12:08Źródło komentarza: Zrób badania podczas Oławskiej Niedzieli
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama