Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 czerwca 2026 08:09
ZOBACZ:
Reklama
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Tablica na cześć Rotmistrza Pileckiego

Data odsłonięcia nie jest przypadkowa - dziś przypada 72. rocznica wykonania wyroku śmierci na rotmistrzu Witoldzie Pileckim, bohaterze narodowym, który w latach 1940-1943 dobrowolnie przebywał w obozie "KL Auschwitz", a o panującym w nim warunkach i realizowanej przez Niemców eksterminacji Żydów informował przedstawicieli Polskiego Państwa Podziemnego
  • Źródło: UM Oława
Podziel się
Oceń

Burmistrz Oławy Tomasz Frischmann, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Mazurek oraz Aleksandra Chrząstowska z Centrum Obsługi Nieruchomości „BLD” odsłonili dziś pamiątkową tablicę na budynku przy ul Św. Rocha 4. Tablica poświęcona jest polskim patriotom - ofiarom reżimu komunistycznego, więzionym w tym budynku w latach 1945 – 1950.



Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Wiesiek Treść komentarza: Woda wpływa i wypływa więc jaki pobór wody? Pompy tylko wymuszają obieg. Drabiński nie ma co z życiem robić? Powiat teraz niech dołoży do regulacji deszczówki, skoro miasto dokłada do chodników. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 07:25 Źródło komentarza: Czy miasto bezprawnie pobiera wodę z rzeki? Autor komentarza: ciotka Treść komentarza: Podatnicy - frajerzy zapłacą za etaciki dla swoich w muzeum. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 07:23 Źródło komentarza: Czy w Jelczu-Laskowicach potrzebują muzeum miejskiego? Autor komentarza: tuf Treść komentarza: To w Odrze jeszcze są ryby???? Data dodania komentarza: 15.06.2026, 07:04 Źródło komentarza: To był jego rekord życiowy! Autor komentarza: klatyr Treść komentarza: Wzięli z twojego zasiłku dla obiboków. Data dodania komentarza: 14.06.2026, 20:35 Źródło komentarza: Dni Oławy - Dni Koguta 2026 pełne stref tematycznych Autor komentarza: Ciuś ciuś tomeczku Treść komentarza: No, to już wiadomo skąd ta nagonka Frischmanna na Wody Polskie. Nielegalnie, bez pozwolenia (czyli kradzież wydaje się być właściwym słowem) jest pobierana woda z rzeki, a potem odprowadzana jest do niej zanieczyszczona woda i jak Wody Polskie to ujawniły i nakazały uporządkować to się zaczęła nagonka na Wody Polskie aby odwrócić uwagę od własnych problemów. Wstyd panie Frischmann, wstyd. Data dodania komentarza: 14.06.2026, 20:25 Źródło komentarza: Czy miasto bezprawnie pobiera wodę z rzeki? Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Widzę, że jest szukanie już pracy przy „muzeum” na razie to są zdecydowanie poważniejsze potrzeby w dziedzinie kultury, jak choćby nowa siedziba dla MGCK Data dodania komentarza: 14.06.2026, 20:01 Źródło komentarza: Czy w Jelczu-Laskowicach potrzebują muzeum miejskiego?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama