Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:39
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Strzelnica za prawie 2 miliony złotych! Umowa podpisana

30 czerwca podpisano umowę na budowę stumetrowej strzelnicy dofinansowanej z Programu „Strzelnica w Powiecie”. Gmina Domaniów otrzyma na ten cel półtora miliona złotych dotacji z resortu obrony narodowej
  • Źródło: gminadomaniow.pl
Strzelnica za prawie 2 miliony złotych! Umowa podpisana
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Autor: arch. Józefa Adamowicza

Podziel się
Oceń

Umowę na budowę strzelnicy podpisali -  w imieniu ministra obrony narodowej dyrektor biura do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” gen. bryg. dr inż. Artur Dębczak oraz wójt Gminy Domaniów Wojciech Głogulski przy kontrasygnacie skarbnika gminy Małgorzaty Ciecierskiej. Przypomnijmy, że gmina Domaniów  została wyłoniona w ubiegłorocznym konkursie ofert Ministerstwa Obrony Narodowej.

Umowa przewiduje wybudowanie strzelnicy w obrębie miejscowości Domaniów. Termin realizacji zadania ustala się do dnia 31grudnia 2020 roku.

Całkowita wartość szacowana jest na kwotę około 2 milionów złotych. Zgodnie z umową gmina dostanie na ten cel z ministerstwa 1,5 miliona złotych dotacji. Wkład własny gminy wyniesie nie mniej niż 375 000 zł. Zakres zadań, które realizowane są w ramach dotacji, obejmuje m.in. roboty budowlane wraz z pracami przygotowawczymi oraz pierwsze wyposażenie strzelnicy.

Ze strzelnicy bezpłatnie będą mogły korzystać:

Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej w wymiarze do 100 godzin w miesiącu

Organizacje pozarządowe prowadzące działalność na rzecz obronności państwa w wymiarze do 30 godzin w miesiącu

Uczniowie szkół, które prowadzą działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa w wymiarze do 30 godzin w miesiącu.

Celem konkursu ofert „Strzelnica w powiecie” jest rozbudowa infrastruktury strzelnic w Polsce, w tym budowa strzelnic będących poza zasobami infrastrukturalnymi Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, umożliwienie prowadzenia szkolenia strzeleckiego uczniom klas mundurowych, aktywizacja organizacji pozarządowych zainteresowanych strzelectwem oraz umożliwienie szkolenia strzeleckiego żołnierzom z wykorzystaniem strzelnic będących poza zasobami SZRP.

Nowa strzelnica ma powstać na działce gminnej między Domaniowem a Kończycami


Napisz komentarz

Komentarze

Gosc 14.07.2020 20:34
Nie martw sie o koszt utrzymania. Pan. Wojt dalej wszystkiego nie zaplaci wykomawcy i bedzie mial na utrzymanie.

mieszkaniec 07.07.2020 11:40
Mam pytanie jaki będzie koszt utrzymania strzelnicy ? Jakie będą wpływy ?

Smakosz 06.07.2020 11:26
Brawo Panie Wójcie W końcu jakaś dobra inwestycja w gminie

Marek 06.07.2020 07:26
Super, będziecie w Domaniowie w nausznikach chodzić bo kolesie będą przyjeżdżać z całego Dolnego Śląska i pukać z grubego kalibru.

Gość 04.07.2020 12:57
A ile będzie kosztować utrzymanie?

Leon 03.07.2020 22:51
Pisowa wioch pisowa inwestycja tylko kupcie sobie nauszniki.

Gosc 03.07.2020 19:11
STRZELNICA!!!! A scieki dalej do burzowki

Patriota 07.07.2020 08:20
Przydomowe oczyszczalnie i sprawa załatwiona

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Nata Treść komentarza: Miłość w Milocicach kwitnie... Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:00 Źródło komentarza: Miłocice dziękują, bo jest za co... Autor komentarza: DM Treść komentarza: i tu są fani , widać odrazu w jakim wieku , mistrz Data dodania komentarza: 22.06.2026, 11:25 Źródło komentarza: GMW play Depeche Mode na scenie Dni Oławy - Dni Koguta Autor komentarza: He he Treść komentarza: Dałbym się potrenować takiej trenerce. :D Data dodania komentarza: 22.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Aleksandra Kucharska trenerką drużyny seniorów Piast Instal Miłocice Autor komentarza: ciotka Treść komentarza: Prawomocnie skazany za łapówki który przez pare lat brał pensje choć miał sądowy zakaz nie tylko sprawowania swojej funkcji ale nawet wejścia do urzędu. Kogo nagradzacie ??? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:34 Źródło komentarza: Jan Kownacki zasłużony dla sportu Autor komentarza: Dzienny Małżonek Treść komentarza: Fajna muzyka heavy, tylko teksty debilne. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Nocny Kochanek porwał publiczność (GALERIA) Autor komentarza: słabo znający, raczej pisowska ciemnota Treść komentarza: Studia medyczne plus obowiązkowy staż lekarski trwają łącznie 7 lat, to jest czas potrzebny do nabycia uprawnień do samodzielnego wykonywania zawodu lekarza. Zatem nawet jakby premier Tusk pierwszego dnia swoich rządów przeprowadził rewolucję w służbie zdrowia, to i tak efekty widzielibyśmy dopiero za 4 lata. Wieloletnich pisowskich zaniedbań nie da się naprawić jak za dotknięciem magicznej różdżki. Jak pis zaniedbał szkolenie nowych młodych lekarzy, to nie da się ich w rok wyszkolić, jak studia trwają 6 lat (plus rok stażu). Chyba, że mają nas leczyć studenci. Co do afery ze szpitalem południowym, to minęło już parę dni i nawet nie ma żadnych nazwisk kto tam miał być przyjmowany "poza kolejką", a sam lekarz zarobił 1,1 mln a nie 2 mln, czyli niewiele więcej niż radny PiS z Tomaszowa Lubelskiego. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 07:27 Źródło komentarza: Dni Oławy - Dni Koguta 2026, czyli koncerty i wiele więcej
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama