Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 stycznia 2026 22:41
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski

Wiemy, gdzie będzie szpital tymczasowy we Wrocławiu

W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa związana z aktualną sytuacją epidemiczną na Dolnym Śląsku oraz budową szpitala tymczasowego. O powstaniu placówki w Centrum Konferencyjnym przy hotelu „Terminal” poinformowali Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk oraz Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski
  • Źródło: Biuro Prasowe DUW
Podziel się
Oceń

- Pod uwagę branych było kilka miejsc zlokalizowanych na terenie Wrocławia. Prowadzona analiza wykazała, że Centrum Konferencyjne znajdujące się przy hotelu „Terminal” spełnia warunki pozwalające na stworzenie tam szpitala tymczasowego i jest to najlepsze możliwe miejsce do tego celu – mówił Wojewoda Dolnośląski – Powołany przeze mnie zespół pracuje nad realizacją tego ważnego zadania.

Jako argumenty przemawiające za stworzeniem szpitala tymczasowego w obiekcie przy ulicy Rakietowej wskazano m.in. odpowiednią infrastrukturę budynku, umożliwiającą przekształcenie budynku w szpital tymczasowy, prostą bryłę pozwalającą na optymalne ułożenie łóżek, duże zaplecze sanitarne, teren umożliwiający ewentualne zwiększenie liczby miejsc, odległość od autostradowej obwodnicy Wrocławia oraz portu lotniczego. Dodatkowym atutem tego miejsca jest także hotel, który przeznaczony zostanie dla pracującej w szpitalu tymczasowym kadry medycznej.

Minister Michał Dworczyk zadeklarował, że zadanie realizowane na terenie Dolnego Śląska otrzyma pełne wsparcie ze strony całego Rządu zarówno w zakresie finansowym, jak i organizacyjnym. Wyposażenie szpitala tymczasowego pochodzić będzie z Agencji Rezerw Materiałowych.

Szpital tymczasowy przy hotelu „Terminal” we Wrocławiu nadzorowany będzie przez zespół Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Podczas dzisiejszej konferencji Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformował także o złożeniu kolejnego wniosku dotyczącego decyzji środowiskowej dla drogi szybkiego ruchu S-8. Oznacza to, że wnioski o decyzje środowiskowe złożone zostały dla odcinka S-8 znajdującego się pomiędzy Wrocławiem a Ząbkowicami Śląskimi.


Napisz komentarz

Komentarze

Kazik 23.10.2020 21:16
..... i co z tego ? Skąd (wy) pielegniarki i lekarzy do tego szpitala ściągniecie mądrale

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: *Treść komentarza: A dlaczego wszystko ma się odbywać poza centrum i poza miastem? Właśnie w mieście, i w centrum. Sklepiki, lokale, i „tosty”, i „kebab”, i pizzeria, niech oni zarabiają, i niech ludzie przyzwyczają się, że w „mieście” coś się dzieje. Wszyscy narzekają, że centrum miasta to pustynia i nic się nie dzieje. Więc niech się dzieje.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 17:23Źródło komentarza: WOŚP. Ile zebrano podczas finału w Oławie?Autor komentarza: jurazTreść komentarza: jak wejdziesz na mapkę to są pokazane korytarze którędy ma iść obwodnica północna i południowa(tej południowej to mamy już nawet kawałek )Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:48Źródło komentarza: OŁAWA Spotkanie w sprawie planu ogólnegoAutor komentarza: zachodniakTreść komentarza: DEPORTData dodania komentarza: 28.01.2026, 16:44Źródło komentarza: OŁAWA Kolejna deportacja. Tym razem 25-latki. Za co?Autor komentarza: asdfTreść komentarza: Wiesz o czym piszesz? Starego amfiteatru już dawno nie ma. Dziś buduje się amfiteatry kompaktowe, z krzesełkami jak na stadionach. Zapleśniały to jesteś ty. Imprezy plenerowe ( z reguły głośne ) w amfiteatrze poza centrum gdzie ludzie mogą wygodnie usiąść pod dachem są dla młodych i tych starszych ludzi. Miasto powinno zamówić projekt takiego amfiteatru , być może wraz dofinansowaniem z różnych funduszy. Tylko trzeba poszukać ale urzędnikom się nie chce.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:11Źródło komentarza: WOŚP. Ile zebrano podczas finału w Oławie?Autor komentarza: BarGawTreść komentarza: A czy już namierzono sprawcę kradzieży wiaty śmietnikowej z ul. Miłej?Data dodania komentarza: 28.01.2026, 15:41Źródło komentarza: Podsumowanie roku w Komendzie Powiatowej Policji w OławieAutor komentarza: *Treść komentarza: Bardzo dobrze, że takie imprezy odbywają się w rynku. Widać, że po coś jest, że trochę na nim życia i trochę mieszkańców Oławy. Lepiej w rynku niż w tym starym, zapleśniałym amfiteatrze, z wiecznie powyrywanymi ławkamiData dodania komentarza: 28.01.2026, 14:35Źródło komentarza: WOŚP. Ile zebrano podczas finału w Oławie?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama