Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 12:45
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Chcą pomóc oddziałom psychiatrii dziecięcej

Wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 zachęcają wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia zbiórki na rzecz oddziałów psychiatrii dziecięcej w województwie dolnośląskim
Podziel się
Oceń

Są to Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J.Gromkowskiego we Wrocławiu oraz Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. W tym pierwszym przyjmowane są m.in. dzieci z interwencji, np. zaraz po nieudanej próbie samobójczej. Trafiają tam tak, jak je znaleziono, czyli rzeczy osobistych. Dlatego piżamy, klapki, szczotki do zębów, pasty i inne środki higieny osobistej - to te rzeczy, które są tam zawsze potrzebne.

 W oddziale w Bolesławcu prowadzone są głównie terapie, dlatego tam potrzeby są nieco inne. Tu przydadzą się materiały plastyczne, gry planszowe, karciane, puzzle, a także drobne przekąski dla dzieci, których rodzice aktualnie nie mogą przekazywać dzieciom, gdyż wszystko musi być ozonowane.

 - W obecnej sytuacji nie możemy organizować zbiórek publicznych, dlatego szukamy punktów usługowo-handlowych, które udostępnią fragment swojego lokalu, gdzie do pudełka chętni darczyńcy będą mogli zostawić swoje dary - mówi Joanna Rataj-Pyzio, liderka powiatu oławskiego Stowarzyszenia Polska 2050. Wolontariuszom powiatu oławskiego swój lokal udostępnili dotychczas: w Oławie ADK Papierniczy (ul. 3 Maja 51a, galeria sklepów obok Tesco) i Centrum Papiernicze (ul. Jarosława Iwaszkiewicza 110/A), w Jelczu-Laskowicach Sklep papierniczy RENA. w Galerii Handlowej przy ul. Oławskiej 21. Ponadto poza powiatem oławskim zgłosiły się punkty w Siechnicach. To piekarnia Hert, przy ul. Ciepłownicza 24 (za Biedronką) oraz Kraina Mowy - Centrum Terapii i Rozwoju, przy ul. Piastów Śl. 39. Wszędzie tam można zostawiać rzeczy przeznaczone dla dzieci z oddziałów psychiatrii dziecięcej.  - Każdy drobiazg się liczy - przekonuje Rataj-Pyzio. - Nie ma zbyt małych darów, może być jedynie za mało darczyńców. Prosimy, zostań jednym z nich. Dzięki Tobie nasza wspólna pomoc będzie większa!

 Zbiórka potrwa do 15 listopada.

 


Napisz komentarz

Komentarze

Joanna Rataj-Pyzio 05.11.2020 22:39
Uwaga! Dwa dodatkowe miejsca zbiórki: * Kościół Św. Marcina Biskupa w Marcinkowicach, ul. Szkolna 5 * Hurtownia artykułów biurowych PAROT Józefa Bożka 40A, Jelcz-Laskowice

Joanna Rataj-Pyzio 02.11.2020 12:56
Uwaga! Dwa dodatkowe miejsca zbiórki: * Kościół Św. Marcina Biskupa w Marcinkowicach, ul. Szkolna 5 * Hurtownia artykułów biurowych PAROT Józefa Bożka 40A, Jelcz-Laskowice

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: cześ Treść komentarza: Jeszcze jak :D Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:38 Źródło komentarza: Aleksandra Kucharska trenerką drużyny seniorów Piast Instal Miłocice Autor komentarza: * Treść komentarza: Żałosny ten skowyt. Na szczęście nikt nic sobie z tego nie robi, i co miesiąc kolejna niedziela. Brawo drogie Panie. Lekceważcie tych "skowyczących". Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:30 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Nie ma tu nieuczciwości i złodziejstwa.Bądź pewny! Wszystko jest w tym temacie ok. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:06 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: Amanda S. Treść komentarza: Ale zaraz się wyleje hejt i obrażanie po tym pytaniu! W sumie ja też bym chętnie zapoznała się z rozliczeniem. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:17 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: nie mam nic do ukrycia Treść komentarza: Czy zobaczymy w końcu rozliczenie poprzednich zbiórek? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:41 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: Jacek Treść komentarza: Znać, to ja się na tym zbytnio nie znam, ale jadąc wczoraj wieczorem autobusem zauważyłem w powstały gruzowisku, że tego zbrojenia w płycie mostu, to było tyle co kot napłakał? Nie będę snuł domysłów co by było gdyby?, tylko przypomnę słowa pewnego znanego mi inspektora BHP, że: "dzięki Bogu, że Bogu dzięki, bo jak nie daj Boże, to niech Bóg broni". Dopowiem tylko jako laik, że postęp prac zarówno na drodze 455 jak i 396 wydaje się być zadowalający, wprowadzone obostrzenia z jazdą jednokierunkową tymi drogami sprawdza się super. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:01 Źródło komentarza: "Runął" most między Oławą a Janikowem
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama