Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 15 marca 2026 17:56
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

ZOO o jednopłciowej parze pingwinów. Internet oszalał!

Wrocławski Ogród Zoologiczny napisał wczoraj o jednopłciowej parze pingwinów, która zaopiekowała się gumową zabawką. Reakcja? Kilkaset komentarzy
  • Źródło: zoo wrocław
Podziel się
Oceń

ZOO Wrocław: - Nasza jednopłciowa para pingwinów Bluey i Forest postanowiła udekorować swoją willę używając różowego flaminga jako rzeźby do postawienia w salonie 

Wcześniej była to po prostu zabawka, która pływała po basenie jako enrichment, ale chłopaki uznali, że zdecydowanie lepiej nada się na wystrój wnętrza ich gniazda

A jak to jest z homoseksualnością u pingwinów?

Zawiązywanie nieheteronormatywnych relacji dotyczy ponad 1500 gatunków zwierząt. U pingwinów przylądkowych homoseksualne pary odgrywają bardzo ważną rolę. Kiedy hetero rodzice umierają, lub porzucają swoje potomstwo, te adoptują osierocone młode i wychowują. Pary hetero przeważnie nie robią tego, ponieważ zajęte są wychowywaniem własnego potomstwa. Odchowane w ten sposób pisklęta są w pełni przystosowane do pingwiniej egzystencji.

*

Po takiej informacji w internecie zawrzało:

- No i fajnie! Cieszą się chłopaki życiem jak chcą! Życzę tego każdemu w tych trudnych czasach.

- Moja córka bawi się w kąpieli takim flamingiem.

- Ale cudowny przykład. Przyroda wie, co robi.

- Nawet pingwiny wiedzą, że dwie matki czy dwóch ojców są w stanie wychować dziecko, a ludzie mają z tym problem. A podobno jesteśmy myślącymi istotami.

- Polska jest tak na oko jakieś 500 lat za pingwinami!

- Wspaniała informacja! Żeby ludzie byli tacy mądrzy jak te pingwiny, świat byłby lepszym miejscem.

A niektórzy twierdzą, że nie ma homoseksualizmu u zwierząt, że takie "dziwactwa" tylko u ludzi. Eh co poniektórzy muszą się jeszcze wyedukować. Słodkie pingwinki.

- Słodziaki 

I niech sobie chłopaki żyją jak chcą...

Itd.

Co ciekawe, gdy ktoś próbował podważać wiedzę naukową: - Zapomnieliście napisać, ze pingwiny samce łączą się w pary tylko na krótki czas, kiedy nie ma wystarczającej ilości samic..

ZOO reagowało: - Nie zapomnieliśmy - Bluey i Forest tworzą parę już od kilku lat. Co roku do stada dołączają nowe samice, a oni pozostają nierozłączni..

I kolejny powód do naprawdę gorącej dyskusji. Polecamy.

A co Wy na to wszystko?


Napisz komentarz

Komentarze

Pan 02.02.2022 07:43
Kto w tym kraju promuje jednopłciowe związki??

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: erestTreść komentarza: Nic na Siłę. Warto wspomnieć. że ród Sobieskich jest zza Buga . bardziej związany z Kresami RP niż Oławą. I o tym też warto wspominać w nauczaniu historii.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 14:36Źródło komentarza: Pterozaur, czyli... orzeł XXL z charakteremAutor komentarza: NataTreść komentarza: Będą księżniczki i książęta???Data dodania komentarza: 15.03.2026, 13:35Źródło komentarza: Orkiestra Księżniczek w OławieAutor komentarza: PosełTreść komentarza: Szkoda, że Robert Jadczak po kilkunastu latach rezygnuje z funkcji sołtysa Miłoszyc. To świetny gość i osoba, która naprawdę dużo zrobiła dla lokalnej społeczności. Dziękujemy za wszystkie lata pracy i zaangażowania. Powodzenia w Nowej Nadziei – oby kolejne wyzwania przyniosły same dobre rzeczy!Data dodania komentarza: 15.03.2026, 12:51Źródło komentarza: Jadczak: - Iskra, pomysł, zapał wychodziły od nas, z MiłoszycAutor komentarza: Grzegorz KaliciakTreść komentarza: Dokładnie tak, warto popierać dobrych, sprawdzonych ludzi a tu taki przypadek mamy. Dodam od siebie że komentarze anonimowe są według mnie nic nie warte i tylko te podpisane imieniem i nazwiskiem powinny być brane pod uwagę przez czytających.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 12:45Źródło komentarza: Jadczak: - Iskra, pomysł, zapał wychodziły od nas, z MiłoszycAutor komentarza: RafaTreść komentarza: https://zapodaj.net/plik-tbT7dUlicd Co , ,,geodeta z Brzegu" nie mógł tych lini narysować na asfalcie tylko na krawężniku? To tak teraz nasze miasto będzie po tych remontach dróg wyglądać? Pomalowane krawężniki na pamiątkę partaczy prz robocie. Swoją drogą to jest mała prośba. Ustawiajcie znaki drogowe ... , nie wien - roboty drogowe / fuszerki drogowe, garb porzeczny czy jak go zwał. Ten zdarty asfalt to jednak przeszkoda i jadąc nawet przepisowo można sobie podwozie uszkodzićData dodania komentarza: 15.03.2026, 11:55Źródło komentarza: Podpisano umowę z firmą, która zajmie się remontem dróg po zimieAutor komentarza: KryśkaTreść komentarza: Dobre Z humoremData dodania komentarza: 15.03.2026, 09:05Źródło komentarza: Najsłynniejsza ławeczka w Oławie już stoi w parku
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama