Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 27 lipca 2026 22:01
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Heiche Polska wykonała krok do niezależności energetycznej

Firma Heiche Polska Sp.z o.o dołączyła do Klastra Energetycznego Siechnice. To pierwsza fabryka w grupie KAP Surface Technologies, która wyznacza nowe kierunki rozwoju w  tej dziedzinie
Heiche Polska wykonała krok do niezależności energetycznej
Prezesi: (od prawej) Heiche Polska Piotr Kuśmierz i ESV S.A. Sławomir Nowicki podpisali porozumienie partnerskie w ramach Klastra Energetycznego Siechnice
Podziel się
Oceń

Uroczyste podpisanie porozumienia odbyło się 11 stycznia w  siedzibie przedsiębiorstwa energetycznego ESV S.A. Siechnice, które należy do grupy wiodących prywatnych dystrybutorów energii na terenie Polski.

To m.in. z  ich inicjatywy w  roku 2018 powstał Klaster Energetyczny Siechnice i  teraz powiększył się o  kilku nowych członków, w  tym firmę Heiche Polska, która jest jednym z  kluczowych odbiorców energii dostarczanej przez ESV.

- Heiche Polska to nowoczesna firma która dostrzega wagę gospodarki energetycznej, jej wpływ na środowisko i  oczywiście koszty. Te elementy pozwalają budować przewagę konkurencyjną na rynku - mówi Sławomir Nowicki, prezes ESV S.A. - Klaster energii to bowiem rozwiązanie, które w  zakresie energetyki rozproszonej pozwala mierzyć się z  obecnymi wyzwaniami. Upraszczając, klastry umożliwiają zrównoważenie produkcji i  zużycia energii na danym obszarze. Skutkuje to odciążeniem krajowego systemu elektroenergetycznego i  zmniejsza konieczność przesyłania energii elektrycznej na duże odległości. Służy obniżeniu kosztów energetycznych i  pozwala lepiej zadbać o  środowisko. W  konsekwencji obszar objęty działaniem klastra podnosi swoją konkurencyjność dla inwestorów i  firm - wszyscy na tym korzystają.

Należąca do KAP Surface Technologies Heiche Polska jest pierwszą fabryką w  grupie KAP ST, która podjęła taką inicjatywę i  przyłączyła się do światowego trendu transformacji energetycznej.

- Jesteśmy dumni, że jako firma przyczyniamy się do rozwoju projektów, które wpływają na zmiany obecnego modelu energetyki w  kierunku tworzenia gospodarki zeroemisyjnej, wytwarzania zielonej i  czystej energii - mówi Piotr Kuśmierz, prezes Heiche Polska Sp. z  o.o. - Jest to ogromny krok w  przyszłość nie tylko dla naszej fabryki, ale również dla całej grupy KAP Surface Technologies. Dzięki tej inicjatywie nasza fabryka wyznacza nowe kierunki rozwoju. Pomagamy bowiem w  rozwoju energetyki rozproszonej, opartej o  odnawialne, ale również konwencjonalne źródła energii, służące poprawie bezpieczeństwa energetycznego, środowiska naturalnego i  wzmocnieniu lokalnej gospodarki.

Dzięki przynależności do klastra energetycznego w  przyszłości firma Heiche Polska zapewni sobie pożądaną samowystarczalność oraz niezależność energetyczną. To zaś pozwoli jej uniknąć m.in. problemów wynikających z  ograniczeń w  dostawach prądu, ale też wahań cen coraz częściej pojawiających się na rynku.

KAP Surface Technologies:

Dla naszych klientów stosujemy innowacyjne procesy nakładania powłok ochrony powierzchniowej. W  celu osiągnięcia zwiększonej żywotności produktów końcowych oraz doskonałej jakości skupiamy się na usługach, które prowadzą do długotrwałej odporności antykorozyjnej. Wymagania techniczne i  estetyczne również odgrywają ważną rolę dla naszych klientów, dlatego pokrycia te są wykonywane w  ramach kompleksowej oferty usług. Obejmują one przede wszystkim pasywację, impregnację, anodowanie i  chromowanie, cynkowanie galwaniczne, KTL oraz malowanie proszkowe.

Jesteśmy liderem na rynku w  procesach pasywacji i  procesie chromowania chromem-III zgodnym z  REACH. Nasi klienci doceniają nasze rozwiązania w  zakresie obróbki powierzchniowej, a  zwłaszcza kompleksowe know-how naszych pracowników, co pozwala nam na dostosowanie istniejących procesów do nowych wyzwań oraz na rozwijanie nowych procesów, aż do gotowości do produkcji seryjnej. W  ten sposób zapewniamy naszym klientom możliwość rozwoju i  adaptacji istniejących procesów.

Portfolio KAP Surface Technologies obejmuje:

  • malowanie proszkowe
  • kataforeza (KTL)
  • cynk-nikiel alkaliczny
  • cynk-nikiel kwaśny
  • cynk-nikiel plastyczny + procesy dodatkowe bez Cr VI
  • cynk alkaliczny
  • cynk kwaśny
  • procesy uszczelniające
  • anodowanie naturalne
  • anodowanie twarde
  • anodowanie z  chemicznym barwieniem na czarno
  • pasywację
  • powłoki miedź-nikiel-chrom (Cr VI i  Cr III)
  • Delta Pro Zinc
  • fosforanowanie
  • impregnację próżniową
  • powłoki adhezyjne (pod malowanie i  klejenie)
  • odtłuszczanie, wytrawianie, mycie
  • powłoki nanowarstwowe Sol-Gel
  • procesy mycia

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.kap-surface.com

Heiche Polska sp. z o. o.
ul Jarzębinowa 2, 55-200 Stanowice, tel: (71) 726 24 88, [email protected]
www.heichegroup.com

(tekst sponsorowany)

 



Napisz komentarz

Komentarze

Ja 10.02.2022 21:28
Dawno nie czytałem takiego lania wody.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Kres Treść komentarza: Bardzo Dużo jak nie większość mieszkańców powiatu oławskiego ma pochodzenie Kresowe , albowiem przed rokiem 1945 na tych ziemiach przodkowie Nasi nie mieszkali. Data dodania komentarza: 27.07.2026, 21:14 Źródło komentarza: Świetna frekwencja na Jelczańskim Spotkaniu Kresowym Autor komentarza: * Treść komentarza: Oczywiście, że zgadzam się z tym, że należy sprzątać. Też podróżuje po Polsce i niestety nigdzie nie jest tak tip top posprzątane. To tak samo jak w domu. Sprzątasz, ale zawsze gdzieś kurz i śmiecia można znaleźć. Data dodania komentarza: 27.07.2026, 20:52 Źródło komentarza: LIST: - Nowe parki i skwery na pokaz, a pod Urzędem Miasta wstyd i brud! Autor komentarza: * Treść komentarza: Żenujący wpis przedstawiciela tzw. Oławskiej opozycji. Jak się nie ma argumentów w dyskusji, i nic mądrego do powiedzenia, to właśnie używa się takich wpisów pt. „Gosia”. Totalna żenada jak cała tzw. Oławska opozycja. Nie kompromituj się więcej. Data dodania komentarza: 27.07.2026, 20:47 Źródło komentarza: KOMENTARZ Łopatką w głowę i płacz Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Może jeszcze lotnisko? Data dodania komentarza: 27.07.2026, 20:14 Źródło komentarza: Wkrótce otwarcie. Szukają pracowników Autor komentarza: TYLE Treść komentarza: Dino to polska marka robi konkurencje Niemcom i Portugalczykom itp. Dzięki Dino pozostali nie mogą windować dowolnie cen a to że "solidarnościuchom" leniuchom nie chce się pracować to problem w wielu firmach. Związkowcy nie jedną firmę w kraju położyli i dobrze że właściciel Dino się nie daje tym nierobom na etacie. Data dodania komentarza: 27.07.2026, 20:13 Źródło komentarza: Wkrótce otwarcie. Szukają pracowników Autor komentarza: Klotz Treść komentarza: Szkoda że nikt tu nie napisał z jakimi problemami męczy się teraz Dino. Strajki pracowników, zwolnienia, złe traktowanie i brak podwyżek. Trudna sprawa. Data dodania komentarza: 27.07.2026, 18:08 Źródło komentarza: Wkrótce otwarcie. Szukają pracowników
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama