Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 21:23
Reklama

Największą atrakcją był sprzęt PZ wykorzystywany do zabezpieczenia imprez masowych

Od początku września dzielnicowi czyli policjanci pierwszego kontaktu prowadzą cykl spotkań w szkołach podstawowych, podczas których poruszane są tematy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa, m.in. jak bezpiecznie dojść i wrócić ze szkoły, jak być bezpiecznym w domu i na podwórku oraz jak ustrzec się cyber-zagrożeniom.
  • Źródło: KPP w Oławie
Podziel się
Oceń

Niejednokrotnie kolejnym etapem spotkań jest wizyta na komendzie policji, gdzie uczniowie z bliska mogą poznać wyposażenie policjantów oraz przyjrzeć się ich służbie. We wtorek i w środę oławską komendę odwiedzili uczniowie z klasy 2 a i b Szkoły Podstawowej nr 3 w Oławie im. Orląt Lwowskich.

Dzieci przyjrzały się stanowisku kierowania policji i pracy oficera dyżurnego oraz zapoznały się ze specyfiką zadań służby prewencyjnej i dochodzeniowo-śledczej. Po zwiedzaniu budynku komendy uczniowie oglądali sprzęt i elementy wyposażenia służbowego, które w codziennej pracy wykorzystują policjanci. Dużą atrakcją okazał się sprzęt PZ wykorzystywany podczas zabezpieczenia m.in. imprez masowych, w przypadku działań w pododdziale zwartym, zawierający kamizelkę przeciwuderzeniową z napisem Policja wraz z ochraniaczami barków, ramion i nóg. W skład zestawu wchodzi również kask przeciwuderzeniowy z przyłbicą ochraniającą twarz oraz tarcza ochronna.

Całe spotkanie zakończone zostało oglądaniem policyjnych radiowozów oraz najnowszego motocykla. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski oraz plany lekcji.



Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: cześTreść komentarza: Bo trzeba przed siebie patrzeć a nie na dopy na chodniku!!!Data dodania komentarza: 5.12.2025, 20:22Źródło komentarza: Audi uderzyło w bmw. Jaki mandat i ile punktów karnych?Autor komentarza: Sposób na życieTreść komentarza: W Elektroluxie nie chce się zapierdzielać .... więc do Policji się idzieData dodania komentarza: 5.12.2025, 19:26Źródło komentarza: Nowe osoby w szeregach oławskiej PolicjiAutor komentarza: talentTreść komentarza: A ja chciałem podziękować moim krajanom za kulturę bo po każdym występie grzecznie klaskali a nie było za co ?Data dodania komentarza: 5.12.2025, 19:11Źródło komentarza: Dolnośląscy Liderzy Biznesu spotkali sie w OławieAutor komentarza: bacaTreść komentarza: A gdzie pekińczyk napisał że w "imieniu wszystkich " ? Wylej coś zimnego ba swój rozgrzany rondel.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 19:07Źródło komentarza: Dolnośląscy Liderzy Biznesu spotkali sie w OławieAutor komentarza: maturzystkaTreść komentarza: Przestań zobacz na prawdziwe wyniki nauczania a nie opowiadaj głupot . Działalność społeczna to w organizacjach charytatywnych a szkoła jest od nauki . Niestety niektórzy z nich mają kłopot z przekazaniem wiedzy więc zostaje im tylko działalność społeczna .Data dodania komentarza: 5.12.2025, 18:41Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: czytelnikTreść komentarza: Może wreszcie się uda , albo będzie jak zawsze " znowu w życiu mi nie wyszło "Data dodania komentarza: 5.12.2025, 18:27Źródło komentarza: Jerzy Kamiński nominowany do nagrody Grand Press 2025
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama