Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 14 marca 2026 01:03
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Już jutro będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne „NURD"

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą jutro prowadzić działania kontrolno-prewencyjne „NURD - Niechronieni uczestniczy ruchu drogowego”, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.
Podziel się
Oceń

Pamiętajmy, że sami również możemy zadbać o własne bezpieczeństwo - przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i nośmy elementy odblaskowe!

Wzmożone działania policjantów mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierujących rowerami oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji: kierujący pojazdem - pieszy oraz kierujący pojazdem mechanicznym - kierujący rowerem.

Już od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze zwrócą uwagę przede wszystkim na zachowania się kierujących pojazdami wobec pieszych i rowerzystów:

  • nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych,
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych,
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przy skręcaniu w drogę poprzeczną,
  • wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim,
  • omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych,
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu w innych okolicznościach
  • przekroczenie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych,
  • inne nieprawidłowe zachowania w stosunku do pieszych,
  • nieprawidłowe przejeżdżanie przejazdów dla rowerzystów,
  • inne nieprawidłowe zachowania w stosunku do rowerzystów.

Pamiętajmy, że ważnym aspektem jest stosowanie przez osoby piesze, po zmroku i poza obszarem zabudowanym, elementów odblaskowych oraz prawidłowego oświetlenia rowerzystów.

Nie ma żadnych wątpliwości, że piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Kierowcę w samochodzie chroni pancerz w postaci karoserii samochodu, chronią go pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne – pieszego nie chroni nic. Dlatego pieszy w zetknięciu z rozpędzonym pojazdem jest bez szans.

Policja apeluje

Przestrzegajmy przepisów, korzystajmy z właściwej strony drogi i nośmy elementy odblaskowe. Bycie widocznym oznacza jednocześnie bycie bezpiecznym! Dajmy dobry przykład swoim dzieciom i pokażmy im, jak być bezpiecznym - ucząc bezpiecznych zachowań.


Napisz komentarz

Komentarze

uruk 19.10.2022 21:27
Tak się domyślałem pani Gosiu. Czyli łapać frajera :))

uruk 18.10.2022 20:33
A czy rowerzystów za nieprawidłowy przejazd po pasach też będą kontrolować? bo z tego co obserwuje to panuje wolna amerykanka . Bez obrazy dla rowerzystów.

Gocha że Zwierzyńca 19.10.2022 18:08
Nie , bo to jest nagonka w jedną stronę

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama