Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 17 marca 2026 13:32
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Dziś Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

2 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy, dzień w którym organizacje społeczne starają się dotrzeć ze swoim przesłaniem przeciw przemocy do jak najszerszej rzeszy osób.
  • Źródło: KPP w Oławie
Podziel się
Oceń

Pamietajmy, że przemoc to problem, który dotyczy zarówno kobiet, dzieci, jak i mężczyzn przyjmując w różnych krajach nieco odmienne oblicza. Skutki zjawiska są jednak podobne, gdyż z przemocą zawsze wiąże się upokorzenie, poniżenie, łzy i ból.

W tak ważnym dniu, zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy się, jakie są nasze relacje z innymi ludźmi… Czy sposób w jaki się ze sobą komunikujemy oraz rodzaje zachowań, które w stosunku do siebie przejawiamy są prawidłowe?

Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, że nasze konkretne działanie już jest przemocą wobec drugiego człowieka…

Pamiętajmy, że przemoc to intencjonalne działanie lub zaniechanie jednej osoby wobec drugiej, które wykorzystując przewagę sił narusza prawa i dobra osobiste jednostki, powodując cierpienie oraz szkody!

Każda przemoc jest zła i na żadną nie może być naszej zgody!

Jeżeli czujesz zagrożenie we własnym otoczeniu możesz skorzystać ze wsparcia instytucji oferujących specjalistyczną pomoc, a także telefonów zaufania czy aplikacji mobilnych tj.

➡️ Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne

➡️ Policja 112

➡️ 800 100 100 - telefon - dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci

➡️ 116 111 - telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

➡️ 800 12 12 12 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

➡️ 116 000 – całodobowy , bezpłatny telefon w sprawie zaginionego dziecka

➡️ 800 120 002 – Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „ Niebieska Linia”

➡️ 800 676 676 – Infolinia Rzecznika Praw Obywatelskich

➡️ 116 123 – Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym

➡️ 800 120 226 – Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

➡️ 22 635 93 92 – telefon grupy edukatorów seksualnych „ PONTON”

➡️ 800 280 900 – telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualna w Kościele

➡️ 800 70 22 22 – Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

➡️ 800 108 108 – Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich.

 


Napisz komentarz

Komentarze

Wanda 02.10.2023 20:06
PiS pałuje kobiety

bater79 02.10.2023 21:31
Oj tam pałuje! Nie chcę być,ęą ale większość kobiet...pały.... No a tak poważnie Wanda,jak jesteś na emeryturze ,jest pełno tanich wycieczek dla seniora w naszym powiecie ,naprawdę za niskie kwoty,bo ten pałujący ciebie PIS dba o seniora. Ale jak nie jesteś jeszcze,do błagaj żeby wygrał PIS bo PEŁo szanuje kobiety i im wiek emerytalny podniósł o 7 lat, tak że albo Pała albo tyrasz!!!!!

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: WalterTreść komentarza: Dlaczego nie podacie,gdzie to się stało?!Data dodania komentarza: 17.03.2026, 13:03Źródło komentarza: Porzucił psa i przywiązał go do słupa. Policja szuka właścicielaAutor komentarza: AdaTreść komentarza: Mateusz BRAWO BRAWO !!! i trzymaj tak dalej CHŁOPAKUData dodania komentarza: 17.03.2026, 12:35Źródło komentarza: Mateusz Maszkowski. Informatyk z pasją do historiiAutor komentarza: MiecioTreść komentarza: Jaką to trzeba być kur...ą żeby takie coś zrobić, sam bym tego chu..a przywiązał do drzewa.Data dodania komentarza: 17.03.2026, 12:15Źródło komentarza: Porzucił psa i przywiązał go do słupa. Policja szuka właścicielaAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: proponuje Rondo im.Tomasza :D a na środku postawić ławke i kwiaty w donicy za xxxx pieniędzyData dodania komentarza: 17.03.2026, 12:15Źródło komentarza: A może Rondo Nadziei? Albo ks. Stanisława Bijaka? Piszcie w komentarzach swoje propozycje...Autor komentarza: KarolTreść komentarza: Księdza Waldemara Irka Ta propozycja połączy wszystkie pomysły w jednym Postać współczesna Daje nadzieję na zerwanie z celibatem księży Postać, którą wielu mieszkańców Oławy ciągle pamięta Ksiądz - osoba świętaData dodania komentarza: 17.03.2026, 12:11Źródło komentarza: A może Rondo Nadziei? Albo ks. Stanisława Bijaka? Piszcie w komentarzach swoje propozycje...Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: . „Rondo Nadziei” stanie się symbolem spełnionych oczekiwań oraz wiary w to, że rozwój miasta jest procesem, w którym głos mieszkańców ma istotne znaczenie. W Oławie już dawno nie liczy się głos mieszkańców jedynym nieomylnym jest burmistrz .Data dodania komentarza: 17.03.2026, 10:16Źródło komentarza: A może Rondo Nadziei? Albo ks. Stanisława Bijaka? Piszcie w komentarzach swoje propozycje...
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama