Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 13:40
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Wykryli 1 tonę nielegalnego suszu tytoniowego

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli 1000 kg suszu tytoniowego do palenia bez znaków akcyzy. Nielegalna działalność mogłaby narazić budżet państwa na straty w wysokości prawie 900 tys. zł.
  • Źródło: KAS
Podziel się
Oceń

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej prowadząc rutynowe kontrole na A4 w kierunku Wrocławia, wytypowali do kontroli samochód dostawczy, w którym podczas przeszukania odkryli 40 worków z nielegalnym suszem tytoniowym o wartości prawie 900 tys. zł. Kierowca pojazdu, obywatel Polski nie miał żadnych dokumentów potwierdzających legalność towaru.

Susz tytoniowy został zabezpieczony do postępowania karnego skarbowego. Sprawę prowadzi Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy we Wrocławiu. Kierowcy grozi wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3, lub obie te kary łącznie.

Nie kupuj z nielegalnego źródła 
KAS w trosce o zdrowie i życie przypomina, że wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji, nie tylko nie spełniają norm jakościowych, lecz także w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje. KAS wspiera uczciwych przedsiębiorców, dba o prawa twórców i chroni konsumentów. Kupując „podróbki" wspieramy działalność grup przestępczych oraz nieuczciwą konkurencję. Przyczyniamy się także do likwidacji legalnych miejsc pracy.



Napisz komentarz

Komentarze

www 08.10.2023 09:17
Urząd Skarbowy i Strasz Graniczna to zwykłe bydlaki co wykonują polecenia tych z Wiejskiej czekam aż ktoś kiedy was przywita po Ukraińsku z widłami co ma trzy żeby

Wnuk dziadka 04.10.2023 15:55
G**no prawda. Tytoń z własnej ,,pasieki" był zawsze ok Pami3tam jak dziadek na polu uprawiał. W kupnych są śmieci i kto wie co jeszcze . Jak państwo moglo kasę na tym stracić ? Akcyza to characz , branie kasy za nic nie robienie

cześ 05.10.2023 14:30
Stworzył konkurencję dla państwa to i państwo się za niego wzięło :D

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Filozof grecki Treść komentarza: Źle rozumiane dobro mieszkańców. To jest droga publiczna, kilku mieszkańców nie może decydować o przebudowie drogi, tym bardziej że jest tam strefa przemysłowa. Tych kilku mieszkańców robi problemy komunikacyjne dla naszego 45-tysięcznego miasta. To przewężenie dawno powinno być zlikwidowane jest tam nawet szeroki pas drogowy więc technicznie jest to bezproblemowe. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zielna remontowana, ale... tylko do połowy Autor komentarza: Mayhem Treść komentarza: Ile ma trwać budowa nowego mostu, rok? Trochę drutu i betonu rok czasu 🤦 Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:10 Źródło komentarza: "Runął" most między Oławą a Janikowem Autor komentarza: nie mam nic do ukrycia Treść komentarza: Na pewno to nie ma pokazanych rozliczeń. Jakby były pokazane rozliczenia to byłoby czarno na białym czy nie ma nieuczciwości i złodziejstwa. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:58 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: Kurdemol Treść komentarza: Szanowna Pani Wiceburmistrz twierdząca, że część ul. Zielnej od Portowej do Dzierżonia jest w swoim zwężeniu „wygodna” dla mieszkańców, to ja Pani Wiceburmistrz powiem jaka to wygoda, gdy dwa tiry spotkają się i jeszcze do tego autobus nie wspominając, że jeszcze kilka samochodów osobowych czeka na swoją okazję na przejazd. Zawsze po średniej ulewie ulica wygląda jak ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem, żyć i nie umierać. Czy nikt w XXI wieku nie jest w stanie zapanować nad tym żywiołem? Czy wasza miłość do urody miasta jest większa od naszej? Nie chcemy ścieżek rekreacyjnych (ul. Rybacka) Chcemy wyjść z domu na chodnik na którym nie ma grząskiej roztopionej smoły, nie chcemy tirów które nie reagują na znaki zakazu, nie chcemy tonięcia w zalanej ulicy, nie chcemy takiej władzy, która nas olewa. Stac was na wiele różnych wynalazków typu ławeczki i klombiki, a nie możecie wysupłać parę groszy z naszych podatków na naprawę tego *******. Wybory wkrótce. Pozdrawiam Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Zielna remontowana, ale... tylko do połowy Autor komentarza: Amanda S. Treść komentarza: Jaki skowyt? Proste pytanie. I to jest właśnie to o czym napisałam, żałosne jest to, że masz nas mieszkańców za idiotów i lekceważysz ich, aby do przodu!!! Nikt nie pisał, że jest to złodziejstwo. Ale jest takie powiedzenie, uderz w stół a nożyce się odezwą. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:53 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: cześ Treść komentarza: Jeszcze jak :D Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:38 Źródło komentarza: Aleksandra Kucharska trenerką drużyny seniorów Piast Instal Miłocice
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama