Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 28 lipca 2026 20:10
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

WOŚP. Jedynkowe Barbie już można licytować

Literackie wcielenia Barbie i Kena - to wystawa popularnych lalek, które dzięki uczniom SP nr 1 przerodziły się w postaci ze znanych i lubianych książek, w tym Czerwonego Kapturka, Spider-Mana, Harrego Pottera czy Anię z Zielonego Wzgórza. Dotychczas lalki można było tylko oglądać. Teraz już można też licytować. Dochód z ich sprzedaży trafi na konto WOŚP
Podziel się
Oceń

 Przygotowania do wystawy rozpoczęły się w październiku podczas Nocy Bibliotek, którą szkoła zorganizowała dla swoich podopiecznych. Dzieci najpierw wybrały ulubione książki, a następnie zaprojektowały kostiumy dla lalek Barbie i Ken, wcielając je w postaci ulubionych bohaterów literackich. Przebrania pomogli uszyć rodzice i pani ze szkolnej biblioteki, która jak mówią uczniowie ma wiele talentów i pomogła uczniom stworzyć naprawdę wyjątkowe kostiumy.

Po wielu godzinach ciężkiej pracy powstała wystawa, którą można było oglądać w szkole po wcześniejszym umówieniu, a chętnych nie brakowało. Literackie wcielenia Barbie i Kena odwiedziło wiele grup z lokalnych szkół i przedszkoli. Ci, którzy nie zdążyli mieli okazję zobaczyć wystawę 12 stycznia podczas Jedynkowego Finału WOŚP. Taka możliwość jest też podczas ferii. Oprócz tego wolontariusze, którzy oprowadzają po wystawie prowadzą też tematyczne warsztaty, więc zwiedzając wystawę można się też fajnie pobawić. 

Zgodnie z zapowiedzią od 18 stycznia lalki można licytować. Wystarczy wejść na profil fb - Jedynkowy Finał WOŚP 2024, albo  WOŚP Oława - Licytacje oraz na Allegro w zakładce - Aukcje dla WOŚP. 

Lalki, które nie zostaną sprzedane na aukcjach można też będzie kupić na wystawie w SP1 podczas 32 finału WOŚP czyli 28 stycznia. Tego dnia w szkole będzie też wiele innych atrakcji. Organizatorzy zapraszają już dziś.   

Jedną z pierwszych wystawionych na aukcję lalek, którą już można licytować jest Zorro, piękna Isabella Torres i sierżant Garcia oraz oczywiście czarny mustang - zestaw, który najbardziej podobał się zwiedzających wystawę.

Cena wywoławcza 100 zł. Koniec licytacji: 16:30, 28.01.2024 r.

Linki do licytacji:


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Jarosław K. Treść komentarza: Przewodniczący RM w Oławie, zaprzeczył doniesieniom i ukręcił sprawie łeb. Ktoś się łudził że będzie według litery prawa ? Powiatowa Mafia ma sobie za nic "praworządność". Oby dziennikarz śledczy prowadzący sprawę, znalazł dowody na wszystkie osoby powiązane z tą aferą. Niech wam się śni "świat zza krat". Data dodania komentarza: 28.07.2026, 19:45 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A to zdjęcie,to reklama firmowej bluzki czy jak ?!haha Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:47 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Olawianka Treść komentarza: Czekamy, na informację, od pana Torz?! Jestem ciekawa ?! Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:46 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Platyn Treść komentarza: Przecież to ironiczna odpowiedź . Nikt nie załapał? Kciuki w górę ;) Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:14 Źródło komentarza: Wkrótce otwarcie. Szukają pracowników Autor komentarza: Ks Treść komentarza: A nie można tam 10 m obok postawić jakiejś tymczasowej przeprawy? Wojsko niczym takim nie dysponuje? Zrobili by sobie ćwiczenia a ludzie by mieli ulgę w dojeździe. Tylko ktoś musiałby ruszyć d..ę. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 17:48 Źródło komentarza: Ważna zmiana organizacji ruchu! Od 31 lipca (piątek) nie skręcisz tu w prawo! Autor komentarza: zrozpaczony Treść komentarza: Kwadraciak sprzedaje znacznie lepsze produkty, stąd ceny muszą być wyższe. Jak chcesz emocji, to kupuj żywność w marketach. Tylko sprawdzaj komunikaty GIS co aktualnie wycofano. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 17:09 Źródło komentarza: Wkrótce otwarcie. Szukają pracowników
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama