Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 13 grudnia 2025 17:56
Reklama BMM

LO nr 1 cieszy się z sukcesu swoich uczniów

Po raz trzeci uczniowie szkół średnich wzięli udział w przygotowanej przez Politechnikę Wrocławską grze edukacyjnej, warsztatach, wykładach i seansach filmów popularnonaukowych.
  • Źródło: LO nr 1
LO nr 1 cieszy się z sukcesu swoich uczniów
Po raz trzeci uczniowie szkół średnich wzięli udział w przygotowanej przez Politechnikę Wrocławską grze edukacyjnej, warsztatach, wykładach i seansach filmów popularnonaukowych.

Źródło: LO nr 1

Podziel się
Oceń

W grze wzięło udział 450 osób z 15 klas, reprezentujących 10 szkół z sześciu miast: Wrocławia, Lubina, Oławy, Zgorzelca, Oleśnicy i Leszna. Uczniowie zmagali się w różnych kategoriach zadań i przemieszczali się po campusie PWr (Polinką też podróżowali!) wprawiając się jako przyszli studenci. 

Klasa 2b wykonywała skomplikowane konstrukcje wykresów ukazujące Ruchy Browna w kategorii „Woda”, a klasa 1b skonstruowała spoiler bolidu, który idealnie ukazał jak działa aerodynamika pojazdu w kategorii „Energia”. Kto zdobył nagrody w kategoriach: Światło, Woda i Energia? 

- Dwie lokaty na 9 możliwych zdobyli nasi uczniowie! - czytamy w mediach społecznościowych  LO nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Oławie. - W kategorii „Woda” I miejsce zdobyła klasa 2b otrzymując Voucher na całodniowy pobyt klasy we wrocławskim Aquaparku. W kategorii „Energia” po zawziętej dogrywce II miejsce zdobyła klasa 1b otrzymując zestaw pozytywnie energetycznych gadżetów PWr.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Dzielnie kibicowały i wspierały uczniów:

prof. Iwona Perz – Bilińska,

prof. Paula Chrustowska,

prof. Irena Lech



Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: jarek.wTreść komentarza: sytuacjatakabedziewurzedzie,dotad,dopukiradni/wwiekszosci/bedakundelkamistajszczyka.jedyniewmiareodwaznymjestpanRygielskizkolegami.taktrzymac.Apan,panieBabskijestjuzchybatadzialalnosciazmeczonyData dodania komentarza: 13.12.2025, 16:45Źródło komentarza: Przemysław Olechowski odwołany z funkcji prezesa CSiR. Jest tymczasowy następcaAutor komentarza: lechiznajomiTreść komentarza: panieburmistrz,toilejeszczeosobzotoczeniaGrzedowczekanaintratnestanowiskaodpana?/Bez/Radnizacowybierzeciepieniadze,prawdajest,zejestescieleniamiidarmozjadami.trzebazastanawiacsiejuz,niestetynadreferendumData dodania komentarza: 13.12.2025, 16:19Źródło komentarza: Przemysław Olechowski odwołany z funkcji prezesa CSiR. Jest tymczasowy następcaAutor komentarza: :)Treść komentarza: Wyleciał człowiek niezależny... pod byle pretekstem. Pan Olechowski robił dobrą robotę. Teraz wsadzą kolejną miejscową miernotę i będzie git. Ważne, żeby kasa z miasta szła tam gdzie ma iść. Układ jelczański działa dalej.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 14:02Źródło komentarza: Przemysław Olechowski odwołany z funkcji prezesa CSiR. Jest tymczasowy następcaAutor komentarza: GosiaTreść komentarza: Krzysiu Ty tam nie pasujesz, wracaj na Orlenik tam bardziej się przydasz😅Data dodania komentarza: 13.12.2025, 13:05Źródło komentarza: Oddali hołd wszystkim, którzy nie wyrzekli się wartości, jakie tworzą fundament wolnego społeczeństwaAutor komentarza: RedaktorTreść komentarza: Dziękuję za korektę - czyli ktoś te komentarze jednak czyta.. :-)Data dodania komentarza: 13.12.2025, 12:50Źródło komentarza: Najpierw zwolnienia, teraz sprzedają zakład za niemal 27 mln zł!Autor komentarza: RedaktorTreść komentarza: Przykra informacja. Trudny czas dla pracowników. Trudno się uśmiechać w takiej Polsce... Do tego artykuł z błędami: "pojawiła się oferta kupna terenu po zakładzie.." - jeśli już to oferta sprzedaży terenu.. itd.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 10:59Źródło komentarza: Najpierw zwolnienia, teraz sprzedają zakład za niemal 27 mln zł!
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama