Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 września 2025 05:45
Reklama

Seks wbrew rutynie

Polki coraz śmielej poszukują sposobów na czerpanie większej przyjemności z seksu. Aż 60% kobiet przyznaje, że się masturbowało - tak wynika z badań przeprowadzonych przez Gedeon Richter Polska. Jednak z rezerwą podchodzą do gadżetów erotycznych. Czy słusznie?
Podziel się
Oceń

Coraz częściej deklarujemy, że w sypialni przeszkadza nam rutyna. Cenną pomocą w jej przełamywaniu mogą być gadżety erotyczne. Polki o tym wiedzą, ale traktują je z dużą rezerwą. Z raportu "Seksualna mapa Polki" wynika, że mniej niż połowa ankietowanych używa gadżetów erotycznych. Te, które się do tego przyznają, najczęściej sięgają po żele i bieliznę erotyczną. Tylko co ósma Polka korzysta z bardziej wyrafinowanych gadżetów takich jak wibrator.

Reklama

Odrobina pikanterii

Z seksem jest dokładnie tak jak z jedzeniem. Mamy swoje ulubione potrawy i wydaje nam się, że moglibyśmy jeść je codziennie. W praktyce jednak szybko się nam nudzą i czasem mamy ochotę spróbować czegoś zupełnie innego. Gadżety erotyczne są jak egzotyczne przyprawy – nadają dobrze nam znanym daniom nowy smak. Dzięki nim seks ma szansę stać się ciekawszy, bardziej radosny, zabawny i zaskakujący. Wtedy naprawdę zbliża. Polki o tym wiedzą, ale rzadko wykorzystują potencjał gadżetów erotycznych. Co je przed tym powstrzymuje? - Po pierwsze nie wiedzą jak wykorzystać ich potencjał. Po drugie boją się, że partner niewłaściwie odczyta ich intencje, że zostaną uznane za "niewyżyte", albo że zranią partnera, który pomyśli, że seks z nim już im nie wystarcza - tłumaczy sex coach Joanna Keszka. - Gadżety pomagają budować erotyczną atmosferę, poznawać lepiej swoje ciała i zrozumieć, jaki rodzaj pieszczot jest dla nas i partnera szczególnie przyjemny. W społeczeństwie krąży mit, że gadżety są przeznaczone dla par, które mają problemy łóżkowe. - Absolutnie się z tym nie zgadzam - mówi Joanna Keszka. - Uważam, że są przydatne każdym etapie związku. Parom, które oddaliły się od siebie tak mocno, że żyją jak pies z kotem raczej nie pomogą. Ratunkiem dla nich może być tylko terapia.

Pierwszy krok

Od czego zacząć zabawę z gadżetami? Który wybrać na dobry początek? Pierwszym krokiem może być wizyta, najlepiej wspólnie z partnerem, w sklepie, który je oferuje, choćby internetowym. Sama rozmowa o tym, który z nich mamy ochotę wypróbować w zaciszu sypialni buduje erotyczny nastrój i działa jak gra wstępna.

Nie wiecie jak je wykorzystać? Nie szkodzi. Pofantazjujcie o tym wspólnie!

- Nie każda para jest gotowa by od razu korzystać z zaawansowanych gadżetów takich jak wibrator, czy kajdanki - mówi Joanna Keszka. - Proponuję, by zacząć od lubrykantu dobrej jakości, olejku do masażu, satynowej opaski na oczy czy miotełki z piór do miziania. Gdy przyjdzie ochota na więcej, można sięgnąć po wibrator łechtaczkowy, który nadaje się także do delikatnego masażu innych rejonów ciała obojga partnerów. Karty lub kości do erotycznego flirtu, jadalna farba do ciała o smaku na przykład truskawek i szampana lub czekolady, albo owocowy marker do pisania na skórze inspirują do ekscytującej zabawy we dwoje. Czy naprawdę jest w tym coś niestosownego? Przecież wszyscy lubimy przyjemność i dobrą zabawę. Bawmy się dobrze także w sypialni! - Ciekawość i chęć do eksperymentowania w seksie to najlepszy klucz do "żyli razem długo i szczęśliwie - uważa Joanna Keszka. * Raport na temat seksualności Polek powstał na podstawie badania, które przeprowadzono w lutym 2019r przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy Gedeon Richter Sp z o.o. W badaniu wzięło udział 1043 Polki w wieku 18-65 lat, były wśród nich zarówno mieszkanki dużych, małych miast oraz wsi.  


Seks wbrew rutynie

Seks wbrew rutynie


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: UczastnikTreść komentarza: Nigdy w tym miejscu nie było stłuczki , czekać teraz na pierwszą kolizję .Data dodania komentarza: 18.09.2025, 15:32Źródło komentarza: UWAGA! Zmiana organizacji ruchu. Nie jedźcie "na pamięć"Autor komentarza: KierowcaTreść komentarza: Jeszcze na całej długości Oławskiej i Wrocławskiej tak zróbcie,parodia .Data dodania komentarza: 18.09.2025, 15:31Źródło komentarza: UWAGA! Zmiana organizacji ruchu. Nie jedźcie "na pamięć"Autor komentarza: ZawodowyTreść komentarza: GłupotaData dodania komentarza: 18.09.2025, 15:30Źródło komentarza: UWAGA! Zmiana organizacji ruchu. Nie jedźcie "na pamięć"Autor komentarza: WładekTreść komentarza: a czy znajdzie się czas na omówienie tematu ważnego dla mieszkańców Oławy jak OBWODNICA OŁAWY. Prosimy zróbcie coś abyśmy nie zostali usunięci z programu 100 Obwodnic bo znowu wpadliśmy w tryb kolejnych konsultacji...Data dodania komentarza: 18.09.2025, 15:25Źródło komentarza: O czym będę radni decydować na najbliższej sesji Rady Powiatu?Autor komentarza: SieNieZnamToBredzeTreść komentarza: Facet tam zginął, to nie jego rower? Nikt nie pisze że to nie jego, możliwe że rower był jego i próbują po rowerze zidentyfikować kto to był, oraz pewnie to czy rower na pewno był jego i nie było osób trzecichData dodania komentarza: 18.09.2025, 11:11Źródło komentarza: Policja prosi o pomoc. Czyj to rower?Autor komentarza: RedaktorTreść komentarza: Ale w Oławie - na Nowym Otoku i na os. Sobieskiego są żłobki - prywatne. Rodzice mogą uzyskać dofinansowanie z programu Aktywny Rodzic do pobytu dziecka - nie ma kryterium dochodowego.. Ale można też krytykować dla zasady lub z przyzwyczajenia.. można.. Natomiast problemem żłobka na Chrobrego nie jest psudomit o dodatkowym ruchu i niebotycznych korkach w jego rejonie. Problemem jest brak wystarczających miejsc postojowych w jego pobliżu, a ten problem po rozbudowie jeszcze się powiększy. Miasto powinno o nie zadbać wraz z rozbudową placówki.Data dodania komentarza: 18.09.2025, 11:08Źródło komentarza: Trwa rozbudowa żłobka "Poranek". Zakończono pierwszy etap prac
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama