Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 15 lipca 2026 09:54
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Byli „Na tropie moli książkowych” i nie tylko

Tydzień w Oddziale Dziecięcym Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oławie zaczął się od lekcji bibliotecznej „Na tropie moli książkowych”, w której wzięła udział klasa I a i b ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach. Uczniowie najpierw obejrzeli film wprowadzający do świata biblioteki, a następnie wyruszyli na poszukiwania ukrytych moli książkowych w różnych pomieszczeniach biblioteki! Każdy mol miał dla nich zadanie i ciekawostkę o miejscu, w którym się schował. Uczniowie odkrywali tajemnice czytelni, dowiadywali się, jak działa wypożyczalnia, a także odwiedzili Skarbiec Bajek - salę zabaw dla najmłodszych. Każde z tych miejsc miało swoje magiczne funkcje, a uczniowie poznali je z wielkim zaangażowaniem.
  • Źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Oławie
Podziel się
Oceń

Dzień później odbyła się impreza czytelnicza. Tym razem uczniowie klasy 0 a ze Szkoły Podstawowej nr 1 odkrywali zakamarki Stumilowego Lasu wraz z Kubusiem Puchatkiem. Przygoda rozpoczęła się od zadań, które ćwiczyły spryt i spostrzegawczość, zagadki słowne, labirynty, układanie puzzli, szukanie różnic – każdy znalazł coś dla siebie! Na koniec nie zabrakło zabaw ruchowych i śmiechu, który wypełnił całą bibliotekę. 

Uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 6 wzięli udział w pełnych emocji „Potyczkach z ortografią”. Podczas zajęć mieli okazję utrwalać zasady pisowni, sprawdzić swoje umiejętności w dyktandzie, a także rozwiązywać kreatywne rebusy ortograficzne. Nie zabrakło również ortograficznego kodowania i wielu innych ciekawych wyzwań. To był dzień pełen nauki i zabawy, który na pewno pomoże im lepiej opanować ortografię!



Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Pekińczyk Treść komentarza: ale reprezentuje bezpartyjnych pisowców Data dodania komentarza: 15.07.2026, 08:52 Źródło komentarza: Wicemarszałek Rado: - Coraz bliżej budowy obwodnicy Oławy Autor komentarza: Zrównoważony Treść komentarza: Tylko, że Rado nie reprezentuje Koalicji Obywatelskiej. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 08:26 Źródło komentarza: Wicemarszałek Rado: - Coraz bliżej budowy obwodnicy Oławy Autor komentarza: ciotka Treść komentarza: Już tyle razy obiecywano tą obwodnice że trudno jest uwierzyć . Data dodania komentarza: 15.07.2026, 08:17 Źródło komentarza: Wicemarszałek Rado: - Coraz bliżej budowy obwodnicy Oławy Autor komentarza: Lizus Treść komentarza: A po co ten z lewej na zdjęciu Data dodania komentarza: 15.07.2026, 06:46 Źródło komentarza: Kwota jeszcze większa. Zebrali prawie 125 tysięcy Autor komentarza: Ruch Gaśnicowy Treść komentarza: Najpierw skończ ten bałagan na drodze Oława -Janików 4 km drogi i końca nie widać. Co do obwodnicy to za rok wasz koniec "uśmiechnięta koalicjo" doktorki was utopią tymi milionowymi fakturami dodatkowo gdzie jest te 100 obietnic w ..? Data dodania komentarza: 15.07.2026, 06:13 Źródło komentarza: Wicemarszałek Rado: - Coraz bliżej budowy obwodnicy Oławy Autor komentarza: proste Treść komentarza: Zamiast kostki i powrotu do bruku powinny być lepsze nawierzchnie w centrum i więcej powierzchni zielonych..Zakazy parkowania i piętrowe parkingi na przeciw Sądu oraz na ul.11 listopada(stare warsztaty) i obok wieżowca.... Data dodania komentarza: 14.07.2026, 23:27 Źródło komentarza: Ruszył remont fragmentu ulicy Brzeskiej
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama