Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 14 marca 2026 00:50
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Komisja rewizyjna zbada wydział geodezji i kartografii

Na październikowej sesji Rady Powiatu radni dyskutowali m.in. nad projektem uchwały w sprawie zatwierdzenia planu kontroli komisji rewizyjnej Rady Powiatu w Oławie
Komisja rewizyjna zbada wydział geodezji i kartografii
Zgodnie z poprzednim planem pracy, komisja rewizyjna pod koniec roku miała zbadać Dom Pomocy Społecznej, ale zmieniła to i teraz chciała zbadać wydział geodezji i kartografii w Starostwie Powiatowym.

Autor: Jerzy Kamiński

Podziel się
Oceń

Zgodnie z poprzednim planem pracy, komisja rewizyjna pod koniec roku miała zbadać Dom Pomocy Społecznej, ale zmieniła to i teraz chciała zbadać wydział geodezji i kartografii w Starostwie Powiatowym.

Radny Roman Kaczor, przewodniczący tej komisji, tak uzasadniał zmianę: - W tym wydziale w poprzednich kadencjach nie działo się najlepiej, komisja rewizyjna chce sprawdzić, co tam się dzieje.

Radny Zdzisław Brezdeń zaproponował, aby przeprowadzić taką kontrolę w styczniu, bo będzie wtedy więcej czasu na przeprowadzenie dogłębnej kontroli: - Powinniśmy szanować decyzje poprzedniej rady, a komisja rewizyjna spokojnie może ten swój plan kontroli zrealizować za dwa miesiące, tym bardziej że uzasadnienie mówi o jakichś odgłosach, że tam się źle działo... To nie jest żadne uzasadnienie. Jeżeli jest jakiś konkret, któremu trzeba się przyjrzeć, to trzeba ten konkret położyć na stół i powiedzieć, czemu chcemy się przyglądać. A zakres pracy wydziału jest ogromny.

Na to odezwał się przewodniczący Rady Powiatu Józef Hołyński: - To jest wniosek przygotowany przez komisję rewizyjną, więc jeśli ona uważa, że sobie poradzi w tym czasie, to nie powinniśmy blokować, tylko dać jej zielone światło.

Radny Roman Kaczor zechciał się odnieść do wypowiedzi radnego Zdzisława Brezdenia: - Panie Brezden, to za pana kadencji pan zwalniał tam ludzi, którzy odchodzili i zakładali sprawy w sądzie, a pan starosta Kulesza przywracał ich do pracy i jeszcze musieliśmy płacić kary. Jeżeli komisja rewizyjna chce sprawdzić, co tam się dzieje, to Rada Powiatu nie powinna stać na przeszkodzie. Do komisji docierają i inne informacje... Komisja po przeprowadzeniu kontroli sporządzi protokół i na pewno da każdemu radnemu,  będzie też odczytany na sesji.

Brezdeń w ramach krótkiej polemiki: - Miałem przyjemność i zaszczyt  być starostą przez parę kadencji i takie sytuacje mogą się zdarzyć, obecnemu staroście też się mogą zdarzyć. To nie jest problem, czy ja się boję czy się nie boję, bo sprawa jest jasna i klarowna, transparentna. Chodzi o to, że do końca roku jest mało czasu, będziecie to wszystko robić "po łebkach", a takie takie tematy ważne, skoro takie są, powinno się zrobić w przyszłym roku. 

Roman Kaczor: - Mamy dwa miesiące, niech się pan nie martwi o komisję rewizyjną, damy sobie radę.

Rada Powiatu zdecydowaną większością głosów podjęła uchwalę o zmianie planu kontroli. Wydział geodezji i kartografii będzie kontrolowany jeszcze w tym roku.

 


Napisz komentarz

Komentarze

Olawianka 04.11.2024 18:13
A jak są wynagradzani i zwalniani pracownicy w hotelu kaczora! ?

Klara 04.11.2024 17:36
Proponuję również skontrolować Wydział Komunikacji.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama