Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 13 lipca 2026 07:12
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Bezpieczeństwo, pierwsza pomoc i zero nudy w domu

To hasła dzisiejszej Oławskiej Niedzieli Przedsiębiorczości, która zwyczajowo już odbywa się ostatnią niedzielę miesiąca na oławskim Rynku. Obok wystawców, lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców z towarami z drugiej ręki, stanęli oławscy policjanci, strażacy i ratownicy z grupy Mewa, którzy uczyli dzieci i dorosłych zasad bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy i ratowania oraz właściwego zachowania w sytuacjach tego wymagających.
Podziel się
Oceń

I tak  na stoisku policji najmłodsi musieli poprawnie przejść przez przejście dla pieszych, ci nieco starsi pokonać tor przeszkód w alkogoglach i narkogoglach. Strażacy z oławskiej PSP krok po kroku tłumaczyli i pokazywali na fantomie jak udzielić pomocy osobie nieprzytomnej i jak się zachować gdy kogoś takiego zobaczymy, począwszy od sprawdzenia funkcji życiowych do wezwania pomocy. Natomiast ratownicy z grupy Mewa oraz harcerze uczyli resuscytacji oraz zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach, a w szczególności opatrywania ran czy zastosowania folii termicznej. Obok nauki była też zabawa - na stoisku Gipsóweczek można było pomalować koguta według własnej inwencji twórczej, a w Domowej Fabryce Piernika zrobić sobie piernik i udekorować go bardzo kolorowymi, a jednocześnie nadającymi się do jedzenia cukrowymi lukrami. Dzięki Edu-Point była też okazja do stworzenia własnego bohatera lego albo "wyprodukowania" garści śniegu. 

Dzieci, które przeszły przez wszystkie wyznaczone stoiska i wypełniły przygotowane tam zdania, otrzymywały od organizatorów zestawy niespodzianek. I chociaż było ich aż 75 to rozchodziły się jak świeże bułeczki.                     

Tak jak poprzednie i ta Niedziela Przedsiębiorczości cieszyła się zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i wystawców, którzy jak zapewniają organizatorki wydarzenia Małgorzata Kwaśniewska i Alicja Igielska, chcą, aby te niedziele się odbywały. I chociaż ostatnio organizatorki "miały pod górkę" - jak mówią - to nic się nie zmienia. Niedziele Przedsiębiorczości będą się odbywały tak, jak dotychczas. Najbliższa już pod koniec marca pod hasłem zdrowie. Dzięki już pozyskanym sponsorom mieszkańcy będą mogli wykonać jeszcze więcej nić ostatnio badań. Jakie dokładnie  będziemy poinformują już wkrótce, ale organizatorzy zapraszają już dziś .             



Napisz komentarz

Komentarze

Aga 23.02.2025 15:50
Dziewczyny super robota i inicjatywa. Czekamy aż radni opozycji coś zrobią dla mieszkańców. Dajcie znać jakbyście coś słyszeli.

Gosia 23.02.2025 17:00
Aga 23.02.2025 15:50
Dziewczyny super robota i inicjatywa. Czekamy aż radni opozycji coś zrobią dla mieszkańców. Dajcie znać jakbyście coś słyszeli.
Dajcie również znać jak radni BBS odezwą się na sesji w sprawie mieszkańców.

Iga 23.02.2025 17:39
Aga 23.02.2025 15:50
Dziewczyny super robota i inicjatywa. Czekamy aż radni opozycji coś zrobią dla mieszkańców. Dajcie znać jakbyście coś słyszeli.
A co zrobili radni obecnie rządzący , póki co to te osoby na szczęście nie są radnymi .

Krysia 23.02.2025 18:24
Iga 23.02.2025 17:39
A co zrobili radni obecnie rządzący , póki co to te osoby na szczęście nie są radnymi .
Od kilkunastu lat biorą dietę, a niektórzy nie mieszkają nawet w Oławie. Kpina z mieszkańców.

Sławek 23.02.2025 14:02
Ale tłumy. A jak kwestia opłaty za zajęcie rynku w zeszłym roku? Uregulowana?

Heheszek 23.02.2025 14:47
Sławek 23.02.2025 14:02
Ale tłumy. A jak kwestia opłaty za zajęcie rynku w zeszłym roku? Uregulowana?
Zorganizuj coś żeby przyszło więcej ludzi

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Mirek Treść komentarza: Odgrzewany kotlet. Data dodania komentarza: 12.07.2026, 18:38 Źródło komentarza: Gdzie Jahwe szukał pałacu Autor komentarza: Nata Treść komentarza: Zamknąć tego debila który jest uosobieniem sztucznej inteligencji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Data dodania komentarza: 12.07.2026, 14:57 Źródło komentarza: Maja Mecan opublikowała oświadczenie: - Żyję i walczę Autor komentarza: Nata Treść komentarza: Oby nie zawlaszczyli sobie pociągu... Data dodania komentarza: 12.07.2026, 12:19 Źródło komentarza: Kolejny sezon IV Liga jedzie z Kolejami Dolnośląskimi Autor komentarza: erest Treść komentarza: ludzie mieszkający na wsi mają świetnie Cisza i spokój i czyste powietrze, przestrzeń. A Wy mieszczuchy męczcie się bo za biedni jesteście aby na wsi żyć. Data dodania komentarza: 11.07.2026, 21:56 Źródło komentarza: Przenieśli się na Zaodrze, bo... miało być cicho Autor komentarza: luki Treść komentarza: a kto popiera żełeńskiego odnośnie jego : "bohaterów upa" . (zwyrodnialców notabene)...?....Napewno Nie kto Polak....Ale za to popiera go w tej wizji większość ukraińców...nie oszukujmy się i nie usprawiedliwiajmy okrutnych Genocidum Atrox zbrodni na skalę masową dokonanych na Polakach.... Data dodania komentarza: 11.07.2026, 21:46 Źródło komentarza: Oddali hołd ofiarom ludobójstwa na Wołyniu Autor komentarza: AIKSTUR Treść komentarza: Cóż szkodzi obiecać... Data dodania komentarza: 11.07.2026, 20:09 Źródło komentarza: Wiadukt na Wiejskiej coraz bliżej. Oława na liście
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama