Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 stycznia 2026 00:24
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski

Młodzi szachiści rywalizowali w Oławie – sukcesy zawodników z powiatu

Miniona sobota upłynęła pod znakiem emocjonującej rywalizacji przy szachownicach. W klubie szachowym Parnas w Oławie odbył się turniej "Oławskie Koguciki"...
Młodzi szachiści rywalizowali w Oławie – sukcesy zawodników z powiatu

Autor: fot. Parnas i Ogniwo

Podziel się
Oceń

- Każdy uczestnik dał z siebie wszystko, pokazując nie tylko swoje umiejętności, ale i prawdziwego sportowego ducha. Emocje trwały do samego końca, gdyż w obu grupach w ostatniej rundzie mieliśmy zmianę na fotelu lidera" – czytamy w mediach społecznościowych Parnasa.

W grupie młodszej triumfował Leon Kotas (Ogniwo Jelcz-Laskowice), drugie miejsce zajęła Marysia Korycka (Parnas Oława), a na trzecim stopniu podium stanął Tymon Szewczuk (Parnas). W kategorii starszej najlepsza okazała się Zosia Drążek (Parnas), wyprzedzając Bartosza Wojtasika (Ogniwo Jelcz-Laskowice) i Mateusza Bieniewskiego (Parnas).

W turnieju udział wzięli także zawodnicy z Kółka Szachowego OGNIWO z Jelcza-Laskowic, a część z nich (co wymieniliśmy wyżej), uplasowała się na podium.  Ponadto Aniela zajęła czwarte miejsce, Filip był szósty, a Paweł dziewiąty. 

- Wszyscy odważnie i rozważnie podjęli się gry na 'obcym' terenie z nowymi przeciwnikami. Zachowane sportowe zasady gry fair play, logiczne myślenie, przewidywanie ruchów przeciwnika – wszystko pod bacznym okiem trenera Wiktora Lecha – informuje w swoich mediach społecznościowych Kółko Szachowe OGNIWO.

Organizatorzy podkreślili wysoki poziom rywalizacji i serdecznie zapraszają na kolejne edycje turnieju. Już 29 marca miłośnicy szachów będą mieli okazję do rewanżu, gdyż odbędzie się turniej organizowany przez OGNIWO w Jelczu-Laskowicach.



Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: *Treść komentarza: A dlaczego wszystko ma się odbywać poza centrum i poza miastem? Właśnie w mieście, i w centrum. Sklepiki, lokale, i „tosty”, i „kebab”, i pizzeria, niech oni zarabiają, i niech ludzie przyzwyczają się, że w „mieście” coś się dzieje. Wszyscy narzekają, że centrum miasta to pustynia i nic się nie dzieje. Więc niech się dzieje.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 17:23Źródło komentarza: WOŚP. Ile zebrano podczas finału w Oławie?Autor komentarza: jurazTreść komentarza: jak wejdziesz na mapkę to są pokazane korytarze którędy ma iść obwodnica północna i południowa(tej południowej to mamy już nawet kawałek )Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:48Źródło komentarza: OŁAWA Spotkanie w sprawie planu ogólnegoAutor komentarza: zachodniakTreść komentarza: DEPORTData dodania komentarza: 28.01.2026, 16:44Źródło komentarza: OŁAWA Kolejna deportacja. Tym razem 25-latki. Za co?Autor komentarza: asdfTreść komentarza: Wiesz o czym piszesz? Starego amfiteatru już dawno nie ma. Dziś buduje się amfiteatry kompaktowe, z krzesełkami jak na stadionach. Zapleśniały to jesteś ty. Imprezy plenerowe ( z reguły głośne ) w amfiteatrze poza centrum gdzie ludzie mogą wygodnie usiąść pod dachem są dla młodych i tych starszych ludzi. Miasto powinno zamówić projekt takiego amfiteatru , być może wraz dofinansowaniem z różnych funduszy. Tylko trzeba poszukać ale urzędnikom się nie chce.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:11Źródło komentarza: WOŚP. Ile zebrano podczas finału w Oławie?Autor komentarza: BarGawTreść komentarza: A czy już namierzono sprawcę kradzieży wiaty śmietnikowej z ul. Miłej?Data dodania komentarza: 28.01.2026, 15:41Źródło komentarza: Podsumowanie roku w Komendzie Powiatowej Policji w OławieAutor komentarza: *Treść komentarza: Bardzo dobrze, że takie imprezy odbywają się w rynku. Widać, że po coś jest, że trochę na nim życia i trochę mieszkańców Oławy. Lepiej w rynku niż w tym starym, zapleśniałym amfiteatrze, z wiecznie powyrywanymi ławkamiData dodania komentarza: 28.01.2026, 14:35Źródło komentarza: WOŚP. Ile zebrano podczas finału w Oławie?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama