Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 07:57
Reklama Hipol
Reklama

Jego chwiejny krok oraz styl jazdy wzbudziły czujność świadka

Odpowiedzialność i wzorowe zachowanie zawsze zasługują na wyrazy uznania. Dzięki szybkiej reakcji świadka, który podejrzewał, że kierowca BMW może być pod wpływem alkoholu i natychmiast powiadomił Policję, mundurowi zatrzymali 45-latka z powiatu namysłowskiego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu!
  • Źródło: KPP w Oławie
Podziel się
Oceń

Do zdarzenia doszło w środę, 11 czerwca br., około godz. 16:35. Oficer dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzanego kierowcy poruszającego się po terenie gminy Jelcz-Laskowice. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego natychmiast zareagowali i zatrzymali wskazany pojazd.

Styl jazdy kierującego oraz jego chwiejny krok podczas wsiadania i wysiadania z auta wzbudziły czujność świadka – jak się okazało, słusznie. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie! Zatrzymany już wkrótce usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu:

  •  do 3 lat więzienia,
  • wysoka grzywna,
  • utrata prawa jazdy.
Policja Oława

Dzięki obywatelskiej postawie świadka być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze. Takie zachowania zasługują na najwyższe uznanie!

POLICJA APELUJE:  JADĘ – NIE PIJĘ! Reaguj, jeśli masz podejrzenia – to może uratować czyjeś życie.


Napisz komentarz

Komentarze

babcia 18.06.2025 00:36
Może mundurowi z Jelcza zrobią w końcu porządek zanim dojdzie do nieszczęścia z jasnym białym sportowym mercedesem na angielskich tablicach . Załoga to chyba muzułmanie, młodzi śniadzi. Arabskie napisy na tylnej szybie. Straszny strzelający tłumik.Halas, huk ponad normę.Radio na na maksa, opuszczone szyby. Basy , aż serce łomoce. Urządza sobie wyścigi m.in. na Stawowej, Świerkowej i Oławskiej. Strach iść na cmentarz. Wyprzedza co się da. Pędzi jak szalony uliczkami na osiedlu.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: KpinaTreść komentarza: zbiórka darów, zbiórka na grzejniki, a Frischmann lekką ręką wywala 120 tys. na ławkęData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:06Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: Oława OKTreść komentarza: Marek co się z tobą na wyrabiało ???Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:25Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: RafałTreść komentarza: Jak kler odejdzie od polityki to może wrócę do kościoła i zaczne się spowiadać w konfesionaleData dodania komentarza: 4.12.2025, 15:52Źródło komentarza: Wyspowiadaj się na dworcu kolejowymAutor komentarza: NataTreść komentarza: Robicie z Powiatu niepotrzebny Babilon i nie pozwalacie obywatelom, tj. Mieszkańcom dołożyć cegiełki na pomoc chorym i ubogim. Mam tego dość!!!!!!!!Data dodania komentarza: 4.12.2025, 15:16Źródło komentarza: Rusza akcja "Podziel się z potrzebującymi"Autor komentarza: WalerianTreść komentarza: Do czego może być przydatny ten dokument? To sztuka dla sztuki. Czy mamy zrezygnować z przemysłu i wrócić do rolnictwa i upraw bo to jest najmniej szkodliwa działalność. Chociaż nie do końca, bo najlepiej to lasy posadzić. Co szary mieszkaniec ma do powiedzenia? Wszyscy widzimy że klimat się zmienia, ale przyczyny mogą być różne. Może to być proces naturalny, a może jednak działalność człowieka.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:28Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Dziwie się że nie zmieniliście jeszcze nazwy na tuDrabiński...Data dodania komentarza: 4.12.2025, 13:33Źródło komentarza: Radny powiatowy zwrócił się do burmistrza Oławy o zawieszenie tego postepowania
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama