Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 05:58
Reklama Hipol
Reklama

Kiedy te drogi będą gotowe?

O tym, że droga z Oławy do Jelcza-Laskowic będzie przebudowywana, podobnie jak ta z Oławy do Janikowa - już informowaliśmy. Teraz wiemy, kiedy to się zacznie i - co najważniejsze - zakończy
Kiedy te drogi będą gotowe?
Wraz z drogami przebudowywane będą też mosty

Autor: Jerzy Kamiński

Podziel się
Oceń

Umowa na remont drogi wojewódzkiej nr 455 z Oławy do Jelcza-Laskowic już jest podpisana. Chodzi o odcinek ok. 6 km. Trwa projektowania, a prace budowlane ruszą po wakacjach. Termin zakończenia prac - 3 grudnia 2026. 

Jesteśmy w przededniu podpisania umowy na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 396, czyli z Oławy do Janikowa, to ok. 5 km. Jak zapewniał wczoraj Mateusz Masłowski, dyrektor DSDiK, podpisanie umowy powinno nastąpić w lipcu, a termin wykonania to 18 miesięcy na pierwszy kawałek i 24 miesiące na drugi, co znaczy, że nową drogą do Janikowa pojedziemy najprawdopodobniej przed lipcem 2027.  

Już dziś warto wiedzieć i się do tego psychicznie przygotować, że będą takie miesiące - być może już tej jesieni, a na pewno wiosną 2026 - kiedy prace na obu drogach nałożą się, co na jakiś czas spowoduje poważne utrudnienia w komunikacji między Oławą, Jelczem-Laskowicami i Bystrzycą oraz Janikowem. Konieczne będzie uruchomienie przejazdów wahadłowo, więc już dziś warto pomyśleć nad jakimiś alternatywnymi rozwiązaniami. Stanie się tak, bo oba remonty są pochodną zniszczeń powodziowych w 2024 roku, stąd zbieżne terminy - trzeba mniej więcej w tym samym czasie ruszyć z pracami. 

- Każda inwestycja wiąże się z pewnymi trudnościami i uciążliwościami dla mieszkańców - mówił wczoraj w Oławie marszałek dolnośląski Paweł Gancarz. - Trzeba jednak pamiętać, że ten czas będzie maksymalnie krótki, a dzięki tej inwestycji później mieszkańcy przez wiele lat będą korzystali z dobrej nowej drogi, będą przemieszać się sprawniej, nie niszcząc swoich samochodów. To jest jak z remontem w domu. Zawsze jest ta chwila uciążliwości, trzeba ją po prostu przeżyć. Nie jest to przyjemne dla nikogo, ale warto wykazać się należytym zrozumieniem i pewnym dystansem, rozsądkiem.  Zrozumienie jest tu potrzebne, a negatywne emocje przy zadaniach, którymi powinniśmy się cieszyć, nikomu nie pomagają. 

- Będziemy się starać wraz z Zarządem Dróg Powiatowych, aby wykonywać prace przy ruchu wahadłowym - mówił wicemarszałek Michał Rado. - Tam gdzie się nie da, będzie objazd, ale będziemy się starali, aby jak najmniej sparaliżować ruch, aby wszystko przebiegło jak najspokojniej dla mieszkańców naszego powiatu. Jest to jedyny moment i szansa, aby wreszcie zrobić te drogi, więc już teraz prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Bo przecież od lat słyszymy, że trzeba te drogi wyremontować, więc teraz to się właśnie dzieje. 

Za dwa lata obie drogi z Oławy do Jelcz-Laskowic i do Janikowa będą już takie, jak ten fragment

 


Napisz komentarz

Komentarze

L4 Powiat 04.07.2025 08:47
Pierw powinna być zrobiona droga Oława Janików tak aby można było przejechać bez przepuszczanią. Następnie Oława Jelcz i tam będą utrudnienia z przejazdem to cześć aut pewnie skieruje się na trasę przez Janików do Jelcza. Powinno to w miarę działać. A tak jak chcą dwa odcinki poważnie zablokować to będzie masakra

Oława OK 03.07.2025 22:15
ja się zastanawiam kto na nich głosował , że ludzie którzy nic nie osiągnęli prywatnie zarządzają gmina a nawet województwem chwalą się rondem które korkuje Oławe cieszą że zbierają śmieci na wale Odry a nie potrafią zrobić jednen remont drogi a później zrobić drugą drogę ,dziesięć lat nic się tam nie działo ale nagle dwie drogi naraz remontują i czym tu się cieszyć ?

pało 04.07.2025 12:57
Ty sam korkujesz Oławę , "inteligencie". Nareszcie można wjechać z ul. Lipowej na ul. Ks. Kutrowskiego bez czekania , wolniejszy ruch ale ciągły.

Aga 03.07.2025 21:30
Nigdy

Pikolo 03.07.2025 20:35
Znowu 4 centymetry asfaltu i po pierwszej zimie dziury, a po lecie koleiny. Polskie firmy nie potrafia budować dróg...

Kollo 03.07.2025 22:05
Potrafią, tylko urzędnicy warunki przetargów tak określają, że się tak te drogi "naprawia".

xawi 03.07.2025 16:54
Oby tylko lekko je poszerzyli bo jeżdżąc do J-L często widzę nawet w lesie jak ciężarówki jeżdżą a krawędzi asfaltu , nie mówiąc o maszynach rolniczych.

teofil 03.07.2025 16:11
Myślałem ,że ktoś pomyśli i udrożni przejazd przez most koło Starego Górnika zanim zacznie się remont odcinka z Oławy na Jelcz. Wiadomym jest, że ta zwężenie niezależnie jak będzie sterowane i spowoduje w określonych godzinach masakryczne zatory. Może jakiś objazd przez pola koło tego uszkodzonego mostu.....?

Oby i teraz 03.07.2025 23:38
Popieram już kiedyś o tym pisałem. Takie rozwiązanie było przy okazji remontu wiaduktu kolejowego w Czernicy. Po zakończeniu remontu wykonawca przywrócił teren do stanu poprzedniego.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: KpinaTreść komentarza: zbiórka darów, zbiórka na grzejniki, a Frischmann lekką ręką wywala 120 tys. na ławkęData dodania komentarza: 4.12.2025, 19:06Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: Oława OKTreść komentarza: Marek co się z tobą na wyrabiało ???Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:25Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: RafałTreść komentarza: Jak kler odejdzie od polityki to może wrócę do kościoła i zaczne się spowiadać w konfesionaleData dodania komentarza: 4.12.2025, 15:52Źródło komentarza: Wyspowiadaj się na dworcu kolejowymAutor komentarza: NataTreść komentarza: Robicie z Powiatu niepotrzebny Babilon i nie pozwalacie obywatelom, tj. Mieszkańcom dołożyć cegiełki na pomoc chorym i ubogim. Mam tego dość!!!!!!!!Data dodania komentarza: 4.12.2025, 15:16Źródło komentarza: Rusza akcja "Podziel się z potrzebującymi"Autor komentarza: WalerianTreść komentarza: Do czego może być przydatny ten dokument? To sztuka dla sztuki. Czy mamy zrezygnować z przemysłu i wrócić do rolnictwa i upraw bo to jest najmniej szkodliwa działalność. Chociaż nie do końca, bo najlepiej to lasy posadzić. Co szary mieszkaniec ma do powiedzenia? Wszyscy widzimy że klimat się zmienia, ale przyczyny mogą być różne. Może to być proces naturalny, a może jednak działalność człowieka.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:28Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Dziwie się że nie zmieniliście jeszcze nazwy na tuDrabiński...Data dodania komentarza: 4.12.2025, 13:33Źródło komentarza: Radny powiatowy zwrócił się do burmistrza Oławy o zawieszenie tego postepowania
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama