Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 28 kwietnia 2026 18:08
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM
Oława

Tu bije serce międzypokoleniowej współpracy

Młodzież z Gminnej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Oławie na wspólnych warsztatach z seniorami
Tu bije serce międzypokoleniowej współpracy
Warsztaty dla młodzieży i seniorów

Autor: Gminna Szkoła Podstawowa w Oławie

Źródło: GSP w Oławie

Podziel się
Oceń

 "Wspólne inspiracje" pod takim hasłem w Gminnej Szkole Podstawowej w Oławie, 23 czerwca odbyło się spotkanie w ramach projektu "Bądźmy razem" realizowanego przez szkołę pod patronatem samorządu województwa Dolnośląskiego.  

W warsztatach, podczas których odkrywano tajniki malowania na szkle farbami witrażowymi, wzięło udział 12 seniorów z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Oławie oraz 9 uczniów GSP. Zajęcia poprowadziły panie Alicja Ring i Katarzyna Dalecka. 

W serdecznej atmosferze nie tylko powstawały wyjątkowe prace, ale był to czas integracji międzypokoleniowej, budowania relacji i wzajemnego poznawania siebie. W trakcie spotkania jedna z uczennic, Marcelina Kutera z kl.7a, zaprezentowała swoje umiejętności wokalne, umilając czas uczestnikom projektu. Wspólnie spędzony czas, był też niecodzienną okazją do rozmów, wzruszeń oraz wymiany pomysłów na kolejne wspólne inicjatywy, bo  - jak mówią organizatorzy zajęć - w Gminnej Szkole Podstawowej bije serce międzypokoleniowej współpracy. 

- Dla młodzieży spotkania międzypokoleniowe to bezcenne lekcje życia, które łączą pokolenia i budują mosty zrozumienia - mówi wicedyrektor szkoły Alicji Ring. - Dla seniorów to nowa energia i radość dzielenia się swoimi doświadczeniami oraz zdobywania nowych umiejętności. Prawdziwe relacje nie kończą się z ostatnimi minutami projektu. One żyją dalej, kiedy są tworzone z sercem, dlatego to nie ostatnia nasza wspólna inicjatywa. Oczekujcie kolejnych...


Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: MayhemTreść komentarza: Promocja urzędników. A co oni niby zrobili?Data dodania komentarza: 28.04.2026, 16:01Źródło komentarza: Droga w Piekarach przebudowanaAutor komentarza: SpecjalistaOdWszystkiegoTreść komentarza: Dokładnie. Regulamin korzystania z boiska, ze względu na bezpieczeństwo dzieci (pies nie lata za piłką i dziećmi) i zwierząt (zwierzę nie dostanie piłką) oraz higienę (dzieci się przebierają, mają wodę, nie chcemy tu zwierząt... nawet tych niezałatwiających się - w co nie wierzę)Data dodania komentarza: 28.04.2026, 15:23Źródło komentarza: Zakaz to zakaz. Tylko na jakiej podstawie?Autor komentarza: zadłużenieTreść komentarza: Potwierdzam, ja byłem tym zadłużeniem.Data dodania komentarza: 28.04.2026, 14:33Źródło komentarza: LIST: - Pociągi KD Sprinter też powinny się zatrzymywać na przystanku Oława ZachodniaAutor komentarza: PzuTreść komentarza: I co po wizycie w Atex ? Sprawca stłuczki ustalony?Data dodania komentarza: 28.04.2026, 14:03Źródło komentarza: Szukamy sprawcy uszkodzenia tej HondyAutor komentarza: SzpitalTreść komentarza: Potwierdzam, ja byłem tym szpitalem.Data dodania komentarza: 28.04.2026, 13:41Źródło komentarza: LIST: - Pociągi KD Sprinter też powinny się zatrzymywać na przystanku Oława ZachodniaAutor komentarza: WiesiekTreść komentarza: Oława Zachodnia zasługuje na to aby zatrzymywały się tam wszystkie pociągi należące do Kolei Dolnośląskiej ze względu na to, że jest tam bardzo duże osiedle i ogrom pasażerów. Te 3 min nikogo nie zbawi a ułatwi życie setkom pasażerów. Wystarczy spojrzeć ile tam pasażerów wsiada i wysiada oraz ile samochodów przebywa na parkingu, coraz więcej. Rozumiem że na wioskach mogą się nie zatrzymywać, ale przy takim centrum przesiadkowym to musowo powinny, tym bardziej, że to centrum przesiadkowe powstało po to aby nie jechać do Wrocławia samochodem tylko koleją. Apel do w-ce Marszałka aby wsparł tą inicjatywę.Data dodania komentarza: 28.04.2026, 13:35Źródło komentarza: LIST: - Pociągi KD Sprinter też powinny się zatrzymywać na przystanku Oława Zachodnia
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama