Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 27 kwietnia 2026 23:41
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Nowe okoliczności wczorajszej tragedii na torach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oławie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oławie, prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności tragicznego wypadku kolejowego.
  • Źródło: KPP w Oławie
Podziel się
Oceń

Wczoraj, 11 października br., około godziny 18:30 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o potrąceniu osoby przez pociąg IC relacji Przemyśl – Zielona Góra, który nie zatrzymywał się na stacji w Oławie. Do zdarzenia doszło podczas przejazdu pociągu przez dworzec Oława.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem prokuratora przeprowadziła szczegółowe oględziny. Czynności prowadziła również Komisja ds. Wypadków Kolejowych PKP PLK. Ruch kolejowy w kierunku Wrocławia na torze, na którym doszło do zdarzenia, został wstrzymany do godz. 23:00. W wypadku nikt z podróżujących pociągiem nie ucierpiał.

Decyzją prokuratora ciało potrąconej 30-letniej kobiety, która z nieustalonych dotąd przyczyn znalazła się na torach, zabezpieczono do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Obecnie policjanci, pod nadzorem prokuratora, ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.


Napisz komentarz

Komentarze

cześ 14.10.2025 08:59
Tylko samobój, albo ktoś jej pomógł!!!

K 14.10.2025 06:24
Kilka razy spotkałem się że pociąg przejeżdżający z bardzo dużą prędkością nie ma zapowiedzi by ludzie uważali lub się przygotowali i odeszli od torów. Niewiem czy to przez remont czy co się stało ale może w tym przypadku było podobnie i kobieta się nie spodziewała że nagle wjedzie z taką prędkością.

maly 14.10.2025 09:29
Jeśli stała za linią białą lub żółtą, to z każdą prędkością pociągu było zagrożone Jej życie.

K 14.10.2025 06:22
Niedawno musiałem skorzystać z PKP i tam są barierki strasznie źle ustawione na tym peronie. Ludzie stoją przy barierkach i pęd pociągu może ich zabrać.

Natalia 14.10.2025 07:50
Dokładnie tak jest, szczególnie przy przejściu podziemnym, ludzie stoją przy barierkach inni przechodzą a pociąg w tym czasie nadjeżdża. Tragedia

Bój w hucie 13.10.2025 12:45
Durni jesteście ze swoimi komentarzami. Wpadła pod pociąg obok wejścia do tunelu, tam jest wąskie przejście. Pociąg pod wiaduktem przejeżdża z prędkością 130 km/h, może się kobieta zagapiła i ją zahaczył. W lokomotywie jest kamera, z której nagranie powinno sporo wyjaśnić.

Walerian 13.10.2025 09:48
Jakie to potrącenie? Pociąg porusza się po torze i nie może zmienić kierunku jazdy, poza tym droga hamowania jest bardzo długa. Kobieta nie została potrącona, tylko popełniła samobójstwo lub może ktoś ją wepchał pod jadący pociąg, innej wersji raczej nie ma. Poprawność polityczna? Rzetelność dziennikarska?

. 13.10.2025 09:21
A może ktoś ją zabił i rzucił ciało na tory? Są tam kamery?

Bój w hucie 13.10.2025 13:02
. 13.10.2025 09:21
A może ktoś ją zabił i rzucił ciało na tory? Są tam kamery?
Skoro peron był obficie zakrwawiony, to ciało nie leżało na torach.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Pracownik szpitalaTreść komentarza: Patrzę na ciebie i widzę, że proces myślowy wciąż trwa, ale połączenie najwyraźniej zostało przerwane. Masz w sobie tyle charyzmy, co pusta lodówka, a twoja elokwencja jest wręcz ogłuszająca. Nie wysilaj się już – szkoda czasu na tę 'fascynującą' wymianę zdań, skoro i tak nie masz nic do powiedzenia. Daj znać, jak ci się mózg połączy z internetem, bo na razie tylko marnujesz mi tlenData dodania komentarza: 27.04.2026, 20:05Źródło komentarza: Do końca streama jeszcze dwie godziny. Zaczęło się od Mai z Oławy!Autor komentarza: KJoutTreść komentarza: Fachowiec nie sprostał, juniorzy za silni.Data dodania komentarza: 27.04.2026, 19:47Źródło komentarza: Finał był bardzo bliskoAutor komentarza: RademenesTreść komentarza: Ktoś się nieźle obłowił na tej „charytatywnej" zbiórce. Naiwniacy..Data dodania komentarza: 27.04.2026, 19:25Źródło komentarza: Maja: - Tak się cieszę, że dałam innym siłę do walki z rakiemAutor komentarza: ^Treść komentarza: Wystarczy, że ktoś mądrze napisze regulamin korzystania z tego terenu, i żadna Konstytucja tu nie pomoże.Data dodania komentarza: 27.04.2026, 19:17Źródło komentarza: Zakaz to zakaz. Tylko na jakiej podstawie?Autor komentarza: TYLETreść komentarza: Już po strajku nierobie?Data dodania komentarza: 27.04.2026, 18:27Źródło komentarza: Do końca streama jeszcze dwie godziny. Zaczęło się od Mai z Oławy!Autor komentarza: OliwkaTreść komentarza: Nawet na myśl mi nie przyszło , że ktoś może zrobić z tego burzę. Absolutny zakaz wprowadzania piesków na teren boiska szkolnego i terenów przynależnych szkole. Pieski sikają, zebranie kupki nie zawsze daje się wyczyścić. No i dzieci niech tam się bawią, piłka się toczy, kocyk można rozłożyć, dzieci mogą siedzieć na trawie. Uważam , że rodzice uczniów winni odpowiedzieć jasnym stanowiskiem, boisko to nie wybieg. Zarówno rada sołecka podjęła dobrą decyzję jak i dyrektor szkoły. Słowo zakaz jest zrozumiałe dla mnie, bo apele to już niejeden był. Żeby aż z prawnikiem konsultować to już nawet nie jest śmieszne, dla mnie przerażające. Mam pieska, kocham go i w życiu nie poszłabym z nim na boisko, plac zabaw itp. A tak na marginesie nie ma w Domaniowie innych miejsc na spacer z pieskiem. Rodzice brońcie bezpiecznych miejsc na zabawy Waszych dzieci.Data dodania komentarza: 27.04.2026, 17:38Źródło komentarza: Zakaz to zakaz. Tylko na jakiej podstawie?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama