Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 12:04
Reklama BMM
Reklama

Meble ogrodowe - czym się kierować przy ich wyborze?

Podziel się
Oceń

Lato w ogrodzie kojarzy się nam przede wszystkim z odpoczynkiem. Siedząc wygodnie w ogrodowym fotelu podziwiamy efekty naszej wiosennej pracy.

Jakie meble będą najlepsze do ogrodu?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy meble będą służyły tylko domownikom, czy będziemy w ogrodzie przyjmować także gości. W pierwszym wypadku wystarczy tylko stół i krzesła, w drugim warto pomyśleć o dużym stole i ławach, na których zmieści się więcej osób. Kolejna sprawa to miejsce ustawienia mebli, jeżeli będą w altance lub pod innym zadaszeniem, to meble mogą być wykonane praktycznie z każdego materiału, jeżeli natomiast będą stały na otwartej przestrzeni to muszą być zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych.

Meble plastikowe

To najtańszy i z tego względu najpopularniejszy rodzaj mebli, niestety też są najmniej trwałe. Pod wpływem słońca kolorowe blakną, a białe żółkną, nie są też odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co 2, 3 lata trzeba wymieniać je na nowe. Ich lekkość sprawia, że łatwo można je przenosić w dowolne miejsce lub chować do altanki.

Meble drewniane

Meble drewniane to drugi rodzaj najchętniej kupowany po plastikowych. Ich cena jest trochę wyższa, ale są znacznie trwalsze i znacznie lepiej pasują do aranżacji ogrodu. Najpopularniejsze ze względu na cenę są meble produkowane z drewna sosnowego lub świerkowego. Powszechna już impregnacja ciśnieniowa zapewnia ich wieloletnie użytkowanie bez konieczności dodatkowej konserwacji. Różnorodne wzornictwo oferowane przez producentów pozwala na dobranie mebli do stylistyki ogrodu. W ostatnich latach coraz popularniejsze są meble wykonywane z drogich gatunków drewna krajowego (dąb, modrzew) lub egzotycznego (tek, merbau, iroko, jatoba). Te ostatnie zachwycają bogactwem kolorystycznym i wzorniczym. Wiele ciekawych propozycji z zakresu małej architektury ogrodowej znajdziecie na www.produktyogrodowe.pl.

Meble metalowe i szklane

To nowy trend w meblach ogrodowych, połączenie tych dwóch materiałów daje ogromne możliwości w nowoczesnej aranżacji ogrodów. Szczególnie nadają się do ogrodów minimalistycznych. Zarówno metal jak i szkło to materiały trwałe i łatwe w utrzymaniu. Dobrze zabezpieczony metal przez lata nie będzie wymagał dodatkowych zabiegów konserwatorskich. Do wyrobu mebli metalowych najczęściej używane jest żeliwo (meble są bardzo ciężkie) lub stali, aluminium (znacznie lżejsze). W nowoczesnej aranżacji doskonale sprawdza się połączenie stali lub aluminium ze szkłem. Tak wykonane meble są bardzo łatwe do utrzymania w czystości i zawsze będą wyglądać elegancko.

Meble z rattanu i technorattanu

Rattan to naturalny surowiec pozyskiwany z palm rosnących w lasach tropikalnych. Charakteryzuje się wielką elastycznością i wykorzystywany jest do produkcji mebli. Niezwykła plastyczność rattanu daje duże możliwości aranżacyjne, niestety wadą rattanu jest mała odporność na czynniki zewnętrzne. Alternatywą jest technorattam, który zachowuje właściwości rattanu, ale jest znacznie trwalszy od pierwowzoru. Warto dodać, że bez względu na rodzaj i gatunek mebli ogrodowych, każdy ogród to także dbałość o najmniejsze szczegóły i detale. Warto tutaj wspomnieć o bardzo często stosowanych palisadach oraz rollborderach ogrodowych. Są to produkty zarówno wykorzystywane do optycznego odgrodzenia umeblowanej części ogrodu od pozostałej przestrzeni. Zastosowanie palisad oraz rollborderów nie ma w tym wypadku końca. Tego typu paliki znajdziecie na tutaj: www.produktyogrodowe.pl/22-drewniane-palisady-i-rollbordery-ogrodowe. Doskonale sprawdzą się również do ochrony świeżo posadzonych drzewek oraz tworzenia ozdobnych rabat i klombów. Często wykorzystywane są jako obrzeża oddzielające trawniki od ścieżek.

(tekst sponsorowany)


Meble ogrodowe - czym się kierować przy ich wyborze?

Meble ogrodowe - czym się kierować przy ich wyborze?

Meble ogrodowe - czym się kierować przy ich wyborze?

Meble ogrodowe - czym się kierować przy ich wyborze?


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: StefanTreść komentarza: A o tej jego słynnej ławeczce to już w radio wrocław piszą , śmiech na całą polskę się robiData dodania komentarza: 5.12.2025, 11:27Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: *Treść komentarza: Bo w Sobieskim oprócz tego, że nauczają, to jeszcze uczą empatii i działalności społecznej, a nie tylko patrzenia na koniec "własnego nosa" i samolubstwa.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 10:53Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: RodzicTreść komentarza: Bo oni chodzą do szkoły , żeby się uczyć a w Sobieskim ciągle trwają zabawy . Zgodnie z powiedzeniem " nie matura a chęć szczera zrobią z ciebie oficera " .Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:29Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: RedaktorTreść komentarza: "Rzeczą, która budzi zastrzeżenia (...) jest forma nagłośnienia (...). (...) było niezbędne minimum w postaci wzmianki w BIP, stronie internetowej (...), a nawet w gazecie - ale wydaj mi się, że (...) powinno to być znacznie bardziej nagłośnione. Tymczasem zrobiono (...), niezbędne minimum." Dawno już nikt nie wskazał tak dobitnie na nikłą rolę gazety w podawaniu informacji, jej zasięgu i oddziaływania, jak zrobił to "lokalny działacz społeczny, ekolog dla którego bardzo istotna jest ochrona środowiska naturalnego". Pierwszy tego imienia... (a zbieżność danych oraz podobieństwo osoby na zdjęciu z czynnym politykiem KO może być jedynie "przypadkowa..."). Dlaczego inni lokalni politycy (zajmujący się hobbistycznie ekologią), nie dostąpili zaszczytu skomentowania - nie wiadomo. Kabaret w czystej postaci.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:28Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: ten pseudo burmistrz nadaję się tylko na zdjęcia i cieszyć tą japę bo tylko to dobrze mu wychodzi.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:58Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: To miasto nie ma gospodarza, jakby miał odrobinę honoru to podałby się do dymisji i oddał pobrane wynagrodzenie.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 07:47Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniaków
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama