Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 13 marca 2026 14:27
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Twórzmy wspólnie fotograficzną historię Oławy (album 211)

Zdjęcie nr 1 pochodzi z albumu Janusza Żbikowskiego. Widzimy na nim dziewczyny z klasy 7 A SP nr 2, a zrobiono je w 1964 r. Wtedy była po raz ostatni siódma klasa kończąca podstawówkę. Na zdjęciu widzimy - pierwszy rząd od prawej klęczą: A. Polerowicz, M. Maciejewska, T. Deja, M. Mrówka, stoi A. Pokutycka. Za nimi od prawej: NN, Maćkiewicz, NN, B. Gęborska, M. Dołyniuk, T. Standio, L. Orzechowska, H. Krzysztof, wychowawczyni J. Żarowska, M. Usowicz, I, Jazienicka, T. Karpiel, J. Białowąs, A. Golańska, A. Chętkowska, M. Szmigiel. Zdjęcie zrobiono na boisku szkoły. Wtedy zakończono budowę szkoły 1000-lecia na ulicy Rybackiej, gdzie została od następnego roku przeniesiona Szkoła Podstawowa nr 2, która mieściła się w budynku ogólniaka i budynku popularnie nazywanym przez młodzież "Tajwanem". Tu serdecznie dziękuję Andrzejowi Dobruckiemu za pomoc w ustaleniu imion i nazwisk dziewczyn.
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Zdjęcie nr 1
Podziel się
Oceń

Zdjęcie nr 2 to boisko szkolne wybudowane przy pomocy rodziców - ze względu na wielkość było do piłki ręcznej. Znajdowało się tam, gdzie dziś jest budynek Starostwa Powiatowego. Zdjęcie z kolekcji Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej.

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Zdjęcie nr 2

Zdjęcie nr 3 to budynek obok Pałacu Luizy, gdzie część zajęć mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 - drugą część mieli w głównym budynku Liceum, w gabinetach chemii, biologii i geografii. 

Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Zdjęcie nr 3

Zdjęcie 4 to główny budynku LO z 1971 r. Zwracam uwagę na charakterystyczny słup energetyczny, już bez linii napowietrznej, w Oławie było takich słupów dużo, ale do dziś nie został ani jeden. Zdjęcie z kolekcji Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej .

Zdjęcie nr 4
Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

asdef 13.12.2025 10:45
Fajne czasy, nie to co teraz.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: ciotkaTreść komentarza: Sławuś Karwatka (onegdaj posiadacz nalepszego w polsce bekhendu) dalej pinponguje ????Data dodania komentarza: 13.03.2026, 13:35Źródło komentarza: "ODRA" z patentem na liderów.Autor komentarza: KazikTreść komentarza: W związku z wysokimi kosztami budowy ronda , wnioskuję o odstąpienie od nadawania mu oficjalnej nazwy patronackiej. Uniknie to wydatków na nowe oznakowanie pionowe, tablice informacyjne oraz aktualizację dokumentacji geodezyjnej i urzędowej. Nie macie na co kasy wydawać? Puknijcie się w głowę.Data dodania komentarza: 13.03.2026, 13:34Źródło komentarza: Czy w Oławie będzie rondo Marii Klementyny Sobieskiej?Autor komentarza: cześTreść komentarza: dramatData dodania komentarza: 13.03.2026, 13:28Źródło komentarza: Uczniowie klas policyjnych odwiedzili oławską komendęAutor komentarza: Gocha ze ZwierzyńcaTreść komentarza: Spokojna twoja rozczochrana .....Data dodania komentarza: 13.03.2026, 13:27Źródło komentarza: Czy w Oławie będzie rondo Marii Klementyny Sobieskiej?Autor komentarza: Ładna WiolettaTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł.!Data dodania komentarza: 13.03.2026, 12:31Źródło komentarza: Czy w Oławie będzie rondo Marii Klementyny Sobieskiej?Autor komentarza: Zdziśka że zwierzyncaTreść komentarza: Zapomniałaś dodać o swoich ulubionych tirach co ci wiecznie przeszkadzająData dodania komentarza: 13.03.2026, 11:25Źródło komentarza: Czy w Oławie będzie rondo Marii Klementyny Sobieskiej?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama