Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 18 sierpnia 2026 04:52
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM
Historia Oławy

Twórzmy wspólnie fotograficzną historię Oławy (album 225)

Zdjęcie nr 1 pochodzi z albumu Renaty Luch. Na fotografii zrobionej około 1955 roku, widzimy jej mamę Marię Ryczkowską (z domu Herba, w jasnym sweterku). Z lewej prawdopodobnie jest przyjaciółka mamy pani Jadwiga Błażewicz. Z lewej dom rodzinny Marii. Mieszkali tam dziadkowie pani Renaty - Weronika i Bronisław Herbowie z dziećmi oraz  państwo Czernikowie. Przez jakiś czas mieszkał też Józef Herba (brat dziadka, krawiec) z żoną Anielą i dziećmi. Po lewej (nie widać) była kładka dla pierwszych z placu Zamkowego na ulicę Strzelną.
Historia Oławy
Zdjęcie nr 1 pochodzi z albumu Renaty Luch.
Podziel się
Oceń

Zdjęcie nr 2 jest z albumu Alicji Szypuły, a zrobione było nad rzeka Oławką w latach sześćdziesiątych. Po lewej kładka dla pieszych nad rzeką.

Nad rzeką Oława
Zdjęcie nr 2

Zdjęcie nr 3 zrobiłem w 2025 roku - tak dziś wygląda teren nad Oławką ze zdjęcia nr 1, po lewej betonowy most wybudowany w 1966 roku, w miejscu kładki.

Nad rzeką Oława
Zdjęcie nr 3

Zdjęcie 4 to przedwojenna widokówka z kolekcji Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej z panoramą miasta.

panorama Oławy
Zdjęcie nr 4
Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama