- Największy niepokój budzi kwestia dostępności - informowała radna Ziółkowska. - Aby dostać się do autobusu, pasażerowie muszą pokonać schody. Projekt nie przewidział odpowiedniego podjazdu. Czy w 2026 roku standardem nie powinna być pełna dostępność dla wszystkich? Pytam retorycznie: jak mają sobie poradzić osoby starsze, rodzice z wózkami dziecięcymi czy osoby z niepełnosprawnościami? Schody to bariera architektoniczna która staje się przeszkodą nie do pokonania dla wielu mieszkańców...
Dzisiaj Urząd Miejski w Oławie tłumaczy, że wciąż trwają prace przy oławskim dworcu PKS, a ich zakończenie planuje się na 7 października.
- Padają sugestie, że remont już się zakończył, ale jest jeszcze sporo do zrobienia - 10 czerwca było wykonanych 22% prac, obecnie jest około 34% zaawansowania. Wielu elementów jeszcze brakuje, m.in. łącznika, który będzie odtworzony w pobliżu schodów, natomiast dojazd dla niepełnosprawnych, którego brakowało poprzednio, jest wykonany od strony wieżowca. Będą też nasadzenia, odpowiednie oznakowanie. Jednocześnie wykonywana jest nowa nawierzchnia drogi. To jeszcze nie koniec. Poczekajmy na ostateczny efekt...



Napisz komentarz
Komentarze