Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 stycznia 2026 15:34
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Jaśnikowski

Prokurator oskarża o zabójstwo

Podziel się
Oceń

Oława Dramat w mieszkaniu Oławska Prokuratura Rejonowa pod koniec czerwca skierowała do Sądu Okręgowego we Wrocławiu akt oskarżenia, w którym obwinia młodą oławiankę Monikę D. o świadome zamordowanie 38-letniego Rafała F. Do zdarzenia doszło nad ranem 30 marca ubiegłego roku, w tzw. punktowcu przy ulicy Żołnierzy Armii Krajowej 6 - Usłyszałam krzyk na klatce schodowej, a gdy otworzyłam drzwi, zobaczyłam nagiego i zakrwawionego mężczyznę, który prosił o pomoc - relacjonowała nam wówczas sąsiadka. - Chwyciłam za telefon i zadzwoniłam po pogotowie, ale zanim przyjechało, on się wykrwawił... Do "punktowca" szybko przybyli także policjanci, a parę minut później również prokurator, który przejął nadzór nad śledztwem. Świadkowie widzieli mężczyznę i kobietę, uciekających z bloku. Policja użyła dwóch psów tropiących, które złapały ślad, prowadzący w stronę pobliskiej rzeki i parku, a potem, poprzez ogródki działkowe, w rejon osiedla Sobieskiego. Około godziny 9.00 policjanci zatrzymali osoby, zamieszane w sprawę. Okazało się, że były to dwie młode, dwudziestoletnie oławianki, już wcześniej notowane przez policję, mające kłopoty z prawem. - Wykorzystaliśmy nagrania z miejskiego monitoringu i przeprowadziliśmy rozpoznanie operacyjne, które pozwoliło nam bezbłędnie wytypować uczestniczki zdarzenia - mówił naszemu reporterowi funkcjonariusz z oławskiej KPP.

Prowadząca śledztwo prokurator Agnieszka Kawalec, zleciła przeprowadzenie szeregu drobiazgowych czynności i wystąpiła o przebadanie podejrzanej przez biegłych psychiatrów. Trwało to bardzo długo, bo prawie rok. Co znalazło się w opinii biegłych i co działo się 29 i 30 marca w mieszkaniu Rafała F., na jakim etapie jest ta sprawa obecnie - dowiesz się czytając artykuł w całości. Dostępny tutaj: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-07-21

lub w papierowym wydaniu "Powiatowej". Już w sprzedaży! Krzysztof A. Trybulski [email protected]

Prokurator oskarża o zabójstwo

Prokurator oskarża o zabójstwo


Napisz komentarz

Komentarze

23.07.2016 18:32
Ostatnio Pan redaktor na swoim blogu wspominał brak rzetelności innym a sam pisze bzdury w artykule. Obwiniony to osoba obwiniana o popełnienie wykroczenia wnioskiem o ukaranie, więc obwiniać można za popełnienie wykroczenia. Zabójstwo jest przestępstwem (zbrodnią) i za popełnienie przestępstwa prokuratura oskarża a nie obwinia.

polak_mały 23.07.2016 23:02
Fajnie że potrafisz już znaleźć i przeczytać hasło w Wikipedii. Czas zrobić krok dalej i odkryć Słownik języka polskiego : http://sjp.pwn.pl/sjp/obwinic;2492331.html Tam zerknąć na hasło "obwinić".

24.07.2016 15:06
Gratuluję, że potrafisz posługiwać się słownikiem w wydaniu elektronicznym. Sugeruję zaczerpnąć jeszcze wiedzy z zakresu którego ten artykuł dotyczy czyli postępowanie karne wtedy będziesz mógł zwracać uwagę innym nie kompromitując się. PS: Do uznania winy w tej sprawie jeszcze daleka droga, bo całe postępowanie przed sądem I instancji i ewentualnie postępowanie odwoławcze przed sądem II instancji. Więc idąc za twoją definicją jest to jeszcze większą bzdura.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: abuTreść komentarza: Indoktrynacja od najmłodszych lat . Planeta płonie....Data dodania komentarza: 27.01.2026, 11:20Źródło komentarza: Młodzi naukowcy z Marcinkowic w Międzynarodowym konkursie Climate Detectives!Autor komentarza: JelczTreść komentarza: Może w końcu Policja zacznie działania prewencyjne: zacznie sprawdzać wszelkie noclegownie gdzie są cudzoziemcy, reagować na łamanie prawa od tego drobnego za zaśmiecanie poprzez picie alkoholu w miejscach publicznych , nieustanny hałas tak uciazliwy , kontrolę jeżdzacych wraków, napitychh rowerzystów. Przejdzie się po po dzielnicy Jelcz i zauważy to co powinna. Dzielnicowy to Yeti.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 11:18Źródło komentarza: Usiłowanie zabójstwa nad stawem. Nowe faktyAutor komentarza: TYLETreść komentarza: Wszystkich Gruzinów i Ukraińców popełniających przestępstwo od razu przekazywać na pierwszą linię frontu np; do Kupiańska. Przecież tam się ucieszą że mają świeżą dostawę .Data dodania komentarza: 27.01.2026, 11:07Źródło komentarza: Usiłowanie zabójstwa nad stawem. Nowe faktyAutor komentarza: cześTreść komentarza: Czy znajdzie się choć jedna osoba, która w ciągu kilku ostatnich lat przeczytała coś pozytywnego o Gruzinach?Data dodania komentarza: 27.01.2026, 09:55Źródło komentarza: Usiłowanie zabójstwa nad stawem. Nowe faktyAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Postać 20 min w pociągu...bez przesady.Kiedyś się całą Polskę tak zjeżdżało ,to były czasy...Data dodania komentarza: 27.01.2026, 09:48Źródło komentarza: Dziś znów sporo interwencji w sprawie stacji i koleiAutor komentarza: Bój w hucieTreść komentarza: Co znaczy, że jest tłoczno w pociągu? Sprawdźcie najpierw specyfikację techniczną pojazdu i porównajcie do obłożenia, a nie sadzicie dyrdymały, że nie ma miejsc do siedzenia. Możecie sobie wygodnie usiąść w swoich samochodach i nie jechać do Wrocławia kilkanaście minut, ale godzinę.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 09:36Źródło komentarza: Dziś znów sporo interwencji w sprawie stacji i kolei
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama