Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 13:03
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Sparta i Patryk kiepsko zakończyli sezon

Podziel się
Oceń

W XIV kolejce, 7 września, Sparta Betard Wrocław przegrała w Gorzowie Wlkp. z miejscową Stalą 33:57. Patryk z Malitowski wyjeżdżał na tor dwukrotnie, ale nie zdobył żadnego punktu

Żużel Enea Ekstraliga

Przed ostatnim meczem rundy zasadniczej wrocławianie mieli 2 punkty przewagi nad Włókniarzem Częstochowa. Mimo wysokiej porażki w Gorzowie Wlkp., pozostali na szóstym miejscu w tabeli, zapewniając sobie utrzymanie się w ekstralidze. Faworytem była Stal, która na inaugurację rozgrywek pewnie pokonała Spartę we Wrocławiu. Obie drużyny były osłabione kontuzjami - gospodarzom zabrakło Duńczyka Nielsa Kristiana Iversena, a gościom Anglika  Taia Woffindena.

Pierwszy bieg wygrali goście, jednak był to dla nich miły złego początek. W kolejnych wyścigach triumfowali zawodnicy Stali, systematycznie powiększając przewagę. Ostatecznie gorzowianie zwyciężyli 57:33, zdobywając dodatkowo punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu.

Komplet punktów dla miejscowych wywalczył Słoweniec Matej Zagar. W zespole gości najlepiej spisał się Troy Batchelor - 9 "oczek" w pięciu startach. Patryk Malitowski zaliczył nieudany występ. W biegu juniorów nie zdobył punktów, bo minął metę na czwartym miejscu. Podobnie było w kolejnym starcie jelczanina, w obsadzie seniorskiej. Trzeciej próby nie miał,  bo szansę otrzymał Patryk Dolny.

*
Sparta Betard Wrocław zakończyła sezon 2014 na szóstym miejscu, zapewniając sobie utrzymanie się w ekstralidze. O medale drużynowych mistrzostw Polski będą walczyły zespoły z Tarnowa, Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry i Leszna. Do niższej klasy spadło Wybrzeże Gdańsk, a Włókniarz Częstochowa będzie się bronił przed degradacją w dwumeczu barażowym.

(Pepe)


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Kurdemol Treść komentarza: Szanowna Pani Wiceburmistrz twierdząca, że część ul. Zielnej od Portowej do Dzierżonia jest w swoim zwężeniu „wygodna” dla mieszkańców, to ja Pani Wiceburmistrz powiem jaka to wygoda, gdy dwa tiry spotkają się i jeszcze do tego autobus nie wspominając, że jeszcze kilka samochodów osobowych czeka na swoją okazję na przejazd. Zawsze po średniej ulewie ulica wygląda jak ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem, żyć i nie umierać. Czy nikt w XXI wieku nie jest w stanie zapanować nad tym żywiołem? Czy wasza miłość do urody miasta jest większa od naszej? Nie chcemy ścieżek rekreacyjnych (ul. Rybacka) Chcemy wyjść z domu na chodnik na którym nie ma grząskiej roztopionej smoły, nie chcemy tirów które nie reagują na znaki zakazu, nie chcemy tonięcia w zalanej ulicy, nie chcemy takiej władzy, która nas olewa. Stac was na wiele różnych wynalazków typu ławeczki i klombiki, a nie możecie wysupłać parę groszy z naszych podatków na naprawę tego *******. Wybory wkrótce. Pozdrawiam Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Zielna remontowana, ale... tylko do połowy Autor komentarza: Amanda S. Treść komentarza: Jaki skowyt? Proste pytanie. I to jest właśnie to o czym napisałam, żałosne jest to, że masz nas mieszkańców za idiotów i lekceważysz ich, aby do przodu!!! Nikt nie pisał, że jest to złodziejstwo. Ale jest takie powiedzenie, uderz w stół a nożyce się odezwą. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:53 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: cześ Treść komentarza: Jeszcze jak :D Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:38 Źródło komentarza: Aleksandra Kucharska trenerką drużyny seniorów Piast Instal Miłocice Autor komentarza: * Treść komentarza: Żałosny ten skowyt. Na szczęście nikt nic sobie z tego nie robi, i co miesiąc kolejna niedziela. Brawo drogie Panie. Lekceważcie tych "skowyczących". Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:30 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Nie ma tu nieuczciwości i złodziejstwa.Bądź pewny! Wszystko jest w tym temacie ok. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:06 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: Amanda S. Treść komentarza: Ale zaraz się wyleje hejt i obrażanie po tym pytaniu! W sumie ja też bym chętnie zapoznała się z rozliczeniem. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:17 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak!
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama