Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 10:24
Reklama BMM
Reklama

Ekstremalny finał

W niedzielę, 13 stycznia, po raz kolejny odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Podziel się
Oceń

Oława. Zagrają w Rynku

To już XXI edycja tej imprezy. Tym razem  wolontariusze będą zbierali pieniądze na sprzęt medyczny, potrzebny do ratowania życia dzieci oraz zapewnienia godnej opieki seniorom. Orkiestra zagra również w Oławie. Sztab rozpoczął pracę pod koniec września ubiegłego roku. Do współpracy włączyli się oławscy harcerze oraz Starostwo Powiatowe.  Szefem sztabu w tym roku jest wiceburmistrz Oławy Witold Niemirowski. Na rzecz orkiestry pracują także: Krystyna Cecko, Elżbieta Wojdyła, Estera Ryzner-Zajadlak, Anna Filarowska, Tomasz Frischmann, Piotr Gawerski, Michał Gigołła, Michał Konikiewicz, Wojciech Kloczkowski, Józef Pawlicki, Marcin "Mazi" Walczak i Darek Witka.

Na ulicach  będzie kwestowało 150 wolontariuszy. Głównie harcerze, uczniowie oławskich szkół oraz chętni, którzy zaangażowali się w tę akcję. Wolontariusze ze specjalnymi identyfikatorami będą zbierać pieniądze do zaplombowanych puszek. Na scenie mnóstwo atrakcji, m.in. różne koncerty i pokaz kaskaderski. Do Oławy przyjadą mistrzowie w trialu - Przemek Kaczmarczyk i jego syn Oskar. Gwiazdą wieczoru będzie Małgorzata Ostrowska, była wokalistka zespołu "Lombard".  Poza sceną będą jarmark, namiot zabaw dla dzieci, orkiestrowy sklepik i litry zupy z jajem. Do Oławy przyjedzie także mammobus.  Kobiety, które są w wieku od 50 do 69 lat i przez ostatnie dwa lata nie wykonywały mammografii,  będą mogły bezpłatnie wykonać takie badanie. Jest to metoda wczesnego wykrywania raka piersi. Wystarczy tylko przyjść na Rynek, gdzie  będzie czekał mammobus. Badanie to tylko ok. 15 minut, a zyskuje się zdrowie i spokój.

W tym dniu  będzie można podarować innym także to, co najcenniejsze - krew. Mogą to zrobić osoby pełnoletnie, które nie przekroczyły  65. roku życia, ważą  nie mniej niż 50 kg i chcą pomóc drugiemu człowiekowi. Wystarczy przyjść 13 stycznia do ratusza.

Wśród wielu atrakcji będą także licytacje. W tym roku będzie można się stać posiadaczem dwuosobowego kajaka. Motocykliści własnoręcznie przygotują specjalny zestaw: stolik i hokery w motocyklowym wydaniu, w sam raz do ciekawie urządzonego mieszkania lub lokalu gastronomicznego.

Pojawi się tradycyjnie "Ławeczka Dobrych Serc". Licytowany będzie kurs na prawo jazdy kategorii "B", a jeśli ktoś jest fanem piłki nożnej, to będzie miał okazję stać się właścicielem piłki z podpisami graczy Śląska Wrocław oraz trenera Oresta Lenczyka.

Aktualne informacje na temat imprezy są dostępne na facebooku. Wystarczy szukać profilu pod hasłem "XXI Finał WOŚP w Oławie".

Malwina Gadawa

 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: RodzicTreść komentarza: Bo oni chodzą do szkoły , żeby się uczyć a w Sobieskim ciągle trwają zabawy . Zgodnie z powiedzeniem " nie matura a chęć szczera zrobią z ciebie oficera " .Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:29Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: RedaktorTreść komentarza: "Rzeczą, która budzi zastrzeżenia (...) jest forma nagłośnienia (...). (...) było niezbędne minimum w postaci wzmianki w BIP, stronie internetowej (...), a nawet w gazecie - ale wydaj mi się, że (...) powinno to być znacznie bardziej nagłośnione. Tymczasem zrobiono (...), niezbędne minimum." Dawno już nikt nie wskazał tak dobitnie na nikłą rolę gazety w podawaniu informacji, jej zasięgu i oddziaływania, jak zrobił to "lokalny działacz społeczny, ekolog dla którego bardzo istotna jest ochrona środowiska naturalnego". Pierwszy tego imienia... (a zbieżność danych oraz podobieństwo osoby na zdjęciu z czynnym politykiem KO może być jedynie "przypadkowa..."). Dlaczego inni lokalni politycy (zajmujący się hobbistycznie ekologią), nie dostąpili zaszczytu skomentowania - nie wiadomo. Kabaret w czystej postaci.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:28Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czekaAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: ten pseudo burmistrz nadaję się tylko na zdjęcia i cieszyć tą japę bo tylko to dobrze mu wychodzi.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 08:58Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: To miasto nie ma gospodarza, jakby miał odrobinę honoru to podałby się do dymisji i oddał pobrane wynagrodzenie.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 07:47Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Składam należne gratulacje! Dodam, że Rowerem przez Jelcz w ubiegłym roku doceniło talent Wojtka Ganczarka organizując odsłonięcie jego gwiazdy w dębińskiej alei. Gratuluję również rodzicom, którzy wychowali tak zdolnego człowieka! Oboje, przez długie lata związani są ze szkolnictwem. A my? cóż, pozostaje nam cieszyć się, że Wojtek Ganczarek w tak piękny sposób rozsławia nasze miasto!Data dodania komentarza: 5.12.2025, 06:31Źródło komentarza: Wojciech Ganczarek z Grand Prix Festiwalu HumanDOCAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: Prawdziwa uczta dla miłośnika muzyki barokowej , wspanialeData dodania komentarza: 5.12.2025, 04:23Źródło komentarza: Wyjątkowy koncert w Sali Rycerskiej
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama