Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 28 lipca 2026 22:53
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Król Lew w "Odrze"

Podziel się
Oceń

Nowy film Disneya "Król Lew" to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów roku

Produkcja określana jest jako aktorska, jednak zobaczymy w niej stworzone komputerowo zwierzęta, w które na planie wcielali się aktorzy w technice motion-capture. Film w reżyserii Jona Favreau to pod względem fabuły wierny remake niezapomnianej i kultowej wręcz animacji z 1994 roku, w którym usłyszymy kilka oryginalnych piosenek. Młody lew Simba ucieka ze swojego królestwa, kiedy jego ojciec Mufasa zostaje zamordowany przez swojego brata Skazę. Stryj oskarża Simbę o śmierć ojca i wypędza z Lwiej Krainy. Młody lew, odbywszy lekcję życia, powróci do Lwiej Krainy, aby zająć swe miejsce w wielkim kręgu życia. Głosu do amerykańskiego dubbingu użyczają m.in: Beyoncé, Billy Eichner czy Seth Rogen. W polskiej obsadzie biorą udział m.in.: Wiktor Zborowski, Danuta Stenka, Jerzy Stuhr i Maciej Stuhr. Od czasu amerykańskiej premiery filmu pojawiają się bardzo pozytywne oceny, a sam obraz wywołuje różne emocje. Jedno nie ulega wątpliwości - "Król Lew" to przełomowe wizualne doświadczenie. Osiągnięcie techniczne, które nie ma sobie równych i sprawia, że chwilami mamy wrażenie oglądania filmu przyrodniczego, a nie fabularnego, przygodowego. Rozmach i bogactwo obrazu udowadniają jak siłę niosą ze sobą filmy Disneya i jak potrafią wpływać na całe pokolenia. Kino Odra zaprasza na wersję z dubbingiem oraz z napisami. Pełny repertuar dostępny jest na kultura.olawa.pl. Centrum Sztuki przypomina też o promocji "Rodzina chodzi do kina" skierowanej do rodziców i dzieci. Bilety rodzinne przysługują minimum trzyosobowym rodzinom z co najmniej jednym dzieckiem do lat 12 i co najmniej jedną osobą dorosłą. Przy tej promocji cena biletu dla rodzica jest taka sama jak biletu dla dziecka. (kt)

Król Lew w "Odrze"

Król Lew w "Odrze"


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Radny Treść komentarza: Czy Starostwo połączy siły z Burmistrzem ? Co to wogole za opinia. Niech to sfinansuje pewien radny z Miloszyce. Ponoć już był u Starosty i załatwił. Dalej nie zrobione ? Data dodania komentarza: 28.07.2026, 20:10 Źródło komentarza: LIST: - 600 metrów od cywilizacji. Ponad 260 mieszkańców walczy z urzędniczą głuchotą w Miłoszycach Autor komentarza: Szatyn Treść komentarza: W Turcji takie widziałem na bazarze. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 20:06 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Jarosław K. Treść komentarza: Przewodniczący RM w Oławie, zaprzeczył doniesieniom i ukręcił sprawie łeb. Ktoś się łudził że będzie według litery prawa ? Powiatowa Mafia ma sobie za nic "praworządność". Oby dziennikarz śledczy prowadzący sprawę, znalazł dowody na wszystkie osoby powiązane z tą aferą. Niech wam się śni "świat zza krat". Data dodania komentarza: 28.07.2026, 19:45 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A to zdjęcie,to reklama firmowej bluzki czy jak ?!haha Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:47 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Olawianka Treść komentarza: Czekamy, na informację, od pana Torz?! Jestem ciekawa ?! Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:46 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Platyn Treść komentarza: Przecież to ironiczna odpowiedź . Nikt nie załapał? Kciuki w górę ;) Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:14 Źródło komentarza: Wkrótce otwarcie. Szukają pracowników
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama