Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 28 lipca 2026 20:10
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Przychodnia w Oławie zamknięta!

Zgodnie z wytycznymi sanepidu przychodnia EWA MED przy ulicy Chrobrego jest zamknięta do godziny 14.oo. W tej chwili trwa dezynfekcja. Dzisiaj rano do lekarza zgłosił się pacjent z objawami typowymi dla koronawirusa. Podczas rozmowy z lekarzem, okazało się, że mógł mieć kontakt z osobami, które przebywały w miejscach zagrożonych. Niestety pacjent nie powiedział o tym rejestrując się telefonicznie do przychodni... Jak lekarz to usłyszał, to zadzownił do sanepidu i na oddział zakaźny do Wrocławia
Podziel się
Oceń

Mężczyzna w średnim wieku został zabrany karetką na badania na Koszarową.Lekarz, który go badał jest na kwarantannie w swoim gabinecie...

Pacjent zarejestrował się telefonicznie i gdy przyszedł do przychodni to nie było nikogo w poczekalni, od razu wszedł do gabinetu lekarskiego. Nie miał kontaktu z resztą personelu EWA MED.

Tomasz Byra, prezes zarządu EWA MED apeluje, żeby nie przychodzić do przychodni z objawami przypominającymi te typowe dla koronowirusa, czyli z gorączką, dusznościami, kaszlem. - Jeżeli ma ktoś wątpliwości, czy może przyjść do przychodni powinien najpierw zadzwonić i opisać obajwy - mówi. - Apeluje też, aby ludzie nie zatajali, że byli w miejscach zagrożenia lub mieli styczność z takimi osobami!

Przy tej okazji przypominamy jeżeli podejrzewasz u siebie koronawirusa, bo na przykład byłeś w miejscach, gdzie te ogniska występują lub miałeś kontakt z taką osobą, pod żadnym pozorem NIE idź do lekarza pierwszego kontaktu czy na Szpitalny Oddział Ratunkowy! DZWOŃ DO STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ! Telefon alarmowy: (+48) 603 313 102 lub tel. PPIS (+48) 691 783 114 - Taka osoba powinna najpierw zadzwonić pod numer alarmowy stacji sanitarno-epidemiologicznej - mówi Anna Ulicka. - Przeprowadzona zostanie rozmowa i na tej podstawie zapadnie decyzja co dalej? Jeżeli konieczne będą badania na oddziale zakaźnym, a osoba nie może dostać się tam własnym transportem, wtedy zapewniany jest transport medyczny. W żadnym wypadku jednak taki pacjent nie powinien udawać się na SOR, gdzie może zarazić innych.



Napisz komentarz

Komentarze

Barbara 12.03.2020 21:01
Zakładając, że rejestrujący się nie wprowadził rejestratorki w błąd, to czy takie procesowanie jego zgłoszenia było prawidłowe? Nie można było tego człowieka skierować we właściwe miejsce, a najlepiej skierować do niego odpowiednie służby? Tak trudno włączyć myślenie?

Eber 12.03.2020 16:54
A co z firma w której pracuje ten pan i z pracownikami..brak jakichkolwiek informacji co dalej..

Ehh 12.03.2020 15:57
To nieprawda, że nie było nikogo w poczekalni!

Zaniepooojona 12.03.2020 12:31
Myślę że za takie zachowania podobnie jak w przypadku nie przestrzegania kwarantanny powinna być kara finansowa 5 000 zł. Skoro do ludzi nie docierają logiczne argumenty to może argument finansowy będzie odpowiedni.

Tejlor 12.03.2020 12:06
Brak słów. Trudno się dziwić, że liczba zarażonych przybywa w takim tempie, skoro tak wielu obywatelom brak wyobraźni i odpowiedzialności.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Jarosław K. Treść komentarza: Przewodniczący RM w Oławie, zaprzeczył doniesieniom i ukręcił sprawie łeb. Ktoś się łudził że będzie według litery prawa ? Powiatowa Mafia ma sobie za nic "praworządność". Oby dziennikarz śledczy prowadzący sprawę, znalazł dowody na wszystkie osoby powiązane z tą aferą. Niech wam się śni "świat zza krat". Data dodania komentarza: 28.07.2026, 19:45 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A to zdjęcie,to reklama firmowej bluzki czy jak ?!haha Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:47 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Olawianka Treść komentarza: Czekamy, na informację, od pana Torz?! Jestem ciekawa ?! Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:46 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Platyn Treść komentarza: Przecież to ironiczna odpowiedź . Nikt nie załapał? Kciuki w górę ;) Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:14 Źródło komentarza: Wkrótce otwarcie. Szukają pracowników Autor komentarza: Ks Treść komentarza: A nie można tam 10 m obok postawić jakiejś tymczasowej przeprawy? Wojsko niczym takim nie dysponuje? Zrobili by sobie ćwiczenia a ludzie by mieli ulgę w dojeździe. Tylko ktoś musiałby ruszyć d..ę. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 17:48 Źródło komentarza: Ważna zmiana organizacji ruchu! Od 31 lipca (piątek) nie skręcisz tu w prawo! Autor komentarza: zrozpaczony Treść komentarza: Kwadraciak sprzedaje znacznie lepsze produkty, stąd ceny muszą być wyższe. Jak chcesz emocji, to kupuj żywność w marketach. Tylko sprawdzaj komunikaty GIS co aktualnie wycofano. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 17:09 Źródło komentarza: Wkrótce otwarcie. Szukają pracowników
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama