Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 stycznia 2026 14:14
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski

Łączenia z Owsiakiem, koncerty, kiermasz i wiele innych atrakcji. Jaki będzie finał WOŚP w J-L?

Przed nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo pandemii w Centrum Sportu i Rekreacji będzie się działo!
Podziel się
Oceń

W tym roku wiele organizacji połączyło siły. WOŚP organizują "Lokalni Patrioci", Młodzieżowe Centrum Pomocy, Vassari Events, Centrum Sportu i Rekreacji, Miejsko-Gminne Centrum Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice. W sztabie są Jacek Załubski (szef), Gabriel Cybulski, Dariusz Koprowski, Sara Bagińska, Błażej Telążka, Magdalena Rogalska, Mariusz Hass, Marzena Niżyńska, Rafał Biszczad i Adamina Dyka. Wspierać będzie ich 50 wolontariuszy, których spotkacie na terenie J-L i okolicznych miejscowości.

- Ze względu na pandemię, wszystko przenosimy do internetu - mówi Jacek Załubski. - Organizujemy produkcję telewizyjną z prawdziwego zdarzenia, z szeregiem koncertów, atrakcji dla dzieci, występów sekcji MGCK. Zwieńczeniem tego będzie występ gwiazdy wieczoru - zespołu Big Cyc. Nasi wolontariusze będą kwestować przez cały dzień. Rozpoznacie ich po wośpowych plecakach, maseczkach i identyfikatorach. Tuż przed finałem na Facebooku udostępnimy też mapkę z oznaczeniami, gdzie i o której można ich spotkać. Szykujemy też oczywiście licytacje, które w tym roku zostaną udostępnione na Allegro. Mamy wiele fajnych fantów, w tym replikę broni od Bractwa Kurkowego, która była jednym z największych hitów zeszłorocznego finału.

Aukcje trafiły już na Allegro. Jak je znaleźć? To bardzo proste. By licytować, wystarczy mieć konto na Allegro i w wyszukiwarce wpisać: #5745 - jest to numer sztabu i po tym numerze wyświetlą się wszystkie przedmioty. Można też ich szukać na hasło "jajacekjelcz" - to nick szefa jelczańskiego sztabu, który przeniesie Was w miejsce, gdzie są wszystkie przedmioty. To m.in. żelazko na węgiel, szklany kufel z pokrywką, voucher do restauracji "7 Samurajów", płyty różnych zespołów, zestaw od Toyoty, książki, voucher od szkoły językowej JW Academy, zestaw naturalnych kosmetyków.

CSiR, którego przedstawicielem w sztabie jest Gabriel Cybulski, szykuje wiele atrakcji związanych z fitnessem. Instruktorki będą prowadziły treningi na żywo. Będzie też dietetyczka, która opowie o zdrowym żywieniu, dietach i innych tego typu kwestiach. O 10.00 nad stawem planowane jest morsowanie. - Spotykamy się w bezpiecznych grupach, w niedzielę 31 stycznia, nad pierwszym stawem jelczańskim - mówią morsy. - Każdy według własnego uznania! Fotografujemy zdarzenie i wrzucamy relacje na Facebooka z #morsowanieldawosp. Zapraszamy wszystkich! Wolontariusze będą na was czekać między 10.00 a 13.00.

Marzena Niżyńska z MGCK opowiada, że wystąpią gitarzyści, wokaliści, baletnica Michalina Blachnicka, Latino Lejdis. Instruktorka zajęć teatralnych dla dzieci w duecie zaprezentuje skecz humorystyczny.

To wszystko będzie można oglądać w trakcie całodziennej transmisji LIVE w serwisie YouTube i na Facebooku. Sztab szykuje bowiem produkcję telewizyjną z prawdziwego zdarzenia. - Na hali głównej zrobimy różne plany i scenę - mówi sekretarz UMiG Dariusz Koprowski. - Będzie plan z gotowaniem, drugi z prowadzącym i różnymi gośćmi, plan sportowy z fitnessem, no i scena dla naszych gwiazd, w tym Big Cyca. Wszystko to będzie nagrywane przez sześć kamer, trzy stałe i trzy przechodzące, trochę jak w telewizji śniadaniowej. Kamery będą płynnie przechodzić do różnych miejsc. Między występami zespołów zapewnimy widzom różne atrakcje, by nie mogli się nudzić. Mamy kierownika planu i całą ekipę złożoną z profesjonalistów. Ponadto telewizja Echo24 będzie to transmitowała na swoim kanele. Planujemy też łączenia z TVN i Jurkiem Owsiakiem - nie wiemy jeszcze dokładnie o której, bo to tak naprawdę będzie zależało od sztabu głównego w Warszawie.

Jeśli chodzi o pełną listę koncertów, to zagrają Marvikal, Ramoles, Mikser, Suck My Glove, Marcus Arent i wspomniany Big Cyc. Oprócz gwiazdy wieczoru, której nikomu przedstawiać nie trzeba, warto zwrócić uwagę m.in. na zespół Marcus Arent,  Marcus Arent, którego frontmanem jest mieszkaniec Chwałowic Patryk Arent.

Błażej Telążka dodaje, że w CSiR pojawią się również aktorzy znani z seriali ATM-u, takich jak chociażby "Policjanci i Policjantki". Sara Bagińska podkreśla, że choć mieszkańcy nie będą mogli wejść na halę, to mogę przyjść pod Centrum. Od 10.00 kupią tam ciasta i inne pyszności, przygotowane przez sołectwa. Szykowany jest również kiermasz własnoręcznie wykonanych różności. To wszystko przy muzyce dja Piotra Zwierzyńskiego: - Nie ograniczamy się do wydarzeń online! Sołectwa odpowiedziały na naszą prośbę i chętnie przygotowały ciasta. To jednak nie wszystko, bo wyjątkowy będzie z pewnością kiermasz produktów hand made. Tworzą je zarówno mieszkańcy Jelcza-Laskowic, jak i Wrocławia i okolicznych miejscowości. Wszystko specjalnie na finał WOŚP w Jelczu-Laskowicach! Ponadto każdy twórca przygotował dla nowego nabywcy krótki liścik, który dołączył do swojego rękodzieła. Wszystkich, którzy wesprą tegoroczny finał w naszej miejscowości zapraszamy do stworzenia wspólnego obrazu z farb na płótnie. Każdy darczyńca pod CSiR będzie mógł odbić swoją dłoń na obrazie na pamiątkę tego, że 29. edycja była inna niż wszystkie. Oczywiście wszystko w rękawiczkach!

- Proszę wszystkich o zachowanie dystansu społecznego, nie tworzenie grup większych nich pięć osób - dodaje Jacek Załubski. - Zróbmy finał inny, piękny, ale bezpieczny!



Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: abuTreść komentarza: Indoktrynacja od najmłodszych lat . Planeta płonie....Data dodania komentarza: 27.01.2026, 11:20Źródło komentarza: Młodzi naukowcy z Marcinkowic w Międzynarodowym konkursie Climate Detectives!Autor komentarza: JelczTreść komentarza: Może w końcu Policja zacznie działania prewencyjne: zacznie sprawdzać wszelkie noclegownie gdzie są cudzoziemcy, reagować na łamanie prawa od tego drobnego za zaśmiecanie poprzez picie alkoholu w miejscach publicznych , nieustanny hałas tak uciazliwy , kontrolę jeżdzacych wraków, napitychh rowerzystów. Przejdzie się po po dzielnicy Jelcz i zauważy to co powinna. Dzielnicowy to Yeti.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 11:18Źródło komentarza: Usiłowanie zabójstwa nad stawem. Nowe faktyAutor komentarza: TYLETreść komentarza: Wszystkich Gruzinów i Ukraińców popełniających przestępstwo od razu przekazywać na pierwszą linię frontu np; do Kupiańska. Przecież tam się ucieszą że mają świeżą dostawę .Data dodania komentarza: 27.01.2026, 11:07Źródło komentarza: Usiłowanie zabójstwa nad stawem. Nowe faktyAutor komentarza: cześTreść komentarza: Czy znajdzie się choć jedna osoba, która w ciągu kilku ostatnich lat przeczytała coś pozytywnego o Gruzinach?Data dodania komentarza: 27.01.2026, 09:55Źródło komentarza: Usiłowanie zabójstwa nad stawem. Nowe faktyAutor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Postać 20 min w pociągu...bez przesady.Kiedyś się całą Polskę tak zjeżdżało ,to były czasy...Data dodania komentarza: 27.01.2026, 09:48Źródło komentarza: Dziś znów sporo interwencji w sprawie stacji i koleiAutor komentarza: Bój w hucieTreść komentarza: Co znaczy, że jest tłoczno w pociągu? Sprawdźcie najpierw specyfikację techniczną pojazdu i porównajcie do obłożenia, a nie sadzicie dyrdymały, że nie ma miejsc do siedzenia. Możecie sobie wygodnie usiąść w swoich samochodach i nie jechać do Wrocławia kilkanaście minut, ale godzinę.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 09:36Źródło komentarza: Dziś znów sporo interwencji w sprawie stacji i kolei
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama