Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 29 kwietnia 2026 21:13
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Jak wypadli nasi w rankingu "Rzeczypospolitej"?

Ranking Samorządów 2020 oceniał dotychczasowe dokonania i kondycję miast i gmin w wielu obszarach, przez to jest dobrym punktem wyjścia do dyskusji o perspektywach rozwojowych poszczególnych samorządów
  • Źródło: rp.pl
Podziel się
Oceń

Mimo pandemii Kapitała Rankingu Samorządów zdecydowała się w roku pandemicznym na jego przeprowadzenie.

- W rankingu oceniamy dokonania władz lokalnych pod względem zrównoważonego rozwoju, a to właśnie taka polityka może pomóc miasto i gminom przetrwać najtrudniejsze czasy - pisze Anna Cieślak-Wróblewska. - Zrównoważony rozwój zakłada bowiem odpowiedzialne gospodarowanie istniejącymi zasobami w celu budowania trwałego rozwoju w obszarze ekonomicznym, społecznym i środowiskowym.

Gliwice (83,68 pkt), Morawica (85,42 pkt) i Kleszczów (71,06 pkt) - to liderzy Rankingu Samorządów 2020 w swoich kategoriach (miasto na prawach powiatu, gmina miejska i miejsko-wiejska, oraz gmina wiejska).

A nasi jak wypadli w 2020 roku?

W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich na 874 gminy Jelcz-Laskowice znalazł się na 219 pozycji uzyskując 41,44 pkt. Oława w tej samej kategorii ma 275 miejsce i 39,3 pkt.

W kategorii gmin wiejskich (jest ich 1 537) gmina Oława jest na 91 pozycji, mając 37,31 pkt, gmina Domaniów 115 (35,35 pkt).

 

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: .Treść komentarza: Czy na prawdę potrzebujemy tego? Ani nic ciekawego nie mają, ani tam tanio, a już na pewno aż pip się nim interesuje, bo dla pracownika to niezła zajezdnia obdzierająca z godnościData dodania komentarza: 29.04.2026, 20:56Źródło komentarza: OŁAWA Tu budują kolejny market znanej sieci T Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Prosimy o źródło takiej informacji, chętnie podzielimy się taką wiedzą z CzytelnikamiData dodania komentarza: 29.04.2026, 20:55Źródło komentarza: OŁAWA Tu budują kolejny market znanej sieci T Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Prosimy o źródło takiej informacji, chętnie podzielimy się taką wiedzą z CzytelnikamiData dodania komentarza: 29.04.2026, 20:55Źródło komentarza: OŁAWA Tu budują kolejny market znanej sieciAutor komentarza: Bez inwektyw, chociaż ci się należąTreść komentarza: Każdy sądzi według siebie,nie mierz innych swoją miarąData dodania komentarza: 29.04.2026, 20:34Źródło komentarza: Maja: - Tak się cieszę, że dałam innym siłę do walki z rakiemAutor komentarza: OlawiakTreść komentarza: Drugie Dino niebawem ruszy budowa w Nowym Otoku!Data dodania komentarza: 29.04.2026, 20:32Źródło komentarza: OŁAWA Tu budują kolejny market znanej sieciAutor komentarza: Bez inwektyw, chociaż ci się należąTreść komentarza: Przysłowie mówi że każdy sądzi według siebie Jeżeli nie chcesz pomóc to zamilknij i nie sądź innych swoją miarąData dodania komentarza: 29.04.2026, 20:31Źródło komentarza: Maja: - Tak się cieszę, że dałam innym siłę do walki z rakiem
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama