Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 13 grudnia 2025 07:46
Reklama BMM

Odkrycie w Rynku! Apel o zachowanie ostrożności!

Oława. Na placu budowy, w związku z prowadzoną rewitalizacją oławskiego Rynku, zostały odkryte fundamenty oraz piwnice po byłym hotelu i winotece „Pod lwami”
  • Źródło: www.facebook.com/UrzadMiastaOlawa
Odkrycie w Rynku! Apel o zachowanie ostrożności!

Autor: www.facebook.com/UrzadMiastaOlawa

Podziel się
Oceń

- Widoczne są sklepienia piwnic, pod którymi zachowała się przestrzeń, w której prawdopodobnie przechowywane były zapasy wina - informuje UM OŁAWA. - Odkryte relikty fundamentów zostały przebadane archeologicznie oraz udokumentowano granice kamienic. W piwnicach nie odnaleziono, do tej pory, reliktów rzeczy użytkowych, odkryte piwnice najprawdopodobniej zostały zasypane podczas pożaru w 1945 roku.

Przy tej okazji apelujemy do osób przyglądających się wykopaliskom o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o nie wkraczanie na teren budowy. Wykopy mają dużą głębokość, a zachowane sklepienia nie są stabilne



Napisz komentarz

Komentarze

Gość xy 08.07.2021 21:54
„Pod lwami” Zum Löwen tu nie chodzi o plural, ale o dativ słowa Löwe ergo do lwa lub pod lwem

Kazik 08.07.2021 19:57
koło wieży ciśnień za parkingiem , z prawa od Caritas też takie lochy są. zwiedzałem je jak chodziłem do pobliskiego kościoła na religię. ..... zasypali je .

SorryTakiMamyKlimat 08.07.2021 07:36
A miało być tak pięknieee!

Archeolog architekt 07.07.2021 20:08
Złoty pociąg?

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: JohnyTreść komentarza: Poruszcie temat zwolnień z podatków w gminie. Pora zdemaskować te całe towarzystwo lokalnych przekrętasów.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 04:18Źródło komentarza: Przemysław Olechowski odwołany z funkcji prezesa CSiR. Jest tymczasowy następcaAutor komentarza: .Treść komentarza: Nawet jak muszą to robią to niechętnie, z wielką łaską albo wcale… A szczególnie patologiczne parkowanie jest w naszym mieście nagminne zlewane, najwyżej pouczenie.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 21:42Źródło komentarza: Ma być tak pięknie, ale na razie... MINUS!Autor komentarza: PikoloTreść komentarza: Chyba już coś uzbierales za te debilne komentarze. Jedź i wykup niemieckie...Data dodania komentarza: 12.12.2025, 20:24Źródło komentarza: Wiemy, co tu będzie. Więcej szczegółów rozbudowy Parku Handlowego w OławieAutor komentarza: PikoloTreść komentarza: Strażnicy i policjanci pracują do emerytury, a robią coś jak muszą. Z własnej inicjatywy, jak ostatnio czytalem, tylko jeden dzielnicowy...Data dodania komentarza: 12.12.2025, 20:18Źródło komentarza: Ma być tak pięknie, ale na razie... MINUS!Autor komentarza: mysliwyTreść komentarza: Goście na legalu i na widoku zniszczyli trawnik i chodnik. Na zdjęciu na słupie widać znak "zakaz zatrzymywania się i parkowania." Żeby tam wjechać, muszą pokonać dystans wzdłuż po chodniku, a to grube wykroczenie. To się w głowie nie mieści! Gdzie jest Straż Miejska i Policja się pytam? No gdzie? Państwo i miasto z dykty...Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:22Źródło komentarza: Ma być tak pięknie, ale na razie... MINUS!Autor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Apelujemy do redakcji o podjęcie tematu zwolnień z podatku osób powiązanych z burmistrzem, w tym między innymi radnego miejskiego z jego ugrupowania! Ten ogromny skandal jest zamiatamy pod dywan! Mieszkańcy mają prawo wiedzieć że w czasie kiedy są im drastycznie podnoszone podatki, ludzie związani z burmistrzem są z nich zwalniani! Redakcji liczymy na Was!Data dodania komentarza: 12.12.2025, 18:36Źródło komentarza: Przemysław Olechowski odwołany z funkcji prezesa CSiR. Jest tymczasowy następca
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama