Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:05
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Rozjeżdżają nam ulicę Stalową!

Czytelnik skarży się na gminę, wiceburmistrza Piórkę, i wszystkich odpowiedzialnych za stan dróg dojazdowych w gminie: - Zamknięty ruch na Oławskiej spowodował, że mnóstwo aut wybiera sobie skrót przez Stalową...
Rozjeżdżają nam ulicę Stalową!
Budowa ronda w tym miejscu spowodowała, że wielu kierowców robi sobie skrót przez Stalową - żali się Czytelnik
Podziel się
Oceń

LISTY DO REDAKCJI:
 
- Powody są dwa - pisze Czytelnik. - Po pierwsze: ulica Stalowa po ciężkich perturbacjach doczekała się realizacji i głównie wspomniany pan Piórko wie, ile było z tym zachodu i niepotrzebnie wydanych pieniędzy, niestety nie działaczy gminnych tylko naszych, mieszkańców gminy, bo pieniądze, które tak lekko gmina wydaje to nasze podatki. Chodzi o to, że wydano przeszło 700 tysięcy złotych na drogę, która nie ma nawet roku, a już jest zdewastowana. Czy naprawdę ciężko ustanowić zakaz wjazdu powyżej 3,5 tony? Gmina wspaniałomyślnie nadała magazynowi Simoldesa numer Stalowa 18, mimo iż od ulicy Stalowej taki wjazd jest możliwy tylko po nieutwardzonej drodze polnej, co skutkuje rozjeżdżaniem nawierzchni ulicy Stalowej przez wielkie ciągniki siodłowe, które każdorazowo każda nawigacja kieruje właśnie przez Stalową. Pomijam fakt hałasu, jaki powodują ciężarówki, zwłaszcza te jeżdżące na nocnej zmianie. Mieszkam na końcu i każdy taki wjazd to przymusowa pobudka. Czy gmina jest aż tak bogata, że już szykuje się do remontu w/w drogi? A jeśli faktycznie jest, to może warto te pieniądze lokować gdzie indziej.....
Po drugie: Ja rozumiem, że rondo na Oławskiej, że coraz większy ruch i coraz gęstsza zabudowa i trzeba się modernizować, ale, na Boga, gdzie sens, gdzie logika? O ile nie dziwię się kierowcom, bo sam nim jestem i pewnie też wybierałbym najkrótszą drogę, o tyle dziwię się władzom miasta, że zamykają oczy i nie widzą żadnego problemu. Jak już wspominałem, mieszkam na końcu Stalowej i widzę problem na co dzień, bez przerwy, a w godzinach zmian w zakładach szczególnie. Zamknięty ruch na Oławskiej spowodował, że mnóstwo aut wybiera sobie skrót przez Stalową. Problem w tym, że Stalowa to tylko kilkaset metrów kostki a następnie dzika polna droga wzdłuż magazynu Simoldesa. I co z tego? Ano to, że 75% aut korzystających z tego skrótu ma głęboko gdzieś, czy mieszkają tu ludzie. Tą polną drogą potrafią zaiwaniać po 60 km/h, co skutkuje tumanem kurzu, utrzymującym się jeszcze po 10-15 minut po przejeździe takiego sportowca amatora. I tu powstaje pytanie, czy nie da się zamknąć tego skrótu, wprowadzić ograniczeń zarówno wagi jak i prędkości, a przede wszystkim na przykład utwardzić ten odcinek, jak to ma miejsce na przykład na Niklowej. Oławska nie będzie zamknięta przez tydzień, nawet nie przez miesiąc, tylko pół roku albo i dłużej znając polskie standardy. Tu trzeba natychmiastowych rozwiązań. A postawa pana Piórko w stylu, że zawracacie głowę, jest co najmniej nie na miejscu. Ze swojej strony zapowiadam, obiecuję, czy jakkolwiek to nazwać, będę dokumentował te przejazdy, te chmury kurzu i występował do gminy o poniesienie kosztów mycia czy remontu elewacji, ogrodzenia czy stolarki okiennej. Będę również apelował do współmieszkańców o podobne działania. Oczekuję rzeczowej odpowiedzi i przede wszystkim natychmiastowych działań. Mam również nadzieję, że wiadomość dotrze do burmistrza oraz wszystkich osób, które powinny się tym zająć. Wiadomość wysyłam również do redakcji gazety powiatowej, gdyż drogi osiedlowe w naszej gminie to jeden z ich ulubionych tematów.
 
Pirożek

Napisz komentarz

Komentarze

Gość 29.07.2021 22:05
Organizacja objazdu budowy ronda to jakaś bzdura, jakby droga była zamknięta miesiąc to spoko. Droga będzie zamknięta PÓŁ ROKU a nie ma jakiegoś sensownego objazdu... ktoś kto nie jest z okolic może się łatwo zgubić.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: DM Treść komentarza: i tu są fani , widać odrazu w jakim wieku , mistrz Data dodania komentarza: 22.06.2026, 11:25 Źródło komentarza: GMW play Depeche Mode na scenie Dni Oławy - Dni Koguta Autor komentarza: He he Treść komentarza: Dałbym się potrenować takiej trenerce. :D Data dodania komentarza: 22.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Aleksandra Kucharska trenerką drużyny seniorów Piast Instal Miłocice Autor komentarza: ciotka Treść komentarza: Prawomocnie skazany za łapówki który przez pare lat brał pensje choć miał sądowy zakaz nie tylko sprawowania swojej funkcji ale nawet wejścia do urzędu. Kogo nagradzacie ??? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 10:34 Źródło komentarza: Jan Kownacki zasłużony dla sportu Autor komentarza: Dzienny Małżonek Treść komentarza: Fajna muzyka heavy, tylko teksty debilne. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:10 Źródło komentarza: Nocny Kochanek porwał publiczność (GALERIA) Autor komentarza: słabo znający, raczej pisowska ciemnota Treść komentarza: Studia medyczne plus obowiązkowy staż lekarski trwają łącznie 7 lat, to jest czas potrzebny do nabycia uprawnień do samodzielnego wykonywania zawodu lekarza. Zatem nawet jakby premier Tusk pierwszego dnia swoich rządów przeprowadził rewolucję w służbie zdrowia, to i tak efekty widzielibyśmy dopiero za 4 lata. Wieloletnich pisowskich zaniedbań nie da się naprawić jak za dotknięciem magicznej różdżki. Jak pis zaniedbał szkolenie nowych młodych lekarzy, to nie da się ich w rok wyszkolić, jak studia trwają 6 lat (plus rok stażu). Chyba, że mają nas leczyć studenci. Co do afery ze szpitalem południowym, to minęło już parę dni i nawet nie ma żadnych nazwisk kto tam miał być przyjmowany "poza kolejką", a sam lekarz zarobił 1,1 mln a nie 2 mln, czyli niewiele więcej niż radny PiS z Tomaszowa Lubelskiego. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 07:27 Źródło komentarza: Dni Oławy - Dni Koguta 2026, czyli koncerty i wiele więcej Autor komentarza: Kolega Treść komentarza: Równie dobrze mogą iść w niedzielę do kościoła na mszę i brać komunię. Ich życie, ich sumienie. Zastanawiam się, czy czasami to nie sami dziennikarze puszczają takie posty, by spolaryzować nasze społeczeństwo i rozpocząć niepotrzebną dyskusję dla podbicia ruchu na stronie. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 23:14 Źródło komentarza: Noc Świętojańska – Wieczór Integracji Pokoleń
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama