Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 28 lipca 2026 23:24
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Ponad 4300 interwencji i kilkudziesięciu pijanych kierowców

Policja informuje, że to był mocno pracowity weekend na Dolnym Śląsku. Policjanci interweniowali 4392 razy, wyeliminowali z ruchu 54 nietrzeźwych kierowców i zatrzymali 195 sprawców przestępstw, a także 81 osób poszukiwanych
  • Źródło: dolnośląska policja
Podziel się
Oceń

Utrata prawa jazdy i kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności grozi osobom, które pomimo wielokrotnych apeli i działań policjantów oraz akcji prewencyjnych, zdecydowały się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. W ciągu ostatnich trzech dni na drogach naszego województwa policjanci wyeliminowali z ruchu ich aż 54. Rekordzista tego niechlubnego zestawienia miał ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy ujawnieni przez mundurowych nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani i teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Dolnośląscy policjanci w ciągu ostatniego weekendu, przeprowadzili też 4392 interwencje, zatrzymali 195 sprawców przestępstw, a także 81 osób poszukiwanych. Wobec kilkuset mieszkańców naszego regionu zaistniała także konieczność podjęcia czynności w związku z nieprzestrzeganiem obowiązujących obostrzeń. Kończyły się one postępowaniem mandatowym, pouczeniami lub sporządzeniem wniosków o ukaranie do sądu. - Każdej doby policjanci wspierają również w czynnościach służbowych pracowników Sanepidu, kontrolując osoby objęte kwarantanną oraz przestrzeganie obostrzeń przez mieszkańców - dodaje asp. szt. Łukasz Dutkowiak. - Wszyscy przecież zdajemy sobie sprawę z tego, że tylko współodpowiedzialność za bezpieczeństwo, która przejawia się między innymi zachowywaniem dystansu społecznego i zasłanianiem nosa oraz ust, może ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. 


Napisz komentarz

Komentarze

kris 15.02.2022 18:00
4300 interwencji na CAŁE WOJEWÓDZTWO? Dzieląc to jedynie przez liczbę miast (których w całym województwie jest 93 to wychodzi ok 46 interwencji na miasto, dzieląc przez liczbę dni wychodzi jakieś 15 interwencji na miasto dziennie, taką ilość to 6 policjantów w ciągu dnia w 3 dwuosobowych patrolach powinno ogarnąć. Czym tu się chwalić?

Okrutnik z Wadowic 16.02.2022 13:36
W jaki sposób to podzieliłeś, że 46/30=15? Podejrzewam, że chodziło o 1.5 :)

J23 16.02.2022 17:02
źle podejrzewasz, weekend ma jedynie 3 dni, a artykuł wskazuje na interwencje, które miały miejsce w trakcie weekendu a nie miesiąca, więc wyliczenia są prawidłowe.

Obywatel 15.02.2022 10:46
A ile osób zostało pobitych przez was na przesłuchaniu ?

Ja 15.02.2022 10:39
To dobrze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Radny Treść komentarza: Czy Starostwo połączy siły z Burmistrzem ? Co to wogole za opinia. Niech to sfinansuje pewien radny z Miloszyce. Ponoć już był u Starosty i załatwił. Dalej nie zrobione ? Data dodania komentarza: 28.07.2026, 20:10 Źródło komentarza: LIST: - 600 metrów od cywilizacji. Ponad 260 mieszkańców walczy z urzędniczą głuchotą w Miłoszycach Autor komentarza: Szatyn Treść komentarza: W Turcji takie widziałem na bazarze. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 20:06 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Jarosław K. Treść komentarza: Przewodniczący RM w Oławie, zaprzeczył doniesieniom i ukręcił sprawie łeb. Ktoś się łudził że będzie według litery prawa ? Powiatowa Mafia ma sobie za nic "praworządność". Oby dziennikarz śledczy prowadzący sprawę, znalazł dowody na wszystkie osoby powiązane z tą aferą. Niech wam się śni "świat zza krat". Data dodania komentarza: 28.07.2026, 19:45 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: A to zdjęcie,to reklama firmowej bluzki czy jak ?!haha Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:47 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Olawianka Treść komentarza: Czekamy, na informację, od pana Torz?! Jestem ciekawa ?! Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:46 Źródło komentarza: Wojewoda odpowiada w sprawie Karoliny Kaczor Autor komentarza: Platyn Treść komentarza: Przecież to ironiczna odpowiedź . Nikt nie załapał? Kciuki w górę ;) Data dodania komentarza: 28.07.2026, 18:14 Źródło komentarza: Wkrótce otwarcie. Szukają pracowników
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama