Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 czerwca 2026 05:39
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Pomoc prawna dla Ukraińców

Bezpłatną pomoc prawną dla Ukraińców deklarują członkowie oławskiego stowarzyszenia "W Słusznej Sprawie"
Pomoc prawna dla Ukraińców
Oława. Jarosław Litwin i Marcin Turek - pomogą uchodźcom z Ukrainy

Autor: Gazeta Powiatowa

Podziel się
Oceń

Oto treść oświadczenia:

- W związku z niesprowokowanym aktem agresji Rosji przeciwko Ukrainie, masowymi zniszczeniami w infrastrukturze cywilnej, a tym samym migracją na teren Rzeczypospolitej uchodźców uciekających przed wojną, w imieniu Stowarzyszenia zwykłego pod nazwą "W Słusznej Sprawie", wpisanego w ubiegłym roku do ewidencji stowarzyszeń działających na terenie powiatu oławskiego, oświadczamy, że Stowarzyszenie zapewni kobietom, dzieciom, osobom w podeszłym wieku, niepełnosprawnym lub przewlekle chorym przybywającym na teren powiatu oławskiego z obszaru Ukrainy, jak również członkom ich rodzin już zamieszkującym powiat, nieodpłatnej pomocy prawej związanej w szczególności z uregulowaniem ich statusu związanego z pobytem, zakwaterowaniem i zatrudnieniem. Osoby chcące skorzystać z pomocy proszone są o kontakt do prawników, będących członkami Stowarzyszenia, pana Marcina Turka, tel. 538 166 433, pana Jarosława Litwina, tel. 665 818 910, jak również do współpracującej ze Stowarzyszeniem prawniczki, pani Pauliny Kołodziejczyk, tel. 697 126 789.

 


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Widzę, że jest szukanie już pracy przy „muzeum” na razie to są zdecydowanie poważniejsze potrzeby w dziedzinie kultury, jak choćby nowa siedziba dla MGCK Data dodania komentarza: 14.06.2026, 20:01 Źródło komentarza: Czy w Jelczu-Laskowicach potrzebują muzeum miejskiego? Autor komentarza: tyle Treść komentarza: Takie księgi nie należy dotykać gołymi rękami tylko w odpowiednich rękawiczkach. Data dodania komentarza: 14.06.2026, 19:11 Źródło komentarza: Niesamowity skarb trafił do Oleśnicy Małej Autor komentarza: 2 Treść komentarza: 1 Data dodania komentarza: 14.06.2026, 17:30 Źródło komentarza: Mama i córka z medalami mistrzostw Polski. Pierwszy raz w historii! Autor komentarza: * Treść komentarza: I bardzo dobrze, że chwalą się tym wszem i wobec. Każdy taki sukces, dotyczący naszej społeczności, powinien być od razu znany wszystkim mieszkańcom. Brawo dla szkoły, uczniów i wykładowców. A ci co kontestują, to robią to oczywiście z zazdrości. Data dodania komentarza: 14.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Sobieski po raz trzeci ambasadorem Parlamentu Europejskiego Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Tu problemem jest brak oznakowań drugi i nadmierna prędkość .Zero kontroli ,patroli policji czy niepotrzrbnej nikomu Straży Miejskie ,bo aż tu nie dojadą .Ludzie jeżdżą jak chca ,nie wiedzą co to Strada ruchu a co droga główna i gdzie pierwszeństwa .Tu biegają dzieci , chodzą matki z wózkami a auta psują w kurzu po 60 /h .Mało kto lotki ,że kurzy na idących ludzi .Debli jeżdżą . Data dodania komentarza: 14.06.2026, 13:30 Źródło komentarza: Kiedy będzie asfalt na drogach w rejonie Nowego Górnika Autor komentarza: Staszek Porażka Treść komentarza: I na odwrót. Data dodania komentarza: 14.06.2026, 13:05 Źródło komentarza: Sobieski po raz trzeci ambasadorem Parlamentu Europejskiego
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama