Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 12:26
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Na początku byłem "szklanką"

O tym, dlaczego wolał być barmanem, niż inżynierem budownictwa, jak praca przeradza się w pasję i jak zaczęła się przygoda z oszukiwaniem grawitacji - z Łukaszem Kawałko ze Skrzypnika, barmanem z dziewięcioletnim stażem, uczestnikiem kilku konkursów barmańskich - rozmawia Wioletta Kamińska
Podziel się
Oceń

 - Barman większości osób kojarzy się z gościem, który stoi za barem i z uśmiechem wyciera szklanki, nalewa piwo albo miesza alkohol z coca-colą. 

- Nie mówię, że nie, ale to duże uproszczenie sprawy. Jeżeli ktoś tak twierdzi, to znaczy, że nigdy nie spotkał się z prawdziwym barmanem, który zaproponowałby mu i przygotował dla niego coś innego niż drink z napojem gazowanym. Owszem, to jest koktajl, ale za 13 czy 14 zł, bo mniej więcej tyle on kosztuje w lokalu, można wypić coś znacznie bardziej wyszukanego i jednocześnie coś , czego zamawiający nie przygotuje sobie w domu sam. I zawsze staram się, by ludzie korzystali z takiej okazji. Proponuję i zachęcam do eksperymentów Odpuszczam tylko osobie, po której widzę, że wypiła już za dużo, bo jej akurat fantazyjnie zmiksowane koktajle mogą już tylko zaszkodzić. 

- Skąd wiesz, co komu zaproponować?

 Rozmowa w całości w e-wydaniu "Powiatowej" - do kupienia pod tym linkiem, koszt 2.90 zł. https://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2018-08-16


Na początku byłem "szklanką"

Na początku byłem "szklanką"


Napisz komentarz

Komentarze

Kaziu 23.08.2018 08:58
Jakby każdy, kto nie wykorzystuje swojej wiedzy zdobytej na państwowych uczelniach/szkołach, musiał oddawać pieniądze za "zmarnowaną edukację", to 90% Polakom nie starczyłoby życia na "spłacenie długów".

22.08.2018 20:56
Gdyby płacił za studia jak większość obecnie to dostaľby tylko papier bez wiedzy do podjęcia pracy. Pytanie zasadnicze. Marnował wasze pieniądze? Chore upraszczanie rzeczywistości. Skończył studia bo był dobry. Widocznie większe pieniądze widzi w tym zawodzie niż pracę u niedouczonego matoła dyrektora czy kierownika. Nikt z wykształceniem nie da sobą pomiatać nygusom prywaciarzom i urzędnikom.

Justyna 22.08.2018 17:59
Po co zmarnował nasze pieniądze i studiował! Jak by musiał zapłacić za studia to albo by nie studiował albo pracował by w wyuczonym zawodzie. Studia powinny być płatne !!! Wspaniały przykład.

Zenek-palacz 22.08.2018 13:18
O to dowód dlaczego studiowanie powinny być płatne. Żeby być barmanem nie musiał studiować na koszt nas wszystkich. Gdyby wybulił kasę na naukę to pracowałby jako barman ? Może tak ale wątpię. W Polsce 75 % ludzi nie podejmuje prace w zawodzie w którym się kształciło bo dostali to za darmo albo za półdarmo . Inne są wyniki np w USA gdzie studia darmowe są wyłącznie dla prymusów. Reszta musi płacić a jak tak..... to zastanawia się czy jest to mu na pewno potrzebne.

maniek 22.08.2018 13:37
Zgadzam się. Powinien on oddać pieniądze za studia. Do lania piwa , coca coli, wody sodowej itp. zawodówka wystarczy albo nawet 3 miesięczny kurs barmana.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Gość Treść komentarza: Nie ma tu nieuczciwości i złodziejstwa.Bądź pewny! Wszystko jest w tym temacie ok. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:06 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: Amanda S. Treść komentarza: Ale zaraz się wyleje hejt i obrażanie po tym pytaniu! W sumie ja też bym chętnie zapoznała się z rozliczeniem. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:17 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: nie mam nic do ukrycia Treść komentarza: Czy zobaczymy w końcu rozliczenie poprzednich zbiórek? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:41 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: Jacek Treść komentarza: Znać, to ja się na tym zbytnio nie znam, ale jadąc wczoraj wieczorem autobusem zauważyłem w powstały gruzowisku, że tego zbrojenia w płycie mostu, to było tyle co kot napłakał? Nie będę snuł domysłów co by było gdyby?, tylko przypomnę słowa pewnego znanego mi inspektora BHP, że: "dzięki Bogu, że Bogu dzięki, bo jak nie daj Boże, to niech Bóg broni". Dopowiem tylko jako laik, że postęp prac zarówno na drodze 455 jak i 396 wydaje się być zadowalający, wprowadzone obostrzenia z jazdą jednokierunkową tymi drogami sprawdza się super. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:01 Źródło komentarza: "Runął" most między Oławą a Janikowem Autor komentarza: Dildo Star Treść komentarza: Zastosowano w tym artykule pewne skróty myślowe... Data dodania komentarza: 22.06.2026, 16:58 Źródło komentarza: Bezskutecznie próbował zatamować krwawienie. Jego stan szybko się pogarszał Autor komentarza: Mayhem Treść komentarza: Policja kontrolująca klatkę schodową 😁. Widział ktoś kiedyś piesze patrole? Co się w tym artykule nie klei. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:03 Źródło komentarza: Bezskutecznie próbował zatamować krwawienie. Jego stan szybko się pogarszał
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama