Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 14 marca 2026 04:33
ZOBACZ:
Reklama Aftermarket Oława
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

254 zatrzymanych na gorącym uczynku i ponad 4000 interwencji. Weekendowa statystyka

Dolny Śląsk. W ostatni weekend starego roku policjanci mieli sporo pracy
  • Źródło: Dolnośląska Policja
Podziel się
Oceń

Przeprowadzili 4010 różnych interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku 254 sprawców przestępstw, a także 68 osób poszukiwanych. Mundurowi obsługiwali na drogach 10 wypadków i zatrzymali podczas wzmożonych działań kontrolnych 67 nietrzeźwych kierowców. 

Od 30 grudnia do 1 stycznia nowego roku włącznie, funkcjonariusze przeprowadzili ponad 4 tys. różnego rodzaju interwencji, nie odnotowując żadnych poważnych wypadków z użyciem petard lub innego rodzaju fajerwerków. Funkcjonariusze podczas działań zatrzymali na gorącym uczynku 254 sprawców przestępstw oraz 68 osób poszukiwanych, a także wyeliminowali z ruchu 67 nietrzeźwych kierowców. 1 stycznia, w ręce funkcjonariuszy z powiatu oleśnickiego wpadł mężczyzna, który jechał samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Okazało się, że zakaz obowiązuje do końca 2024 roku, a 23-latek jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe, których dopuścił się wcześniej. Policjanci zabezpieczyli też przy nim 600 porcji amfetaminy oraz kilkanaście porcji marihuany. Przeprowadzony wstępnie test wykazał także obecność narkotyków w jego organizmie, więc została mu pobrana krew do badań dalszych badań. Jeżeli potwierdzą one wynik testu, to kierowca opla odpowie również za to przestępstwo. Natomiast kilka godzin później na ternie powiatu lubińskiego funkcjonariusze z grupy „Speed” zatrzymali mężczyznę, który jechał z prędkością 133 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość to maksymalnie 90 km/h. Okazało się, że kierowca osobowego audi nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania i jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.  
Policjanci pełniący służbę na drogach odnotowali w sobotę i niedzielę zaledwie 6 wypadków. W zdarzeniach tych nikt nie zginął, a ich uczestnicy doznali obrażeń nie zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu.


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama