Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 stycznia 2026 17:08
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Jaśnikowski

Nie jest przewidziane strzelanie ostrą amunicją, ale...

Szef MON poinformował dziś o drugiej edycji projektu „Trenuj z wojskiem w ferie”. Gmina Domaniów zachęca do udziału w tym szkoleniu
  • Źródło: Gmina Domaniów
Nie jest przewidziane strzelanie ostrą amunicją, ale...
Szef MON poinformował dziś o drugiej edycji projektu „Trenuj z wojskiem w ferie”. Gmina Domaniów zachęca do udziału w tym szkoleniu
Podziel się
Oceń

To ,informacja ze strony Gminy Domaniów: 

Zapraszamy serdecznie do 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia w terminie 18 lutego 2023 r. Zgłoś się do nas telefonicznie: 261 655 424 lub e-mailowo: [email protected]. Nabór trwa do godz. 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie. Prosimy o przyniesienie ze sobą wypełnionych i podpisanych dokumentów (do pobrania poniżej). Jedynymi warunkami uczestnictwa są: wyłącznie polskie obywatelstwo, wiek od 15 do 65 lat ( w przypadku osób nieletnich konieczna jest zogoda rodziców/opiekunów-do pobrania poniżej) oraz odpowiedni ubiór (długie lub sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Zapewniamy wyżywienie i ubezpieczenie. Liczba uczestników jest ograniczona.

***

Projekt jest odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie oraz pytania kierowane do MON i jednostek wojskowych dotyczące jednodniowych szkoleń w zakresie obrony oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W programie znalazły się zajęcia z: posługiwania się bronią, podstaw survivalu, walki wręcz w bliskim kontakcie, zakładania maski przeciwgazowej, zachowania się podczas alarmu, pomocy medycznej oraz topografii wojskowej. Wszystkie zajęcia – w sposób maksymalnie praktyczny i przystępny – będą prowadzili instruktorzy Wojska Polskiego.

***

Nauka strzelania odbywać się będzie z wykorzystaniem symulatorów i systemów treningowych. Nie jest przewidziane strzelanie ostrą amunicją.

Dokumenty potrzebne do zgłoszenia, dostępne na stronie Gminy Domaniów https://gminadomaniow.pl/.../trenuj_z_wojskiem_w_ferie_


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: jurazTreść komentarza: jak wejdziesz na mapkę to są pokazane korytarze którędy ma iść obwodnica północna i południowa(tej południowej to mamy już nawet kawałek )Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:48Źródło komentarza: OŁAWA Spotkanie w sprawie planu ogólnegoAutor komentarza: zachodniakTreść komentarza: DEPORTData dodania komentarza: 28.01.2026, 16:44Źródło komentarza: OŁAWA Kolejna deportacja. Tym razem 25-latki. Za co?Autor komentarza: asdfTreść komentarza: Wiesz o czym piszesz? Starego amfiteatru już dawno nie ma. Dziś buduje się amfiteatry kompaktowe, z krzesełkami jak na stadionach. Zapleśniały to jesteś ty. Imprezy plenerowe ( z reguły głośne ) w amfiteatrze poza centrum gdzie ludzie mogą wygodnie usiąść pod dachem są dla młodych i tych starszych ludzi. Miasto powinno zamówić projekt takiego amfiteatru , być może wraz dofinansowaniem z różnych funduszy. Tylko trzeba poszukać ale urzędnikom się nie chce.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:11Źródło komentarza: WOŚP. Ile zebrano podczas finału w Oławie?Autor komentarza: BarGawTreść komentarza: A czy już namierzono sprawcę kradzieży wiaty śmietnikowej z ul. Miłej?Data dodania komentarza: 28.01.2026, 15:41Źródło komentarza: Podsumowanie roku w Komendzie Powiatowej Policji w OławieAutor komentarza: *Treść komentarza: Bardzo dobrze, że takie imprezy odbywają się w rynku. Widać, że po coś jest, że trochę na nim życia i trochę mieszkańców Oławy. Lepiej w rynku niż w tym starym, zapleśniałym amfiteatrze, z wiecznie powyrywanymi ławkamiData dodania komentarza: 28.01.2026, 14:35Źródło komentarza: WOŚP. Ile zebrano podczas finału w Oławie?Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: ,,,, czy też obwodnicy miasta Oławy ????? w końcuData dodania komentarza: 28.01.2026, 13:31Źródło komentarza: OŁAWA Spotkanie w sprawie planu ogólnego
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama