Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 czerwca 2026 11:19
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Strzelecka inauguracja

W Parku Strzeleckim "Matczyna Góra" odbyły się zawody, inaugurujące sezon 2023
Podziel się
Oceń

Instruktaż przypominający zasady bezpieczeństwa na strzelnicy przeprowadził kierownik zawodów, prowadzący strzelanie, Piotr Pliszczak. Sędzią głównym był wieloletni działacz LOK  Adam Porębski. Do rywalizacji przystąpiła liczna grupa adeptów strzelectwa sportowego.

Wśród juniorów młodszych zwyciężył Filip Wiechowski, pokonując Kamilę Krawców i Paulinę Antos. W kategorii juniorów pierwsze miejsce zajął Mikołaj Tarnowski, drugie Szymon Wojciechowski, a trzecie Patryk Kaleciński. Szczepan Szafran był najlepszym seniorem. Na podium stanęli też Jacek Mikołajczyk i Artur Majewski. Ostatnia kategoria to seniorzy niezrzeszeni w LOK. W tym przypadku tryumfował Łukasz Dawidowicz, przed Markiem Wieczorkiewiczem i Adamem Kozłowskim.

Adam Krawców, Zbigniew Rumież i Karol Kawałko sprawowali nadzór nad bezpieczeństwem zawodów.

- Systematyczne uczestnictwo w zawodach strzeleckich w grupie dzieci i młodzieży, a tym samym udział we współzawodnictwie rocznym, skutkuje zdobyciem odznaki sprawności obronnej, a dla osiągających najwyższe wyniki, UMiG w Jelczu-Laskowicach funduje nagrody rzeczowe - przypomina Jacek Mikołajczyk. - Uczestnictwo w naszej rywalizacji jest przejawem aktywności społecznej, dlatego każdy uczeń, na zakończenie roku szkolnego ma możliwość otrzymania zaświadczenia, które jest brane pod uwagę przy wystawianiu rocznej oceny ze sprawowania. Praca członków LOK, którzy obsługują zawody jest w całości bezinteresowna i społeczna. Nasze zaangażowanie jest pozytywnie odbierana przez mieszkańców, czego dowodem jest systematyczny rozwój szeregów organizacji. W minionym roku LOK zasiliło 16 członków. Obecnie organizacja nasza liczy 73 członków, w tym 23 juniorów. Optymizmem napawa fakt, że wykonana przez nas praca szkoleniowa przynosi właściwe efekty wychowawcze, a wyniki sportowe osiągane przez młodzież są powodem do dumy.

Kolejne zawody odbędą się w Parku Strzeleckim "Matczyna Góra" w sobotę 06 maja o godz. 10.00.


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Pekińczyk Treść komentarza: "Ten wniosek złożyłem, bo muszę teraz jako były rady RM walczyć z radnymi nieporadnymi koalicji rządzącej" jak pan Mikosiak pięknie określił radnych koalicji BBS-PiS. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Były radny nie odpuszcza, bo przejście jest, ale... suchą nogą przejść się nie da Autor komentarza: Bój w hucie Treść komentarza: Ile dzieci urodziło się w tym czasie? Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:58 Źródło komentarza: Odeszli w maju 2026 r. Autor komentarza: Stich Treść komentarza: Ja już nie wiem co jest lepsze dla radnych BBS, czy jak drzemią i milczą przez całą sesję, czy jak się odezwą i pokażą swoją hipokryzję i zainteresowanie wyłącznie własnymi korzyściami. Gazeta opisała sprawy w jakich głos zabrał radny Prus na ostatniej sesji. 1. Asfaltowanie ulic na osiedlu Nowy Górnik i oświetlenie (zapytał o ulicę przy której sam mieszka i sąsiednie głównie dojazdowe do jego ulicy, pomijając większą część osiedla Nowy Górnik). 2. Nowa siedziba Sądu przy ul. Opolskiej i sugestia aby jednak wybudować go przy wyjeździe na Wrocław, bo jako adwokata go to dotyczy i lepiej byłoby mieć blisko domu niż na drugim końcu miasta. Tak dba o interes mieszkańca (czyli siebie) radny Prus. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:57 Źródło komentarza: Czy nowy budynek sądu musi być "tak daleko"? Autor komentarza: Pekińczyk Treść komentarza: Ewidentnie potrzebna tam jest zmiana przewodniczącego RM, pan Mazurek nie radzi sobie z tą funkcją. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:38 Źródło komentarza: Czy nowy budynek sądu musi być "tak daleko"? Autor komentarza: cześ Treść komentarza: Masakra, co to się staneło?!?!?!?! Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:29 Źródło komentarza: Co to się wczoraj działo w pogodzie!? Grad, nawałnica, tęcza... Autor komentarza: Redaktor Treść komentarza: "...dyskusja zeszła na inne tory, a przy tym na złośliwości, dogryzanie i pyskówkę, czyli, coś co stało się już normą oławskich sesji RM." Wow, czyżby w końcu gazeta dostrzegła i nazwała po imieniu zachowania tak wielu oławskich pseudoliderów? Niewielki promyczek nadziei ale mimo to: szacunek i podziw dla odwagi pani Wioletty za tą wydawałoby się oczywistość i kilka słów prawdy. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:12 Źródło komentarza: Czy nowy budynek sądu musi być "tak daleko"?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama