Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 13 grudnia 2025 07:23
Reklama Hipol

Wyjątkowy koncert w Święto Niepodległości. Tomasz Szymuś i Warsaw Impressione Orchestra

Już 11 listopada Miejsko-Gminne Centrum Kultury zaprasza na koncert "Popiół i diament - historia Polski w muzyce". Wystąpi Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Tomasza Szymusia
Podziel się
Oceń

W zapowiedzi MGCK czytamy: - Zapraszamy na barwną opowieść o dziejach Narodu Polskiego, ilustrowaną najpiękniejszymi dziełami muzyki polskiej. Narratorem poprzez muzykę będzie Warsaw Impressione Orchestra. Ta niezwykle prężnie i wszechstronnie działająca polska orkiestra symfoniczna powstała w 2014 roku w Warszawie. Zespół tworzą muzycy na co dzień grający między innymi w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polskiej Orkiestrze Radiowej czy Sinfonii Varsovii oraz wyróżniający się studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. ​Muzycy koncertują w składzie kameralnym i symfonicznym od kilku lat, prezentując publiczności między innymi muzykę klasyczną, filmową i rozrywkową. Różnorodność programów i szeroki repertuar sprawiają, że orkiestra zapraszana jest na liczne koncerty i festiwale. ​Muzycy orkiestry występują również w mniejszych zestawieniach instrumentów np. Kwintet Smyczkowy, Kwartet Smyczkowy, Trio Smyczkowe, Kwintet Dęty Klasyczny, Kwintet Dęty Blaszany, Trio Stroikowe, Trio Instrumentów Dętych Blaszanych Duety itp.

​Orkiestra Impressione ma na swoim koncie koncerty pod batutą takich mistrzów jak: Tomasz Szymuś, Maciej Niesiołowski, Krzesimir Dębski, Ruben Silva, Piotr Wijatkowski, Jakub Zwierz, Tomasz Labuń i wielu innych. ​Z orkiestrą współpracują wybitni artyści ze świata muzyki klasycznej m.in. Rafał Bartmiński, Anna Radziejewska, Adam Sobierajski, Milena Lange, Adam Szerszeń, Magdalena Idzik, Damian Wilma, Anna Lubańska, Paweł Skałuba, Wiktoria Szubelak, Weronika Sura, Roksana Kwaśnikowska, Karol Radziwonowicz, Marek Bracha czy ze świata muzyki popularnej: Natalia Kukulska, Piotr Cugowski, Sławek Uniatowski, Natalia Niemen, Katarzyna Moś, Łukasz Zagrobelny, Katarzyna Cerekwicka i wielu innych. Warsaw Impressione Orchestra często gości na scenach takich sal koncertowych jak : Opera Leśna w Sopocie, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Zamek Królewski w Warszawie, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Sala Ziemi w Poznaniu, Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu, Amfiteatr Bemowo im. Michaela Jacksona w Warszawie.

IMPRESSIONE – tłumacząc nazwę z języka włoskiego: WRAŻENIE. Połączenie młodzieńczej energii z doświadczeniem uznanych muzyków pozwala dostarczyć słuchaczom nadzwyczajnych wrażeń podczas koncertów. Jesteśmy pewni, iż pięknych wrażeń Państwu nie zabraknie. Koncert poprowadzi, z wrodzona klasą i elegancją, aktorka - Laura Łącz.


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: .Treść komentarza: Nawet jak muszą to robią to niechętnie, z wielką łaską albo wcale… A szczególnie patologiczne parkowanie jest w naszym mieście nagminne zlewane, najwyżej pouczenie.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 21:42Źródło komentarza: Ma być tak pięknie, ale na razie... MINUS!Autor komentarza: PikoloTreść komentarza: Chyba już coś uzbierales za te debilne komentarze. Jedź i wykup niemieckie...Data dodania komentarza: 12.12.2025, 20:24Źródło komentarza: Wiemy, co tu będzie. Więcej szczegółów rozbudowy Parku Handlowego w OławieAutor komentarza: PikoloTreść komentarza: Strażnicy i policjanci pracują do emerytury, a robią coś jak muszą. Z własnej inicjatywy, jak ostatnio czytalem, tylko jeden dzielnicowy...Data dodania komentarza: 12.12.2025, 20:18Źródło komentarza: Ma być tak pięknie, ale na razie... MINUS!Autor komentarza: mysliwyTreść komentarza: Goście na legalu i na widoku zniszczyli trawnik i chodnik. Na zdjęciu na słupie widać znak "zakaz zatrzymywania się i parkowania." Żeby tam wjechać, muszą pokonać dystans wzdłuż po chodniku, a to grube wykroczenie. To się w głowie nie mieści! Gdzie jest Straż Miejska i Policja się pytam? No gdzie? Państwo i miasto z dykty...Data dodania komentarza: 12.12.2025, 19:22Źródło komentarza: Ma być tak pięknie, ale na razie... MINUS!Autor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Apelujemy do redakcji o podjęcie tematu zwolnień z podatku osób powiązanych z burmistrzem, w tym między innymi radnego miejskiego z jego ugrupowania! Ten ogromny skandal jest zamiatamy pod dywan! Mieszkańcy mają prawo wiedzieć że w czasie kiedy są im drastycznie podnoszone podatki, ludzie związani z burmistrzem są z nich zwalniani! Redakcji liczymy na Was!Data dodania komentarza: 12.12.2025, 18:36Źródło komentarza: Przemysław Olechowski odwołany z funkcji prezesa CSiR. Jest tymczasowy następcaAutor komentarza: FranzTreść komentarza: Oławianin: To jest ławka? Burmistrz: Na pewno ławka. Oławianin: A może pan się myli, może to nie jest ławka, dajmy na to beczka burmistrza? Burmistrz: To nie jest beczka burmistrza, to jest ławka. Oławianin: Niech się pan dobrze przypatrzy. Twierdzi pan kategorycznie, że to nic innego jak tylko coś nazywane ławką? Burmistrz: Twierdzę kategorycznie, że to jest lipa! "Wszponydopadlszmal" -chyba się nie pogniewasz, że podkradłem Ci Twoje fajne stwierdzenie z tą beczką.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 18:34Źródło komentarza: OŁAWA Ławeczka za 120 tys. zł - hitem internetu!
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama