Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 maja 2026 12:29
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Zarządzanie kryzysowe w Oławie: - Sytuacja jest stabilna

Komunikat Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Oławie w związku z długotrwałymi opadami deszczu.
Podziel się
Oceń

W związku z zaistniałą sytuacją pogodową, w sprawach związanych z zagrożeniem powodziowym można kontaktować się z Pracownikami Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Oława pod całodobowym numerem telefonu 510 292 503.

W chwili obecnej sytuacja jest stabilna, ponieważ z otrzymywanych informacji oraz z przeprowadzonej analizy opartej na prognozach meteorologicznych i stanach wody w górnym biegu rzek, obecnie na terenie Oławy nie występuje zagrożenie powodziowe. Z otrzymywanych informacji wynika, że najprawdopodobniej intensywnych opadów deszczu możemy spodziewać się jeszcze w najbliższym czasie. Musimy jednak pamiętać, że intensywne opady atmosferyczne niosące bardzo duży przyrost wody deszczowej, w krótkim czasie mogą spowodować brak możliwości odbioru wody deszczowej przez instalacje kanalizacji deszczowej. W niektórych miejscach w takiej sytuacji mogą wystąpić podtopienia najniżej położonych terenów (np. tereny stawów w parku okolice ul. Spacerowej , boisko przy ul, Cichej czy ul. Bażantowej. Miejsca te stanowią naturalny bufor na takie sytuacje kryzysowe). Wszelkie przekazywane przez Urząd Miejski w Oławie informacje podawane są w oparciu o informacje meteorologiczne, które przy dynamicznych zmianach pogody ulegają również szybkim korektom. Należy jednak podkreślić, że z obecnych informacji na terenie miasta nie prognozuje się powodzi a sytuacja jest stale monitorowana przez Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego .

 


Napisz komentarz

Komentarze

Powodzian1997 16.09.2024 03:27
dalej wciskają kit. A to że Wody będzie o prawie półtora metra więcej jak 1997r. Nie informują . 766 w porównaniu do prawie 900 to chyba samo mówi za siebie . Dziwię się do tej pory czemu jeszcze nie układają worków w załóż wałów na Odezwę w Oławie !!!!!! W 1997r. Też układane były na ostatnią chwilę!

Redaktor 14.09.2024 13:44
Ej, chyba lokalny biegacz i jego koledzy z "gazety" wiedzą lepiej...

cymbał 16.09.2024 09:14
Komentarz zablokowany

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: MaklerTreść komentarza: Na tyle ciebie stać?Data dodania komentarza: 3.05.2026, 09:59Źródło komentarza: CZYTELNIK: - Kupuję bilet kilkadziesiąt minut przed zamknięciem basenu i... mam kłopotAutor komentarza: *Treść komentarza: Regulamin korzystania z basenu jest po to, by go przeczytać i zapoznać się i nie pisać pierduł. Jak ci nie pasuje ta "zapyziała Oława", to znajdź sobie inne, mniej "zapyziałe" miejsce do życia. Nie zmuszaj się.Data dodania komentarza: 3.05.2026, 09:18Źródło komentarza: CZYTELNIK: - Kupuję bilet kilkadziesiąt minut przed zamknięciem basenu i... mam kłopotAutor komentarza: DoDymisjiTreść komentarza: Żenada to co wczoraj się działo na scenie o godzinie 21 , najgorsza majówka , cóż jaka władza taki występ ?Data dodania komentarza: 3.05.2026, 07:50Źródło komentarza: Już dziś koncerty w Jelczu-LaskowicachAutor komentarza: bacaTreść komentarza: Wójtowie niech przejadą się po wsiach i porozmawiają z ich mieszkańcami o tym co ich " boli " a nie co chwila szukają lansu na imprezach i paradach.Data dodania komentarza: 3.05.2026, 07:45Źródło komentarza: RYCZYN Trzydziesty skok do średniowieczaAutor komentarza: JanuszTreść komentarza: No masakra , zbierać na dom dziecka??? Patologia !Data dodania komentarza: 3.05.2026, 02:43Źródło komentarza: Oława. Majówka na Momo Chillout BarAutor komentarza: BrzytwaTreść komentarza: Dziecko drogie! Dwója z historii. Kompletne pomieszanie pojęć i czasów, kiedy się zadziały!!! Poczytaj, zapoznaj się, poczuj temat i dopiero się wypowiadaj!!!Data dodania komentarza: 2.05.2026, 23:40Źródło komentarza: Jerzy Treska. Bohater lokalnej historii, obrońca polskiej mowy
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama