Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 12:43
Reklama BMM

ZiMNaR wrócił i zmierza do finału [ZDJĘCIA]

Sześć etapów za nami, pozostał tylko "Joker". XVII Jelczańsko-Oławski Toyota Zimowy Maraton na Raty zbliża się do finiszu
ZiMNaR wrócił i zmierza do finału [ZDJĘCIA]

Autor: fot. Kamil Tysa

Podziel się
Oceń

Szósty etap odbywał się w Miłoszycach. "Miłoszycka siódemka" to trasa o długości 7 000 metrów, która przebiega po szerokich ścieżkach leśnych Miłoszyc i Dziupliny. Naturalne podłoże zapewnia odpowiednią amortyzację, a wysokie drzewa na całej długości osłaniają przed słońcem i chronią przed wiatrem. Każdy kilometr oraz zmiana kierunku biegu są oznakowane, co sprzyja mierzeniu tempa oraz orientacji w terenie. Trasa nadaje się do biegania rekreacyjnego, marszów nordic-walking oraz do zaawansowanych treningów. Dla wielu uczestników ZiMNaRa jest jedną z ulubionych - nie dość, że przebiega w ładnych okolicznościach przyrody, to jeszcze pozwala na osiąganie bardzo dobrych czasów.

Zwyciężył Przemysław Dąbrowski (Dąbrowski Team) z Siechnic, uzyskując czas 23:28. Pokonał Dominika Buka z miejscowości Iwiny (26:03) i Bartosza Roskosza, mieszkańca Miłoszyc z Klubu Biegacza "Harcownik" (26:06).

W rywalizacji kobiet tryumfowała Alicja Sidor z Jelcza-Laskowic, reprezentująca Jelcz Triathlon Project (28:10), drugie miejsce zajęła Anna Jabłońska z Oławy (30:34), a trzecie Agata Andros z Oławy. Obie biegają w barwach Synergia GB Odcisk.

Wśród miłośników nordic-walking najszybsza była Roksana Bednarz-Nabzdyk z miejscowości Wysoka (48:56). Na podium uplasowały się także Bożena Sztal (Autoliv Run Team) z Oławy oraz Anna Jankowska z Oławy. 

W marszu mężczyzn tryumfował Ludwik Hickiewicz z Chrząstawy Małej, przed Robertem Morawskim (Drużyna M) z Oławy i Tadeuszem Koziną (Biegnij Oławy) z Oławy.

Drużynowo najlepiej spisali się sportowcy z Klubu Biegacza "Harcownik", Synergii GB Odcisk oraz ekipa "Wiecznie młodych".

Przed nami jeszcze tylko bieg dodatkowy, tzw. "Joker" w Jelczu-Laskowicach. Co ważne, w tym roku wynik z tego etapu będzie się liczył do klasyfikacji generalnej. Podczas "Jokera" można uzupełnić nieobecność albo poprawić najsłabszy czas. Dlatego też warto wiedzieć, że klasyfikacja generalna może nieco zakłamywać obraz. Przykładowo Przemysław Dąbrowski, który opuścił jeden etap, ale wygrał wszystkie pięć, w których brał udział, będzie faworytem do ostatecznego zwycięstwa, jeśli pojawi się podczas "Jokera". W tym momencie nie widać go jednak w czołówce klasyfikacji generalnej, ze względu na opuszczony etap. Podobnie ma się sytuacja z Alicją Sidor, która prawdopodobnie wygra cały cykl, mimo że obecnie nie ma jej nawet w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja generalna po sześciu etapach

Bieg: 

* mężczyźni: 

1. Piotr Morawski

2. Tomasz Głowacki

3. Dominik Buk

* kobiety: 

1. Agata Andros 

2. Halina Engel 

3. Marta Ptaszek 

Nordic-walking 

* kobiety: 

1. Roksana Bednarz-Nabzdyk 

2. Bożena Sztal

3. Anna Jankowska

* mężczyźni: 

1. Ludwik Hickiewicz

2. Robert Morawski

3. Mariusz Soczyński

Drużyny: 

1. Wiecznie młodzi 

2. Syngeria GB Odcisk 

3. Dąbrowski Team

 



Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: talentTreść komentarza: Byłem i niczego przydatnego się nie dowiedziałem . Wszystko a nawet więcej informacji wygooglujecie sami.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 12:23Źródło komentarza: Dolnośląscy Liderzy Biznesu spotkali sie w OławieAutor komentarza: xDDTreść komentarza: Widać, że elegancko mają dopasowane spodnie.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 12:15Źródło komentarza: Nowe osoby w szeregach oławskiej PolicjiAutor komentarza: StefanTreść komentarza: A o tej jego słynnej ławeczce to już w radio wrocław piszą , śmiech na całą polskę się robiData dodania komentarza: 5.12.2025, 11:27Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: *Treść komentarza: Bo w Sobieskim oprócz tego, że nauczają, to jeszcze uczą empatii i działalności społecznej, a nie tylko patrzenia na koniec "własnego nosa" i samolubstwa.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 10:53Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: RodzicTreść komentarza: Bo oni chodzą do szkoły , żeby się uczyć a w Sobieskim ciągle trwają zabawy . Zgodnie z powiedzeniem " nie matura a chęć szczera zrobią z ciebie oficera " .Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:29Źródło komentarza: Sobieski dla naszych bezdomniakówAutor komentarza: RedaktorTreść komentarza: "Rzeczą, która budzi zastrzeżenia (...) jest forma nagłośnienia (...). (...) było niezbędne minimum w postaci wzmianki w BIP, stronie internetowej (...), a nawet w gazecie - ale wydaj mi się, że (...) powinno to być znacznie bardziej nagłośnione. Tymczasem zrobiono (...), niezbędne minimum." Dawno już nikt nie wskazał tak dobitnie na nikłą rolę gazety w podawaniu informacji, jej zasięgu i oddziaływania, jak zrobił to "lokalny działacz społeczny, ekolog dla którego bardzo istotna jest ochrona środowiska naturalnego". Pierwszy tego imienia... (a zbieżność danych oraz podobieństwo osoby na zdjęciu z czynnym politykiem KO może być jedynie "przypadkowa..."). Dlaczego inni lokalni politycy (zajmujący się hobbistycznie ekologią), nie dostąpili zaszczytu skomentowania - nie wiadomo. Kabaret w czystej postaci.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 09:28Źródło komentarza: Jak zmienił się klimat w Oławie i co nas czeka
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama