Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 13:37
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Jubilaci: - Tak, jesteśmy szczęśliwym małżeństwem

Jadwiga i Tadeusz Fryzielowie z Oławy świętują złote gody
Podziel się
Oceń

Pan Tadeusz pochodzi z Jelcza-Laskowic, pani Jadwiga z Piekar. Połączyła ich młodzieńcza miłość i tak zostało do dziś. 

On jako młody szczawik, jak samo o sobie mówi, lubił jeździć rowerem po okolicy. Mając  16 lat często zaglądał do Piekar, gdzie mieszkała pewna dziewczyna. Pani Jadwiga, która - jak dziś mówi - była jeszcze wtedy dzieckiem, miała 13 lat, rzucała w jego rower kamyczkami, aby zwrócić na siebie uwagę. - Udało się i tak pozostało do dnia dzisiejszego - mówi patrząc na żonę z uśmiechem pan Tadeusz. 

Gdy się pobierali, ona miała 22 lata, on 25. Było to 23 lutego 1974 w Jelczu-Laskowicach. Tego dnia wzięli zarówno ślub cywilny jak i kościelny. Oboje pracowali z Jelczańskich Zakładach Samochodowych. Pan Tadeusz głównie fizycznie, pani Jadwiga w biurze. Dzięki pracy w JZS otrzymali propozycję mieszkania w Oławie, skorzystali i w ten sposób od ponad 50 lat są mieszkańcami Oławy. Doczekali się dwóch synów, trzech wnuczek i jednego wnuka. 

 Pytani o receptę na długie szczęśliwe małżeństwo pani Jadwiga mówi, że recepty nie ma.  Pan Tadeusz opowiada anegdotę. Reporter pyta małżonkę, jak to się stało, że doczekali się złotych godów. Ona, że przyjęli z mężem metodę, że jeżeli jest jakaś zła atmosfera, to wychodzą na spacer, każdy w swoją stronę. 

- A właśnie, gdzie jest pani małżonek? - pyta reporter.

- Od rana na spacerze - odpowiada kobieta. 

Bardziej poważnie jubilaci zgodnie przyznają, że w życiu bywa różnie, a ideałów nie ma. U każdego są wzloty i upadki. Oni są jednak z tych, którzy przegadują problemy, a nie przemilczają, bo to najgorsze rozwiązanie.

- Udało nam się - dodają. -  Mamy wspaniałych synów. Nie mieliśmy córki, ale teraz za to mamy trzy wnuczki. Tak, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi. Cieszymy się, że doczekaliśmy tych złotych godów, a teraz żeby tylko jeszcze zdrówko dopisywało.

 I tego głównie w imieniu redakcji życzymy Jubilatom!  

              

                       

 

Więcej zdjęć w galerii niżej...



Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Filozof grecki Treść komentarza: Źle rozumiane dobro mieszkańców. To jest droga publiczna, kilku mieszkańców nie może decydować o przebudowie drogi, tym bardziej że jest tam strefa przemysłowa. Tych kilku mieszkańców robi problemy komunikacyjne dla naszego 45-tysięcznego miasta. To przewężenie dawno powinno być zlikwidowane jest tam nawet szeroki pas drogowy więc technicznie jest to bezproblemowe. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:21 Źródło komentarza: Zielna remontowana, ale... tylko do połowy Autor komentarza: Mayhem Treść komentarza: Ile ma trwać budowa nowego mostu, rok? Trochę drutu i betonu rok czasu 🤦 Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:10 Źródło komentarza: "Runął" most między Oławą a Janikowem Autor komentarza: nie mam nic do ukrycia Treść komentarza: Na pewno to nie ma pokazanych rozliczeń. Jakby były pokazane rozliczenia to byłoby czarno na białym czy nie ma nieuczciwości i złodziejstwa. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:58 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: Kurdemol Treść komentarza: Szanowna Pani Wiceburmistrz twierdząca, że część ul. Zielnej od Portowej do Dzierżonia jest w swoim zwężeniu „wygodna” dla mieszkańców, to ja Pani Wiceburmistrz powiem jaka to wygoda, gdy dwa tiry spotkają się i jeszcze do tego autobus nie wspominając, że jeszcze kilka samochodów osobowych czeka na swoją okazję na przejazd. Zawsze po średniej ulewie ulica wygląda jak ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem, żyć i nie umierać. Czy nikt w XXI wieku nie jest w stanie zapanować nad tym żywiołem? Czy wasza miłość do urody miasta jest większa od naszej? Nie chcemy ścieżek rekreacyjnych (ul. Rybacka) Chcemy wyjść z domu na chodnik na którym nie ma grząskiej roztopionej smoły, nie chcemy tirów które nie reagują na znaki zakazu, nie chcemy tonięcia w zalanej ulicy, nie chcemy takiej władzy, która nas olewa. Stac was na wiele różnych wynalazków typu ławeczki i klombiki, a nie możecie wysupłać parę groszy z naszych podatków na naprawę tego *******. Wybory wkrótce. Pozdrawiam Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Zielna remontowana, ale... tylko do połowy Autor komentarza: Amanda S. Treść komentarza: Jaki skowyt? Proste pytanie. I to jest właśnie to o czym napisałam, żałosne jest to, że masz nas mieszkańców za idiotów i lekceważysz ich, aby do przodu!!! Nikt nie pisał, że jest to złodziejstwo. Ale jest takie powiedzenie, uderz w stół a nożyce się odezwą. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:53 Źródło komentarza: Wakacje? Jasne że tak! Autor komentarza: cześ Treść komentarza: Jeszcze jak :D Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:38 Źródło komentarza: Aleksandra Kucharska trenerką drużyny seniorów Piast Instal Miłocice
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama