Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 czerwca 2026 10:55
ZOBACZ:
Reklama Hipol
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Betlejemskie Światełko Pokoju w oławskiej komendzie

23 grudnia, do Komendy Powiatowej Policji w Oławie dotarło Betlejemskie Światełko Pokoju - symbol nadziei, jedności i dobra. W imieniu policjantów oraz pracowników cywilnych światełko odebrał komendant powiatowy policji w Oławie nadkom. Grzegorz Maciąg
Betlejemskie Światełko Pokoju w oławskiej komendzie

Autor: fot. Policja Oława

Podziel się
Oceń

Tegorocznej edycji akcji towarzyszy hasło „Pielęgnuj dobro w sobie”, które nawiązuje do idei wzajemnej życzliwości, empatii i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Jak podkreślają funkcjonariusze, są to wartości istotne zarówno w codziennej służbie, jak i w życiu prywatnym. Przyjęcie Betlejemskiego Światełka Pokoju było okazją do krótkiej refleksji i zatrzymania się w przedświątecznym czasie. Spotkanie miało wymiar symboliczny, przypominając o znaczeniu szacunku, zaufania i wspólnoty.

Światełko do oławskiej komendy przekazali przedstawiciele Chorągwi Dolnośląskiej Związku Harcerstwa Polskiego, kultywując wieloletnią tradycję obecności Betlejemskiego Światełka Pokoju w instytucjach i przestrzeni publicznej. Akcja od lat łączy ludzi niezależnie od wieku, poglądów czy pełnionych funkcji. Dla oławskiej policji udział w takich inicjatywach jest wyrazem otwartości na współpracę z lokalną społecznością oraz wspierania działań opartych na wzajemnym szacunku i odpowiedzialności.

Komenda podziękowała harcerzom z Hufca ZHP w Oławie za wizytę, zaangażowanie i podtrzymywanie tej tradycji. Betlejemskie Światełko Pokoju, które trafiło do oławskiej jednostki, ma być symbolem dobra, bezpieczeństwa i nadziei - zarówno dla funkcjonariuszy, jak i mieszkańców powiatu.


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: cześ Treść komentarza: Masakra, co to się staneło?!?!?!?! Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:29 Źródło komentarza: Co to się wczoraj działo w pogodzie!? Grad, nawałnica, tęcza... Autor komentarza: Redaktor Treść komentarza: "...dyskusja zeszła na inne tory, a przy tym na złośliwości, dogryzanie i pyskówkę, czyli, coś co stało się już normą oławskich sesji RM." Wow, czyżby w końcu gazeta dostrzegła i nazwała po imieniu zachowania tak wielu oławskich pseudoliderów? Niewielki promyczek nadziei ale mimo to: szacunek i podziw dla odwagi pani Wioletty za tą wydawałoby się oczywistość i kilka słów prawdy. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:12 Źródło komentarza: Czy nowy budynek sądu musi być "tak daleko"? Autor komentarza: Nata Treść komentarza: Zostawcie oławski sąd w spokoju!!!!!!! Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:10 Źródło komentarza: Czy nowy budynek sądu musi być "tak daleko"? Autor komentarza: Kindziuk Treść komentarza: Sięgam więc do uchwały Nr XL/244/21 Rady Miejskiej w Oławie z dnia 26 sierpnia 2021 r. w sprawie: wyrażenia zgody na dokonanie darowizny na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasto Oława położonej przy ul. Opolskiej w Oławie, patrzę na głosowanie. I co? Radny Michał Prus - NIEOBECNY i przez 5 lat nie zainteresował się tematem, dopiero jak już prace są zaawansowane to się nagle obudził, że będzie miał dalej do sądu z kancelarii. Może jakby częściej przychodził na sesję to byłoby mu łatwiej sprawować mandat, teraz mieszka w Oławie to powinno być mu łatwiej dotrzeć na sesję. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 10:07 Źródło komentarza: Czy nowy budynek sądu musi być "tak daleko"? Autor komentarza: mieszkanka Stanowic Treść komentarza: To wspaniale, jestem dumna. Data dodania komentarza: 12.06.2026, 09:19 Źródło komentarza: Drużyna CKZiU najlepsza Autor komentarza: Ciotka Treść komentarza: Brakło wszystkiego u kierowcy tej karetki. Moze to ten sam który nie dawno na remontowanym odcinku drogi z Janikowa do Oławy jechał pod prąd na niebieskich "kogutach" ale bez sygnałów dźwiękowych . Data dodania komentarza: 12.06.2026, 08:17 Źródło komentarza: Ambulans w rowie. Co się stało?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama