Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 28 lipca 2026 15:04
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Czas na dożynki! Kto zagra, gdzie i kiedy?

Podziel się
Oceń

    Uroczystości dożynkowe w Piekarach tradycyjnie rozpoczną się korowodem (13:00, Kapliczka, ul. Główna 9), o godzinie 13:30 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za plony, ceremoniał dożynkowy rozpoczniemy się o godzinie 15:00. Program artystyczny: 16:00 - występ Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca "Jedliniok" z Wrocławia 16:30 - występ zespołu ludowego "Świtezianie" 17:00 - występ zespołu folklorystycznego "Homin" ze Szczyrca (Ukraina) 17:30 - występ żeńskiego chóru z Gleichen (Niemcy) 18:00 - występ zespołu tanecznego z kapelą "Holloko folk group" ze Słowacji 18:30 - występ zespołu tanecznego "Ipoly" z kapelą "TuCSoK" z Węgier 19:00 - Grupa Rekonstrukcji Historycznej OKA z Namysłowa - diorama "Sami Swoi" Tegoroczną gwiazdą wieczoru będzie zespół "PIĘKNI I MŁODZI" (godz. 20:00), po ich występie rozpocznie się zabawa taneczna, która potrwa do północy. GMINA DOMANIÓW. Wójt gminy Domaniów, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Domaniowie i Rada Sołectwa Domaniów zapraszają na dożynki gminne Uroczystość odbędzie się 2 września na boisku sportowym w Domaniowie. Rozpocznie się o godz. 10:00 rywalizacją sportową w turnieju sołectw, od 11:00 rozpocznie się Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. O 13:00 będzie odprawiona dożynkowa msza święta, a po niej nastąpi oficjalne rozpoczęcie gminnego święta plonów. Po tradycyjnych obrzędach rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec oraz najlepszą potrawę z zebranych plonów. Wystąpią chór Jubilat i orkiestra dęta OSP Domaniów. Wśród atrakcji przewidziano koncerty zespołów: After Party, Sumptuastic, Gentleman`s i Rodan. Dla smakoszy staną foodtracki, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z tradycyjnymi potrawami oraz stoisko z bezpłatną grochówką. Dostępne będą również animacje dla dzieci oraz pokazy: sprzętu wojskowego, strażackiego, policyjnego, a także fajerwerków, tańca z ogniem i wiele innych atrakcji. (Nati)  

Czas na dożynki! Kto zagra, gdzie i kiedy?

Czas na dożynki! Kto zagra, gdzie i kiedy?

Czas na dożynki! Kto zagra, gdzie i kiedy?

Czas na dożynki! Kto zagra, gdzie i kiedy?

Czas na dożynki! Kto zagra, gdzie i kiedy?

Czas na dożynki! Kto zagra, gdzie i kiedy?


Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: anna Treść komentarza: Podziękujmy Rado , powiatowy błazen Data dodania komentarza: 28.07.2026, 14:41 Źródło komentarza: Ważna zmiana organizacji ruchu! Od 31 lipca (piątek) nie skręcisz tu w prawo! Autor komentarza: + Treść komentarza: Mówi się, że mowa jest srebrem a milczenie zlotem, w twoim przypadku nie jest złotem, jest szansą. Szansą z której kolejny raz nie skorzystałaś. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 14:18 Źródło komentarza: KOMENTARZ Łopatką w głowę i płacz Autor komentarza: Wojciech Z. Treść komentarza: Psy są "bezrozumne"??! - brawo ty, chyba ty!!!! Data dodania komentarza: 28.07.2026, 14:01 Źródło komentarza: KOMENTARZ Łopatką w głowę i płacz Autor komentarza: * Treść komentarza: Tylko, że to powiedzenie akurat źle świadczy o „psach”, które są bezrozumne. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 13:53 Źródło komentarza: KOMENTARZ Łopatką w głowę i płacz Autor komentarza: Laskowicz Treść komentarza: Co to za bełkot? Kto wam pisze te artykuliki? Bez ładu, bez składu, bez logiki? Data dodania komentarza: 28.07.2026, 13:40 Źródło komentarza: Ważna zmiana organizacji ruchu! Od 31 lipca (piątek) nie skręcisz tu w prawo! Autor komentarza: TYLE Treść komentarza: RADO-sny chłopczyku twój nieudany remont tylko utrudnia życie ludziom a w dodatku teraz uderzy ich po kieszeni bo za każdym razem trzeba nadłożyć 20 km . Zamiast zrobić jeden remont później drugi to rozgrzebali dwie drogi i lansują się w mediach. Data dodania komentarza: 28.07.2026, 13:34 Źródło komentarza: Ważna zmiana organizacji ruchu! Od 31 lipca (piątek) nie skręcisz tu w prawo!
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama