Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 21 stycznia 2026 22:56
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Jaśnikowski

Zatańczą poloneza na Rynku

Oława. Zaproszenie. Polonez maturzystów, tańczony w plenerze, sto dni przed egzaminem dojrzałości, stał się lokalną tradycją. We wtorek 24 stycznia, maturzyści ze szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie wykonają po raz szósty ten reprezentacyjny polski taniec narodowy.
Podziel się
Oceń

Początek o godzinie 12.00. Organizatorzy zachęcają oławian i mieszkańców powiatu do odwiedzenia Rynku i wspierania brawami pląsającej młodzieży Korowód tańczących poloneza wyruszy w południe sprzed ratusza i okrąży ten najbardziej znany, charakterystyczny oławski zabytek. - Serdecznie zapraszamy mieszkańców, do przybycia na tę niecodzienną uroczystość, tak ważną w życiu każdego maturzysty - zachęcają organizatorzy, starosta Zdzisław Brezdeń i Agnieszka Żak - dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach. Dopełnieniem powiatowego poloneza maturzystów będą szlacheckie kontusze. Impreza organizowana na 100 dni przed maturą jest oficjalnym rozpoczęciem przygotowań młodzieży do egzaminu i formą integracji z mieszkańcami. Polonez, jak żaden inny taniec, jest rozpoznawany i utożsamiany na świecie z Polską oraz tańczony na otwarcie balu maturalnego. W ostatnich latach nową tradycją stało się wykonanie poloneza przez maturzystów w plenerze, na ulicach i rynkach miast. Podobno udział w nim przynosi uczniom powodzenie na egzaminach. Maturzyści z powiatu oławskiego, już po raz szósty w dziejach miasta i powiatu, wezmą udział w tym tanecznym wydarzeniu. - "Oławski polonez maturzystów" stanowi przedsmak zbliżających się studniówek. Jest on także szansą dla szkół i młodzieży, na zaprezentowanie się przed szerszą publicznością, znajomymi i rodziną. Warto podtrzymywać, upowszechniać i rozwijać tę sympatyczną tradycję - podsumowuje starosta Zdzisław Brezdeń. Uwaga! Podczas trwania poloneza, od godz. 12.00 do 13.00, wystąpią na Rynku utrudnienia w ruchu kołowym. Należy w tym czasie zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie oraz osoby kierujące ruchem pieszych i pojazdów.

(WOKL-KAT)


Napisz komentarz

Komentarze

Kasia 23.01.2017 07:16
Podziwiam pisowów. Jak zgraja nieudaczników z szefem Jarosławem K. tak steruje i mami zdecydowaną większość dużego kraju w środku Europy.

do Kasi 23.01.2017 11:26
A może by tak jakieś konkrety komunistyczna szczekaczko? Czy to zgraja nieudaczników z szefem Jarosławem K. okupowała Sejm i chciała siłą obalić demoktratycznie wybrany rząd? Zgraja nieudaczników tak, ale pod szyldem PO i .N. koleżanko komunistko.

do Młodego 22.01.2017 21:28
Dziennik Telewizyjny pokaże protest studentów jako próbę puczu ze strony odrywanych od koryta pupili reżimu PO/PSL, a kontrmanifestację jako wyraz społecznego zaangażowania zdrowej, przewodniej siły narodu.

Młody. 22.01.2017 20:13
Z Brezdeniem - nie idę. Jadę Wrocka manifestować ze studentami przeciw PiS.

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: *Treść komentarza: A dlaczego Miasteczko Ruchu? Przecież mieszkają ludzie na 11 Listopada. Dlaczego park koło PKP? Przecież Kaczuszki. No to może łąka za Stadionem? Albo okolice lasu Siedleckiego? Po to jest miasto, po to jest Rynek, żeby tam ściągnąć mieszkańców i żeby tam się bawili. Właśnie tak działa miasto. Każ się we Wrocławiu wynieść się wszystkim z Rynku, bo mieszkańcy chcą ciszy i spokoju, i tam się przeprowadź. Niech nasz Rynek tętni życiem, nie tylko jak jest WOŚP, a ty narzekaj i "gryź po kostkach ratlerku".Data dodania komentarza: 21.01.2026, 20:42Źródło komentarza: Urząd prosi o przeparkowanie aut. Chodzi o WOŚPAutor komentarza: [email protected]Treść komentarza: Te zdjęcia jakieś bardzo stare autobusy na placu stoją od początku grudnia lub końcówki listopadaData dodania komentarza: 21.01.2026, 20:21Źródło komentarza: W Oławie już są elektryczne autobusy. Kiedy wyjadą na ulice miasta?Autor komentarza: StefTreść komentarza: Zabudowa trwa a parkingów w mieście co raz mniejData dodania komentarza: 21.01.2026, 19:57Źródło komentarza: Nowe hale rosną jak na drożdżach. Kiedy koniec?Autor komentarza: RozumTreść komentarza: Pycha upada , Szacunek nigdy , powoli to się dzieje na naszych oczach mieszkańcy Miłoszyc , nie dla hali .Data dodania komentarza: 21.01.2026, 19:21Źródło komentarza: Miłoszyce protestują. Na co jest pozwolenie, a na co nie maAutor komentarza: IndianinTreść komentarza: Dopiero gdy zostanie ścięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zatruta, a ostatnia ryba złapana, człowiek odkryje, że nie naje się pieniędzmi. Prawdziwe bogactwo tkwi w zdrowej przyrodzie, a nie w dobrach materialnych.Data dodania komentarza: 21.01.2026, 18:52Źródło komentarza: Miłoszyce protestują. Na co jest pozwolenie, a na co nie maAutor komentarza: GośćTreść komentarza: Koleje zagraniczne markety do wysysania polskiej gotówki. Zamiast inwestować to przejadamy.Data dodania komentarza: 21.01.2026, 18:43Źródło komentarza: Nowe hale rosną jak na drożdżach. Kiedy koniec?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama
Reklama