Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 05:26
ZOBACZ:
Reklama
Reklama Tauron
Reklama Jaśnikowski
Reklama BMM

Wieczór Tytanów - wychowankowie najlepsi

Podziel się
Oceń

Ogólnopolską imprezę pod hasłem „Wieczór Tytanów” zorganizował 19 grudnia w Oławie, w małej hali OCKF, klub MAKS Tytan Autoliv Oława, z trenerem Waldemarem Ostapskim na czele

W tym roku zmieniła się formuła zawodów. Organizatorzy wymyślili rywalizację w parach. - Co roku staramy się uatrakcyjnić zawody, aby przyciągnąć jak najszerszą publiczność - mówił Waldemar Ostapski. - Następny „Wieczór Tytanów” chcemy zorganizować już w wyremontowanej dużej hali OCKF. Mam nadzieję, że przyszłoroczna impreza będzie na jeszcze większą skalę.

W zawodach wzięły udział dwie pary z MAKS Tytan: Sara Kowalska z Kamilem Koszykowskim i Agata Grzegorek z Pawłem Ostapskim oraz duety z LKS Polwica Wierzbno - Patrycja Kostrzewa z Adrianem Franczykiem, Talentu Wrocław - Magdalena Sobieraj z Patrykiem Żełubowskim i Śląska Wrocław - Ewa Bińkowska z Kacprem Gorzelniakiem. Dopuszczono również parę honorową, którą tworzyli wychowankowie MAKS Tytan - Katarzyna Ostapska (AZS Częstochowa) z Sylwestrem Kołeckim (Górnik Polkowice).
Poza konkurencją rywalizowali dwaj sztangiści. Tadeusz Biega z Oławy oraz trener Adam Kraska - trener Polwicy i zawodnik Górnika Polkowice.
Na pomoście pierwsze pojawiły się kobiety. Rozpoczęła trzynastoletnia Kostrzewa, która w rwaniu zaliczyła 32 kg, a w podrzucie 42. Ona chorowała w ostatnim tygodniu na grypę, dlatego jej wynik w dwuboju jest gorszy o 12 kg od rekordu życiowego.
Najlepiej zaprezentowała się Kasia Ostapska, która w dwuboju udźwignęła 180 kg (80+100) – co jej dało 217,1 pkt w klasyfikacji Sinclaira. Drugie miejsce zajęła Agata Grzegorek z łączną notą 195,4 pkt, w dwuboju uzyskała 148 kg (65+83), a na trzecim miejscu zakończyła zmagania oławianka Sara Kowalska. Uzyskała w dwuboju 162 kg (72+90) co dało 170,4 pkt. W podrzucie ustanowiła nowy rekord życiowy wynikiem 90 kg.
Czwarte miejsce zajęła Ewa Bińkowska - 138 kg (63+75), 160,9 pkt, a piąte Magdalena Sobieraj - 115 kg (50+65), 155,8 pkt.
Rywalizację mężczyzn rozpoczął najmłodszy - Adrian Franczyk. W rwaniu najpierw poradził sobie z ciężarem 45 kg. Drugie podejście, do 49 kg, było atakiem na rekord życiowy, z czym czternastolatek również nie miał problemu. Na koniec zaskoczył wszystkich i w swojej ostatniej próbie ponownie poprawił swój najlepszy wynik, podnosząc 51kg. W podrzucie dołożył 67 kg co mu dało 241,3 pkt. Nie krył radości z występu swojego podopiecznego trener Kraska: - Jestem bardzo zadowolony z Adriana. Poprawił on rekord życiowy w rwaniu o 4 kg. „Franek" jest kandydatem do medalu w majowych mistrzostwach Polski do 15 lat
Najlepszy wynik uzyskał Sylwester Kołecki. Zmaga się z kontuzją, więc był ostrożny z ciężarami. Pewnie zaliczył pięć prób, a zrezygnował z ostatniej w podrzucie. W dwuboju osiągnął 300 kg (135+165), uzyskując 332,1 pkt. Niewiele gorszy był oławianin Kamil Koszykowski. W dwuboju dźwignął 265 kg (115+150), zaliczając 327 pkt. Trzecie miejsce zajął Patryk Żełubowski - 319,5pkt, a czwarte Kacper Gorzelniak - 304,7pkt.
Na piątym miejscu uplasował się Paweł Ostapski. W dwuboju uzyskał 233 kg (103+130), co dało mu łączną notę 298,8 pkt.
Po przeliczeniu wszystkich punktów wiadomo było, że najlepsza para to Kasia Ostapska (AZS Częstochowa) z Sylwestrem Kołeckim (Górnik Polkowice). Drugie miejsce zajęli Sara Kowalska z Kamilem Koszykowskim z MAKS Tytan, a na trzecim oławski duet Agata Grzegorek z Pawłem Ostapskim. Sztangiści LKS Polwica Wierzbno - Patrycja Kostrzewa i Adrian Franczyk zajęli szóste miejsce.
W rywalizacji pozakonkursowej Adam Kraska podniósł w dwuboju 365 kg (160+205) osiągając rezultat 385,2 pkt, a Tadeusz Biega podniósł 315 kg (145+170), uzyskał 363,4 pkt.
„Wieczór Tytanów” zakończył się uroczystym wręczeniem nagród przez prezesa DZPC Leszka Rabórskiego i trenera Waldemara Ostapskiego. Sędzią głównym zawodów była Emilia Cichowska, a pomagali jej Dominika Świerszcz i Zbigniew Świtalski.
 
Poturniejowe komentarze
Katarzyna Ostapska:
- Był to turniej pokazowy i nie walczyliśmy o rekordy życiowe, chociaż trzeba było powalczyć o to pierwsze miejsce. Liczyła się fantastyczna atmosfera podczas zawodów. Jestem zadowolona z tego, w jaki sposób udało się zorganizować zawody.
Sylwester Kołecki:
- Jestem przed zabiegiem kolana, ale przyjechałem tutaj z sentymentu do Tytana i trenera Waldemara Ostapskiego, który mnie wychował jako ciężarowca. Nie mogłem mu odmówić. Zawsze przyjeżdżam tutaj z przyjemnością. Wyniki nie są najważniejsze, ale cieszę się z wygranej.
Adam Kraska:
- Jestem zadowolony ze swojego startu, bo uzyskałem najlepszy wynik zawodów. Na podest wszedłem pierwszy raz po chorobie, a nie wyglądało to najgorzej. Startowałem tutaj poza konkurencją i najbardziej liczył się start moich podopiecznych.
 
Tekst i fot.:
Mateusz E. Czajka
 
 
 
 
 
 

Napisz komentarz

Komentarze

ZASTRZEŻENIE PODMIOTU UPRAWNIONEGO DOTYCZĄCE EKSPLORACJI TEKSTU I DANYCH

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji ze strony internetowej tuolawa.pl i publikacji przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody wydawcy - RYZA Sp. z o.o. jest niedozwolone. 

Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są TUTAJ

KOMENTARZE
Autor komentarza: Trener Treść komentarza: Starosta dostał już żółtą kartkę , to jakiej się spodziewał podobno jest po AWF , czy znajdzie się odważny sędzia , który go ściągnie z boiska. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:53 Źródło komentarza: Czerwona kartka dla kogo? Autor komentarza: * Treść komentarza: Żart? Widać przecież, że chodnik jest cały czas zrobiony i wykończony, więc jaka refleksja?? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:41 Źródło komentarza: Miasto tłumaczy, że dojazd dla niepełnosprawnych będzie do strony wieżowca Autor komentarza: Mayhem Treść komentarza: To samo zrobili przed 20 laty ze szkołą nr 4.Komu przeszkadzała Maria Konopnicka? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 18:04 Źródło komentarza: Oławska „Ósemka” ma nowe imię Autor komentarza: Mayhem Treść komentarza: No tu masz rację. Może pamiętasz jaką nazwę wcześniej nosiła szkoła podstawowa nr 4? Ja po dzień dzisiejszy nie mogę się pogodzić ze zmianą nazwy. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 17:53 Źródło komentarza: Oławska „Ósemka” ma nowe imię Autor komentarza: Bój w hucie Treść komentarza: Czyli wygrywa pustosłowie, banał, ogólniki. Ten cały Rolow-Miałkowski przynajmniej był jakiś, miał konkretne cele i realizował je. Tyle że gościa nie dało się ubrać w lewackie brednie o różnorodności i ochronie środowiska. Żeby ta nazwa przełożyła się faktycznie na model nauczania poprzez eksperymenty, wyjazdy, warsztaty itd. A tak to zwykłe s*anie w banię. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 17:43 Źródło komentarza: Oławska „Ósemka” ma nowe imię Autor komentarza: Ruch Gaśnicowy Treść komentarza: Pis/Peło jedne zło dzie je ? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 17:18 Źródło komentarza: Czerwona kartka dla kogo?
Reklama
NAPISZ DO NAS!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas. Podaj w treści swój adres e-mail lub numer telefonu. Jeżeli formularz Ci nie wystarcza - skontaktuj się z nami.

Reklama
Reklama